Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 106 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Gorsi od morderców nienarodzonych dzieci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemoralna i niezgodna z naturalnym, wrodzonym prawem do życia jest aborcja eugeniczna, w czasie której zabija się dziecko tylko dlatego, że jest chore

Do dziś próbowałem uciec od tematu aborcji uznając, że kolejny głos nie jest do niczego potrzebny. Do zmierzenia się z nim zmusiło mnie odrzucenie obywatelskiego projektu zaostrzenia prawa do przerywania ciąży przez Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim to, co zrobiła w tej sprawie totalna opozycja.
Każdy obserwator mógł się przekonać, że przekaz z czarnych marszów zwołanych przez opozycję był tak absurdalny, że gdyby jakiś kosmita, albo ktoś, kto przyjechał prosto z nowogwinejskiej dżungli obejrzał telewizyjne relacje, mógłby śmiało uwierzyć w to, że polski rząd chce zmusić Polki do usuwania ciąż, a nie do ich donoszenia. Gdyby nie to, że podstawą protestów była - dosłownie - śmiertelnie poważna sprawa, to mina Ewy Kopacz i spółki, gdy okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość nie zawaha się odrzucić projektu Ordo Iuris, była warta zapewne połowy królestwa. Ale oczywiście, nikomu nie jest do śmiechu. Jako osoba wierząca nie mam najmniejszych wątpliwości, że życie należy chronić od samego początku, a nazwanie dziecka w ciele noszącej go matki płodem, zlepkiem komórek, embrionem, czy jakkolwiek inaczej, nie daje nikomu prawa do pozbawienia tegoż dziecka życia. Niemoralna i niezgodna z naturalnym, wrodzonym prawem do życia jest aborcja eugeniczna, w czasie której zabija się dziecko tylko dlatego, że jest chore, albo nawet tylko dlatego, że istnieje podejrzenie, że jest chore. Nie da się również uzasadnić potrzeby zabicia dziecka za grzechy jego ojca, nawet jeśli to gwałciciel.
 
Nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości i zapewne nigdy nim się nie stanę. Ci z Państwa, którzy mieli okazję przeczytać moje teksty dotyczące organizacji ochrony zdrowia wiedzą, że nie mam żadnych oporów przed skrytykowaniem poczynań PiS-u, jeśli uznam je za błędne. Z tego powodu uważam się za człowieka zdolnego ocenić postępowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości w miarę obiektywnie. Wysłuchałem i przeczytałem wiele opinii zarówno krytykujących, jak i broniących postępowania posłów rządzącej partii w tej konkretnej sprawie i po zastanowieniu muszę przyznać im rację. Nawet nie dlatego, że to nie był dobry moment, na zmianę prawa, ale przede wszystkim dlatego, że to nie był dobry sposób. Dokładniej mówiąc zgadzam się z tymi z komentatorów, którzy twierdzą, że ten sposób działania przyniósłby więcej szkody niż pożytku.  
 
