Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 106 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

My chcemy Boga!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sobotę 19-go listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikiach doszło do bardzo ważnego wydarzenia.

W sobotę 19-go listopada w  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikiach doszło do bardzo ważnego wydarzenia. W obecności prezydenta Andrzeja Dudy, w asyście około 80 tysięcy ludzi zgromadzonych w świątyni  i wokół niej, przyjęto  jako Króla Narodu Polskiego - Jezusa Chrystusa. Ta doniosła uroczystość wpisuje się w szereg innych zdarzeń, jest ukoronowaniem ciągu zmian,  dziejących sie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Polsce, ale też na świecie. Niezwykle pomyślnym znakiem jest to, że zaledwie osiem dni wcześniej wielkie rzesze ludzi zgromadził tegoroczny Marsz Niepodległości, na którym według oficjalnych, raczej zaniżonych szacunków pojawiło się 75 tysięcy Polaków. Jest w tym jakiś symbol jedności Narodu i jego Króla. Dziwny to król. To prawda. Ale nie w takim znaczeniu, w jakim próbuje go opisać Gazeta Wyborcza i inne lewackie media. Lewakom nie mieści się w głowach, że można być władcą, który pociąga za sobą tylko tych, którzy dobrowolnie oddadzą mu się we władanie. To Pan, który szanuje wolną wolę człowieka i działa tylko tam, gdzie znajdą się ludzie mówiący: "Twoja, a nie moja wola niech się stanie". Ale za takich ludzi ten Bóg, ten władca, ten Pan, oddał przecież życie na krzyżu.
Ponieważ fakt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako króla budzi wśród lewaków znaczny opór i skoro połączyły się w jednym prawie czasie takie dwie uroczystości, to proszę pozwolić mi przywołać jednego z twórców państwa polskiego,  Romana Dmowskiego i przytoczyć cytat z wydanej w 1927 roku rozprawy Kościół, naród i państwo:
"Wiele mówimy i piszemy o istocie narodu, o charakterze więzów duchowych, wiążących ludzi w jeden naród, nie zawsze atoli zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką rolę religia i Kościół odegrały w wytworzeniu tych więzów. Bez tego co zrobił chrystianizm i Kościół Rzymski w dziejach, nie istniałyby narody dzisiejsze. Dziełem Kościoła było wychowanie indywidualnej duszy ludzkiej, mającej oparcie moralne w swym własnym sumieniu, a stąd posiadające poczucie obowiązku i odpowiedzialności osobistej; on związał różne szczepy, z ich odrębnymi kultami szczepowymi w jednej wielkiej religii; on u kolebki dzisiejszych narodów europejskich, w pierwszej połowie średniowiecza, był w ogromnej mierze organizatorem państwa..."
Uważam, że twierdzenia Romana Dmowskiego są aktualne i dziś. W dzisiejszych czasach, tak samo jak w Średniowieczu i w latach dwudziestych ubiegłego wieku, gdy te słowa zostały napisane, nie da się stworzyć silnego narodu bez spójnej religii i bez systemu etycznego opartego na zewnętrznych, ponadczasowych i niezmiennych zasadach.
Cofając się od tegorocznego Marszu Niepodległości jeszcze trochę wstecz, trzeba zwrócić uwagę na to, że w wyborach w USA przegrała kandydatka ewidentnie antychrześcijańska, która w swoim programie między innymi postulowała możliwość dokonywania aborcji do ostatniego dnia ciąży. W tym fakcie, gdy wziąć pod uwagę, że Clinton przegrała wybory mimo, że zdobyła więcej głosów, można również znaleźć odcisk bożego palca. Oczywiście zwycięzca wyborów Donald Trump nie jest aniołem i nie wiemy jak będzie ta prezydentura, ale możemy z dużą pewnością powiedzieć, jaka byłaby prezydentura Hillary Clinton. O tym, że można mieć nadzieję na amerykańską "dobrą zmianę" świadczy choćby osoba wiceprezydenta Mika Pence'a, który jest człowiekiem wierzącym i tego nie ukrywa.
Jeszcze wcześniejsze fakty, o których chciałbym tu wspomnieć, to Wielka Pokuta, która 15-go października zgromadziła wokół klasztoru na Jasnej Górze ponad 100 tysięcy wiernych, a także niewątpliwy, wielowymiarowy i międzynarodowy sukces jakim były Światowe Dni Młodzieży.
Mamy również to szczęście, a może nie jest to wcale kwestia szczęścia, że ponad rok temu w prezydenckich wyborach w naszym kraju zwyciężył Andrzej Duda. Myślę, że to poza śp. Lechem Kaczyńskim jedyny polski prezydent po upadku PRL-u, o którym można powiedzieć, że jest właściwym człowiekiem, na właściwym miejscu. W czasie ponad roku swego urzędowania mogliśmy go wielokrotnie widzieć klęczącego przed Najświętszym Sakramentem i dlatego można z całą pewnością powiedzieć, że jest to osoba, która mogła godnie  i bez krzty hipokryzji klękać przed ołtarzem, w czasie aktu intornizacji.
 