Zapewne będą tacy, którzy powiedzą, że sprawa aborcji jest tak jednoznaczna, że nie ma dróg lepszych i gorszych. Że nie ma momentów złych i dobrych. Że bezwzględnie trzeba jej zakazać i to od zaraz. Otóż - moim zdaniem - bezwzględnie należy działać, ale niekoniecznie poprzez wprowadzenie do Kodeksu Karnego takiego zapisu, jaki proponowany był w projekcie Ordo Iuris. Wszystkim tym, którzy się z tym nie zgadzają przypomnę sprawę niewolnictwa - procederu równie nieludzkiego jak aborcja i historię Wojny Secesyjnej. W jej efekcie grubo ponad pół miliona ludzi straciło życie, kraj poniósł również poważne straty finansowe. Ktoś powie, że dzięki temu miliony niewolników uzyskało wolność i oczywiście będzie miał rację. Ale przecież mniej więcej w tym samym czasie niewolnictwo znoszono bezkrwawo w wielu krajach, na przykład w wielkiej Brytanii zniesiono je już w 1833 roku, a więc kilkadziesiąt lat wcześniej i można z dużą pewnością założyć, że i w USA raczej prędzej niż później niewolnictwo by się skończyło. Krwawa wojna wcale nie była do tego niezbędna. Poza tym sprawa niewolnictwa była zaledwie jednym z pretekstów do wywołania wojny, w której tak naprawdę chodziło o cła, podatki i zakres władzy rządu i jego wpływ na poszczególne stany. I to jest druga analogia pomiędzy tymi zagadnieniami, ponieważ jak można sie było przekonać, dla dzisiejszej totalnej polskiej opozycji aborcja jest tematem zastępczym, pretekstem do  wywoływania protestów, a najchętniej zamieszek na ulicach.  Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość postąpiło słusznie, nie dając się wciągnąć w tę pułapkę. Przy widocznym, silnym poparciu dla lewactwa w mediach oraz w Parlamencie Europejskim, siły wrogie nie tylko PiS-owi, ale w ogóle Polsce, mogły wykorzystać tę szansę i uzyskać znaczącą przewagę, a to mogłoby - po następnych wyborach - pozwolić im na ponowne dopuszczenia aborcji, nawet na żądanie. Przy okazji widać, że w momencie odrzucenia przez większość sejmową projektu Ordo Iuris upadła teza o tym, jakoby PiS "wrzucił" sprawę aborcji, by cokolwiek "przykryć".
 
Nasuwa się pytanie, czy da się jakoś połączyć to, co podpowiada sumienie, wołające by ratować każde życie, z realną polityką? Myślę, że się nie da. Dziękuję Bogu, że to nie ja musiałem podnieść rękę w głosowaniu na sali sejmowej. Naprawdę nie wiem, co bym zrobił będąc na miejscu posłów... Ale nie zgadzam się stanowczo z tymi, którzy będą twierdzić, że politycy, którzy głosowali za odrzuceniem projektu Ordo Iuris mają krew na rękach. Tego nie da się powiedzieć. Nie można też powiedzieć, że posłowie PiS są za aborcją. Winni śmierci nienarodzonych dzieci w pierwszym rzędzie są ci, którzy je bezpośrednio mordują, przede wszystkim lekarze dokonujący zabiegów, matki i ojcowie, którzy się na to godzą. Ale są ludzie moim zdaniem jeszcze gorsi od tych wymienionych powyżej! To ci, którzy wykorzystują ten dramat do swoich interesów! Ci, którzy zwołują manifestacje, mącąc ludziom w głowach i okłamując ich, posuwając się do manipulacji faktami. Ci którzy dla swoich politycznych celów, politycznych w złym znaczeniu tego słowa, nie wahają się wykorzystać śmierci! Winni są również temu, że uniemożliwiają rozsądną debatę na sporny temat tym bardziej, że pobudki dla których to robią, są podłe. Tak jak winnymi śmierci ofiar wojny secesyjnej byli po obu stronach ci, co parli do niej dla zysku i władzy i w celu jej wywołania posłużyli się sprawą niewolnictwa.
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się drukiem w tygodniku Polska Niepodległa(12.10.2016.)

KOMENTARZE

 • ----Autor się opanuje !
  ----- nienarodzone !! i NARODZONA matka innych już dzieci !. A kim to Autor jest ?! aby gotować innym ludziom los. Moja ciotka umarła przy porodzie trzeciego dziecka. Lekarz mówił USUŃ ZYGOTĘ bo umrzesz ! KLECHA mówił nie.

  DUSZA JEST NIEŚMIERTELNA , przechodzi tam gdzie chce !. BIEDA DZIECKA BEZ MATKI jest nie do opisania i TRWA do końca jego życia. Nawet gdyby to dziecko stało się w przyszłości milionerem.

  Autor powinien może zacząć walczyć z penisami ,które powodują niechciane ciąże u kobiet.
 • Szanowny Panie Autorze...
  Jak Pan może pisać że nie ma pretensji do tych którzy na sali sejmowej podnoszą ręce do głosowania? A do kogo mamy mieć pretensje? Do ekspedientki w hipermarkecie, że skoro nie chce pracować w niedzielę, to niech sobie nie pracuje? Widzi Pan niedorzeczność w tym co Pan pisze?
  Do kogo mamy mieć pretensje, jak nie do tych którzy stanowią prawo?
  W Polsce podobno i tak jest już 5 razy więcej ustaw niż jest to potrzebne i występuje w innych krajach.
 • .
  Nasuwa się pytanie, czy da się jakoś połączyć to, co podpowiada sumienie, wołające by ratować każde życie, z realną polityką? Myślę, że się nie da.
 • -Czyli z góry Pan zakłada, że polityk nie może postępować w zgodzie z tym, co nazywamy moralnością?
  -Smutne to...
 • @ninanonimowa 08:45:19 "Autor powinien może zacząć walczyć z penisami"'
  -A co zrobić z wściekłymi cipkami? :)))https://youtu.be/wyfFEat5Ehw
 • .
  https://www.youtube.com/watch?v=bJGzEMrDV5E
 • @Moher 17:41:17
  Zakładam, że muszą zdażyć się takie sytuacje. I istotnie, to jest smutne...
 • @Jan Paweł 09:07:28
  Ja mogę pisać co mi się podoba. dzy innymi, że nie mam pretensji do posłów. A Pana prawo się ze mną nie zgodzić...Widzę niedorzecznść w tym co Pan pisze. Bo jeśli w Polsce już jest 5 razy więcej ustaw, niż to jest potrzebne, to czemu wzburza Pana odrzucenie kolejnej?
 • @Lech Mucha 18:52:05 -Czyli polityk nie ma wyjścia?
  -Musi służyć złu...-Bardzo smutna konkluzja. -///"37 Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest.Mt 5,33-37"/// -Czyli wszyscy politycy są zepsuci i służą złu, bo muszą? -A co z wolną wolą? diabeł absolutną władzę jeśli chodzi o przymuszanie polityków? -To straszne być politykiem, jeśli nie ma się wtedy wyboru. -Surowo ich Pan osądza ;(
 • @Moher 19:06:58
  Służyć złu, to może za mocno powiedziane. Raczej chodzi o to, że muszą używać różnych środków, by osiągnąć cel. I wynika to przede wszystkim z tego, że walczyć, na przykład na arenie międzynarodowej, muszą z siłami bezwględnymi, nieraz złymi. Nie da się we współczesnym świecie i we współczesnej polityce stosować reguł fair play i zasad rycerskiego turnieju. Ich działania służyć mają przetrwaniu narodu i jeśli trzeba posunąć się do podłości, powinni sprostać wyzwaniom. Taka ich rola. Czy to surowa ocena? Chyba wręcz przeciwnie. Rodzaj rozgrzeszenia...
 • @Lech Mucha 19:28:23 -"i jeśli trzeba posunąć się do podłości, powinni sprostać wyzwaniom."-
  -Posunać się do podłości by sprostać wyzwaniom.... -I to mówi katolik? -Jak to rozgrzeszenie ma się do tych słów? -///"37 Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest.Mt 5,33-37"///, -a ja wciąż mam nadzieję, że z Polski wyjdzie iskra i nasz kraj będzie przykładem dla świata... -Nie mam dowodów by z podłego postępowania wynikło kiedykolwiek dobro dla jakiegoś kraju... no, chyba że możemy nazwać dobrem chwilowe ziemskie korzyści, które kończą się żałośnie.
 • -Pan jJezus do Faustyny;
  "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje".
 • -Jest warunek; -"a jeżeli posłuszna będzie woli mojej,..."
  .
 • -Już raz była dana nam szansa. Odrodziła się Polska i był Cud nad Wisłą. -Lecz;
  ..._"Kiedy wspomina się o owym zniszczeniu Warszawy najczęściej pojawiają się przy tym nazwiska dwóch polskich mistyczek – św. Faustyny Kowalskiej oraz Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. W sporządzanych jeszcze przed wybuchem II wojny światowej przez obie te niewiasty zapiskach niejednokrotnie pojawiają się jasne przestrogi, iż gniew Boży zbliża się do Polski za liczne grzechy jej mieszkańców (zwłaszcza za rozpustę, nienawiść, aborcje i inne morderstwa). W pismach Celakówny po tym, jak wspomina się o nadchodzącej wojnie jako "strasznej Bożej karze za grzechy" autorka pisze wprost: "Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma". Z kolei Faustyna Kowalska w swym słynnym dziś "Dzienniczku" pisze tak: "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce".
 • @Moher 19:42:19
  Nie wiem, czy ma Pan dzieci, ale jeśli nie, proszę sobie wyobrazić, że ma Pan córkę, która trafia do sekty. Wiadomo, że ta sekta potrafi skłonić córkę do samobójstwa i do - jak wierzymy - potepienia. Przy pewnej dozie wyobraźni można sobie wyobrazić sytuację, że jedynym sposobem, by ją wyrwać, jest zamordować szefa sakty. Ja, katolik, dla swoich dzieci bym to zrobił...