Wszystko wskazuje na to, że po wieku dziewiętnastym, w którym przewagę i sukces na arenie międzynarodowej osiągnęły głównie państwa protestanckie, po wieku dwudziestym naznaczonym dwoma wielkimi wojnami, a przede wszystkim pochodem przez świat wojującego ateizmu, odradza się w wielu miejscach prawdziwa wiara w Jedynego Boga. Jeśli - na co należy mieć nadzieję - tendencja ta się utrzyma, jest jeszcze szansa na przetrwanie cywilizacji łacińskiej. Możliwe, że nadchodzi okres,  który przetrwać mogą wyłącznie państwa katolickie. Tym większego znaczenia nabierają słowa Chrystusa, jakie zapisała w swoim Dzienniczku św. Faustyna, mówiące, że to z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na Jego przyjście!
Również ludzie niewierzący powinni uświadomić sobie wagę tego, co się stało w Krakowie-Łagiewnikach. Choć sami nie podzielają naszej wiary w to, że przywództwo Jezusa ma bardzo konkretne, materialne i wymierne znaczenie, powinni przyjąć do wiadomości, że nigdy w całej historii ludzkości, żadna cywilizacja nie istniała bez spójnego systemu religijnego. Wiara jest fundamentem, podstawą istnienia każdej cywilizacji, o czym powinien pamiętać każdy, kto walczy z wiarą i próbuje wypchnąć ją do prywatnej sfery życia. Atakując religię, podcina się korzenie drzewa, na którym wszyscy siedzimy!
My katolicy, powinniśmy jednak pamiętać, że dla dobra naszej ojczyzny, narodu, naszych rodzin i nas samych nie wystarczy to, że przed ołtarzem klęknie prezydent. To my wszyscy, wierzący Polacy, musimy uznać Go za Króla. Musimy poddać naszą wolę Jego woli. Dbać o własne sumienia, o świętość rodzin i o prawidłowe wychowanie następnych pokoleń. Musimy pilnie strzec wiary i bronić jej w naszym narodzie. Są to obowiązki każdego katolika. Bez tego nie przetrwamy.
 
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się drukiem w tygodniku Polska Niepodległa(23.11.2016)

KOMENTARZE

 • autor
  tylko 5+
  wiecej sie nie da
  Pozdr.
 • @Husky 21:08:34
  https://www.youtube.com/watch?v=2Tfd2AyZJ8E .Ave.
 • Polecam a propos Introniazji Jezusa Chrystusa Króla Polski....
  https://www.youtube.com/watch?v=E-mXiLv5iJM
  Polacy na emigracji ratujcie kraje w których przebywacie, ale wracajcie do Polski i dokonujcie Intronizacji w swoich rodzinach. Skoro SB Rozalia Celakówna ma być kanonizowana, to znaczy nic innego, jak tylko to, że do Jej Dzieła teolodzy nie mają żadnych uwag.
  Czekamy na pełną Intronizację Jezusa Chrystusa Króla Polski, dokonaną przez WSZYSTKIE stany z konsekwencją dopasowania naszego prawa do Prawa Bożego.
  Dokonujmy Intronizacji w swoich rodzinach, to... "POWTÓRNIE PRZYJDZIE W CHWALE SĄDZIĆ ŻYWYCH I UMARŁYCH A KRÓLESTWU JEGO NIE BĘDZIE KOŃCA"
 • @Jan Paweł 21:44:32
  //Polacy na emigracji ratujcie kraje w których przebywacie/

  Przed czym ratować
  8-))))
 • @Jan Paweł 21:44:32
  //Polacy na emigracji ratujcie kraje w których przebywacie, ale wracajcie do Polski i dokonujcie Intronizacji w swoich rodzinach.//

  intronizacji idola.

  Kto chce ten bierze w tym udzial.
 • Twarde prawo, ale prawo. Konotacje wyznaniowe się nie liczą, gdyż Polska jest krajem świeckim.
  http://m.neon24.pl/85853927a979ebc18604b66a53127fdc,14,0.png
 • Autor
  ma Pan bardzo szlachetne intencje ... ale samo klękanie nie wystarcza ... to nie gesty świadczą o człowieku, ale to, co minuta po minucie czyni w swym życiu...

  o ileż jest to mozolniejsze od klękania ...

  choć oczywiście przed Nim trzeba uklęknąć..

  5*
 • @Witkacy 21:56:00
  widzę , że jednak są tu trzeźwo myślący ludzie ...
 • @RAM 21:58:39
  Ależ to oczywiste. Ale poprzez klękanie (czyt.:modlitwę) i tylko przez nią dochodzimy do tego, co należy w życiu robić. :-)
 • @
  "... przyjęto jako Króla Narodu Polskiego - Jezusa Chrystusa"


  Powtarzałem to i powtórzę tu jeszcze raz (robię to po raz ostatni), żadnego przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla Narodu Polskiego nie było.
  Przeczytajcie wszystkie kościelne i świeckie oficjalne prawne źródła
  (nie zwykłe media). Nigdzie nie ma że taki precedens nastąpił. Odnosiło się to tylko i wyłącznie do wiernych a nie Narodu Polskiego. To są zasadnicze różnice przy których następuje jawna manipulacja. Odsyłam jeszcze raz do oficjalnych źródeł Episkopatu (główne źródła a nie "gazetki z plebani") jak i Państwa Polskiego którego prezydentem jest Duda. Przestańcie szerzyć dezinformację.
 • *1
  "przyjęto jako Króla Narodu Polskiego - Jezusa Chrystusa."

  NIE W MOIM IMIENIU

  Chcę Polski świeckiej ... i poszanowania swobody światopoglądowej
  Katolicy mogą sobie MIANOWAĆ na swojego króla kogo chcą...

  Ale Naród Polski TO NIE KOŚCIÓŁ KATOLICKI..
 • @Witkacy 21:56:00
  A Ty się już zrzekłeś ?
  tak tylko dla pewnosci pytam
 • @ALL
  http://www.clipartbest.com/cliparts/KTn/e4p/KTne4pzLc.png


  http://57kerenor.neon24.pl/post/135252,rzecz-o-moim-krolu-oraz-troche-o-krolu-polski


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • ładnie ktoś napisał...
  "Jakim trzeba być naiwnym człowiekiem by iść za ślepcem i nie sprawdzać dokąd się idzie. Kiedy idziemy kupić buty, to je sprawdzamy, kiedy idziemy kupić koszulę, to ją przymierzamy, kiedy kupujemy spodnie, również je przymierzamy.