  Proszę sobie wyobrazić, że ma Pan możliwość cofnąć się w czasie i wrzucić granat do piwnicy w której spiskują komuniści: Lenin i inni. Jednym wybuchem może Pan ocalić miliony późniejszych ofiar komunizmu! Co Pan, katolik robi? Wrzuca Pan granat, czy klęka i się modli z prośbą o grom z jasnego nieba?

  Proszę sobie wyobrazić, że jest Pan na miejscu Pinocheta. Wie Pan, że komunizm jest systemem zbrodniczym, piekielnym. Może Pan stanąć na czele przewrotu wojskowego, z wszystkimi jego konsekwencjami, albo pozwolić, by kraj, któremu Pan służy i ma obowiązek bronić, został przez komunistów zrujnowany. Co Pan robi - jako katolik?
 • -Oczywiście,
  nie każdy musi wierzyć, że istnieje coś takiego, jak kara za grzechy, lub że poddawanie się złu prowadzi do nieszczęścia. -Nie każdy musi słuchać przewodnika "NIE IDŹ ZA TĄ SKAŁĘ, BO TAM PRZEPAŚĆ. Wszak Człowiek ma prawo wyboru!. -Niestety niektórzy zapominają, że aby dokonać właściwego wyboru trzeba poznać Prawdę.
 • @Lech Mucha 19:51:07 Ma Pan bujną wyobraźnię
  -Muszę w tej chwili odejść od komputera! -Odpowiem później. -Pozdrawiam i SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 20:04:52
  OK. :-) Może i mam wyobraźnię, ale dylemat, przed którym stanął Pinochet nie jest wymyślony. Myślę też, że niejeden rodzic stanął w obliczu sytuacji, że uratować dziecko można wyłącznie ciężko grzesząc.
 • @Moher 20:04:52
  Ave .Zastanawiam się jakim gamoniem trzeba być , aby dopuszczać takie tematy do debaty publicznej . Amatorzy nie politycy .Szczęść Boże .
 • @Lech Mucha 20:16:07 ...że uratować dziecko można wyłącznie ciężko grzesząc."
  Źle to wróży dzieciom taqkich rodziców :(
 • @Moher 23:22:03
  Życie jest trudniejsze niż się wydaje w pewnym wieku... :-)
 • @Lech Mucha 19:51:07 "Proszę sobie wyobrazić, że jest Pan na miejscu Pinocheta."
  -Nie potrafię sobie wyobrazić. -Gwałt niech się gwałtem odciska? -Dla rozjaśnienia umysłu cytat z Jonasza Kofty:
  "Gwałt niech się gwałtem odciska – rzekła dupa do mrowiska" --Morderca przepędzający morderców? -Wiem, że najpotężniejszą bronią jest modlitwa. -Przykład? -Austriacy wypędzili Stalina Modlitwą Różańcową. http://www.fronda.pl/a/krucjata-rozancowa-ocalila-austrie-1,49964.html
 • @Lech Mucha 23:28:19Życie jest trudniejsze niż się wydaje w pewnym wieku... :-)
  -Właśnie. -Widocznie jest Pan za młody i niedoświadczony by to zrozumieć. -Dlatego chce Pan rozwiązywać problemy tego świata siłowo, a to prowadzi do jeszcze gorszych okropności. -SZCZĘŚĆ BOŻE
 • @Lech Mucha 19:51:07 -"Co Pan robi - jako katolik?"
  -Katolik nie zadaje takich urojonych pytań. -Zamordowanie kogoś ma uratować duszę córki? -Paranoja! -Czyż nie byłoby lepszym rozwiązaniem danie córce odpowiedniego wychowania? -Akurat mam córkę i jestem pewien że nigdy nie przystąpi do żadnej sekty ani nie ulegnie żadnemu "guru" :)