  Kiedy szukamy sobie swojej wybranki, to szukamy takiej, która zgodna jest z naszym postanowieniem i charakterem.

  Co ciekawe, kiedy zaś ludzie wybierają sobie wiarę albo ktoś im narzuci (np. katolicyzm), wtedy tacy ludzie stoją jak te niemoty i nie robią nic w tej sprawie, by sprawdzić tego, który nimi kieruje"
 • Już od 400 lat jest łamane prawo w Polsce ponieważ mamy Maryję (matkę Jezusa) jako Królową Polski
  http://m.neon24.pl/04ee71e87aa4d764a4ce7544c9c79b87,14,0.png
  a ona też nie spełnia tych wymogów.
 • @Husky 22:13:04
  Nie zrzekłem sie i nie jestem intronizowany na Króla Polski za to jestem Panem Domu .
 • @Paulus.Aquarius 22:12:07
  Nikt nikogo ani do wiary ani do poddaństwa Jezusowi nie zmusza. Potrzebny jest akt wolnej woli. Ale państwo świeckie to utopia. I trzeba naprawdę ślepym być, by tego nie widzieć. Nigdy jeszcze żadnemu ateiście nie udało się stworzyć cywilizacji. Walka z religią, dążenie do świeckości państwa, to przepis na samozagładę, co wyraźnie widać, wystarczy tylko spojrzeć na zachód...
 • @Husky 21:50:30
  A Ty może obejrzałeś te filmik? Być może niektórych może razić retoryka Ks Natanka, więc zachęcam do samodzielnego zapoznania się Dziełem SB Rozalii Celakównej. Zachęcam także do obejrzenia filmu o objawieniu w Garandabal, gdzie ówczesnym kilkunastoletnim dzieciom objawiła się Matka Boska i jednemu z nich przekazała datę Końca Czasów. To ówczesne dziecko ma dzisiaj ok 70 lat i ma tą date podać na 8 dni przed tym Dniem... Tutaj jest jeden z filmów na ten temat. Polecam tutejszym kpiarzom: oceńcie sami.
  https://www.youtube.com/watch?v=1pP8o35NwaI&t=1240s
 • @Lech Mucha 22:28:18
  kto do k...nędzy mówi o ateizmie ?

  "I trzeba naprawdę ślepym być, by tego nie widzieć."

  NO WŁAŚNIE, ...ŻE WIARA W BOGA MOŻE MIEĆ SIĘ DOSKONALE BEZ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO , CZY INNYCH RELIGII
  DOCIERA ?

  http://demotywatory.pl/4361221/Nie-potrzebujesz-religii-aby-postepowac-moralnie
 • @Jan Paweł 22:29:34
  Nie jestem kpiarzem, filmiki widziałem.
  Super
 • @Witkacy 21:56:00
  Witkacy, ten Twój idol popełnił samobójstwo. Być może o tym nie wiesz, bo gdybyś wiedział, to nie nazwałbyś się nazwą kogoś takiego. Jak być może także nie wiesz, do samobójstwa popycha nas szatan. Człowiek głęboko wierzący nie popełni samobójstwa bo, ma ochronę Pana Boga.
  Jak się nazwałeś, tak sobie kpisz z Pana Boga a jak sam chyba widzisz, nie są to sprawy do śmiechu.
 • @Witkacy 22:23:25
  Teraz juz jest horus z izyda.
  Krolowa nieba z meskim pierwiastkiem pod postacia slonca.
  Jezus, kolejne wcielenie slonca siedzi w ramionach matki -bogini nieba.
  Razem tworza 'swiety namiot' rozwieszony nad glowami ludzi.

  Stare kulty wiecznie zywe.
  Niestety, problemem jest swietnie ujetym w biblii, pierwotny prymitywizm gatunku ludzkiego.
  Tez zamiast rozumiec ze z narzedzi nie czyni sie obiektu czci, ugina kolana przed wytworem myslac ze zlapal boga za nogi.
  Ten problem jest tylko powierzchowna ilustracja glebszej przyczyny.
  Odrzucania darzenia do prawdy, na rzecz bezpieczenstwa...efektem jest podtrzymywanie iluzji kosztem lenistwa.
  Jakie moga byc konsekwencje brniecia w klamstwo...
 • @Paulus.Aquarius 22:34:09
  Ten demot to mit, bzudra, bujda, demagogia i jak tam jeszcze chcesz to sobie nazwać. Ty sobie możesz wierzyć w co chcesz... Mnie nic do tego. Ale przyjmij do wiadomości, że 100% cywilizacji, które istaniały w dziejach miały spójny system religijny oparty na instytucjach, a nie na bredniach o wrodzonym poziomie moralnym ludzi... I nie krzycz mi tu, proszę...
 • Project Blue Beam - już wkrótce na niebie waszego widnokręgu .
  http://m.neon24.pl/5fa73ba2fe14608d21c2117d7408e673,14,0.png
 • @Witkacy 22:43:15
  Bujda.
  :)))
 • @eonmark 22:36:27
  konsekwencje będą makabryczne...

  Ślepa wiara zaprowadzi ludzi wprost do w objęcia nowoczesnej religii..
  Kilka sztuczek przy użyciu zaawansowanej technologii na Świecie i ludzkość zostanie zwiedzona przez "wybawiciela" , który będzie się podawał za mesjasza podczas obalania podstawionego antychrysta...

  tu można znaleźć podpowiedź..ale trzeba to naprawdę mądrze prześwietlić...
  https://www.youtube.com/watch?v=Id6nCa_OTEM&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DId6nCa_OTEM&has_verified=1
 • @Lech Mucha 22:38:02
  Autorze
  Czy wpis ten jest w dziale "wściekłe sekty" 8-))))
  Tylu kociarzy jednocześnie dawno tu nie widziałem
  Pozdr.
 • @Jan Paweł 22:35:56
  Nadchodzi dzień sadu ostatecznego i pamiętaj Papierz mówił '"Oni już tu są"'.
  http://admin.neon24.pl/posts-edit/92171
  http://m.neon24.pl/5a09e43979d816085273361e7b67f4e6,14,0.jpg
 • @Witkacy 22:43:15
  Czy sądzisz, że Pan Bóg bawiłby się z nami takimi tanimi knifami?
 • @Repsol 21:16:53
  Sławomir Andrzej Zakrzewski jest doskonały!
 • @Husky 22:50:11
  Im więcej takich wpisów, tym lepszy tekst - tak mówią :-)
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Jan Paweł 22:51:34 Papież Franciszek przyznał, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie
  "'Podczas przemówienia papieża na Placu Świętego Piotra, do którego doszło po mszy 13 kwietnia 2014 roku, padły intrygujące słowa. Do zgromadzonych wiernych odezwał się papież Franciszek, który ni stąd ni zowąd oznajmił, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie. "

  http://innemedium.pl/wiadomosc/papiez-franciszek-przyznal-ze-nie-jestesmy-sami-we-wszechswiecie
 • @Paulus.Aquarius 22:46:01
  Slepa wiara zaprowadzi ludzi najpierw pod gilotyne wojny numlearnej.
  Niebawem.
  Pozniej, jak feniksa z popiolow, ci ktorzy kontroluja kontrolerow, wyciagna ze zgliszczy spory resztek niedoszlych ofiar i przewioza je karuzela chaosu.
  Z tego urodza poraz kolejny, prostego czlowieka ale juz bez 'super power' czlowieka jednak innego.
  I bedzie mu panowal panteon gwiazd jak bywalo drzewiej za dobrych, zlotych czasow.
  Tymczasem po drodze bedzie ciekawie jak nigdy przedtem.
  Czas przyspiesza im blizej ujscie.Jest woda w ktorej plywa caly wszechswiat.
  antychryst i chrystus to jedna i ta sama postac, rozbita na dwa bieguny.
  Ludziom co chwile sprzedaja jakiegos.
  Raz putin, raz trump, innym razem pope czy soltys.
  Nie byloby jednak najmniejszego problemu z ich identyfikacja gdyby ludzie zrozumieli konsekwencje nauk literackiego bohatera -jezusa.
 • @Lech Mucha 22:38:02
  "wrodzonym poziomie moralnym ludzi..."
  nie twierdzę , że mamy to wrodzone trzeba to rozwijać!