 • .
  https://youtu.be/v3f8z79zBjU
 • Odszedł uczciwy polityk, gmina znów jest zadłużona.
  https://youtu.be/TRjQ3a65nMA
 • @Repsol 20:56:33 -Ave! -Gamonie.
  -Masz rację. -Dają się komuś podprowadzać, zamiast popracować nad dopracowaniem ustawy dali się wystraszyć wściekłym cipkom i ich poplecznikom. -Ale będą ją tworzyć od nowa. -W sumie wszystko jest na dobrej drodze! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • ..."niewolnictwo by się skończyło. Krwawa wojna wcale nie była do tego niezbędna. "
  -To może i zabicie tego guru od córki okazało by się zbędne? ;)
 • @Moher 23:57:46
  "Akurat mam córkę i jestem pewien że nigdy nie przystąpi do żadnej sekty ani nie ulegnie żadnemu "guru"
  Szczerze tego Panu nie życzę, żeby dziecko przystąpiło do jakiejś sekty, ale będąc nadmiernie pewnym swych umiejętności wychowawczych łatwo popaść w grzech pychy...
  Rozumiem, że na miejsu Pinocheta patrzyłby Pan bezczynnie, jak z powodu lewackich kumunistycznych porządków ludzie umierająz głodu. OK. A ja nie... Ja wolę by mnie oceniano za czyny, niż sądzonono za bezczynność.
 • @Lech Mucha 12:08:56 "łatwo popaść w grzech pychy..."
  -To nie pycha. -To kwestia zaufania.:)
 • @Moher 17:02:14
  Jak się ktoś uprze, to każdego zbałamuci i zaufanie niewiele pomoże. Po zastanowieniu myślę, że to raczej to kwestia Anioła Stróża i modlitwy. :-)
  Ale sęk w tym, żeby modlitwę uzupełniać dobrym wychowaniem. Mówię to jako ojciec cudownych dzieci w wieku 16 i 19 lat.
 • P.S.
  Co do Pinocheta. -Dobrze że zrobił porządek z czerwoną zarazą. -Nie widzę natomiast żadnej możliwości i nie potrafię sobie wyobrazić bycia na jego miejcu. -Ameryka Południowa to specyficzne miejsce na ziemi. -Rozmawiałem z wielu ludzmi z tego kontynentu. -To nie Europa. -Ale to kwestia na długie wyjaśnianie. -Simon Bolivar; "Saying that "all who served the revolution have plowed the sea",[9]:450 Bolívar finally resigned the presidency on 27 April 1830, intending to leave the country for exile in Europe" -Jaki jest efekt z orania morza? -Jednak nigdy nie wolno położyć na tamtejszych ludziach przysłowiowej "laski". -To też są nasi bracia. -Bolivar w zbyt młodym wieku stał się zgorzkniały. -Być może spowodowała to gnębiąca go choroba? -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Lech Mucha 17:08:44 -"Mówię to jako ojciec cudownych dzieci w wieku 16 i 19 lat."
  -Gratuluję. Jeśli są cudowne, to nie dadzą się tak łatwo zbałamucić. -Byle były roztropne. -Tego trzeba je uczyć -Poza tym nie wolno być nadopiekuńczym tatusiem, a więcej zaufać i powierzać je opiece Pana Boga, co jak widzę Pan czyni, pisząc o Aniele Stróżu i modlitwie. -Cóż więcej ma czynić Katolik? -Wszystkiego najlepszego! -SZCZĘŚĆ BOŻE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031