  "Ale przyjmij do wiadomości, że 100% cywilizacji, które istaniały w dziejach miały spójny system religijny oparty na instytucjach,"
  ... I W 100% TRZYMAŁY WOLNĄ LUDZKOŚĆ ZA MORDĘ..

  "I nie krzycz mi tu, proszę..."
  Nie krzyczę a jedynie lekko zakląłem dla podkreślenia niedorzeczności podniesionego argumentu rozmówcy w dialogu...Za to szanowny Pan się chyba nie co zdenerwował , co ? Nie ma potrzeby.. Każdy sobie wierzy w co chce w teoretycznie świeckim Państwie :) Pan w wierzenia koczowniczych ludów zamieszkujących Palestynę dwa tys. lat temu... Ja Boga zaś nie stawiam sobie żadnych ograniczeń w doświadczaniu BOSKIEJ EMANACJI
 • @Paulus.Aquarius 22:58:11
  Nie chodzi o przeklinanie. Duże litery w sieci to odpowiednik krzyku. Jak używasz dużych liter, to tak jakbyś krzyczał.
 • @eonmark 22:45:36
  '"Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? [Odpowiedział Jezus:] Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. "(Królestwo nie z tego świata - J 18, 33b-37)
 • @Paulus.Aquarius 22:58:11
  P.S. Moja wiara w Jezusa jest lepiej udokumentowana historycznie, niż istnienie większości postaci historycznych sprzed okresu nowożytnego. Wierzysz w istnienie Aleksandra Wielkiego?
 • @Paulus.Aquarius 22:12:07
  Oczywiście, że nie w twoim imieniu!
  Intronizacja Chrystusa odbyła się w imieniu 98% Polaków.
  Margines społeczny może sobie powrzeszczeć … w Neon'ie.
 • @Witkacy 22:54:52
  Oczywiście, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Oprócz Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej, są wszyscy Święci, Aniołowie i oczywiście złe duchy.
 • @Jan Paweł 23:03:44
  Czyli inne rasy/rodzaje życia pozaziemskiego kosmici , wyższe cywilizacje, anunnaki ,reptilianie , Jedi ....
 • @Lech Mucha 23:01:22
  Wiara w jezusa udokumentowana jes hisotycznie wyjatkowo dobrze.
  W tych dokumentach znalezc mozna subtelny proces krzewienia tej wiary...jaki mozna porownac do wypalania znamienia na zlapanej sztuce bydla.
  Pozniej rodzace sie mlode zyja w nowej rzeczywistosci z poczuciem wolnosci w zagrodzie.
  Jaka ta wolnosc a wraz z nia 'naturalmosc'...zalezy od jakosci zagrody i pasterzy.
  Jednak zawsze bydlo takie pozostanie w niewolo.
  Swoja droga ciekawi czy taki bog jest niewolnikiem czy wolnym i jak to jest z tym podobienstwem nas do 'niego'...bo 'jej'przecierz nie ma...taki bog moze jest hermafrodyta z przewaga testosteronu : )))
 • @Witkacy 23:00:32
  Jest to pierwszorzędny dowód na to, że Jezus Chrystus ISTNIAŁ i nie był Żydem.
 • @Zdzich 23:10:36
  Ale jego matka była żydówką to i on był żydem i jest tu sprzeczność z tym sam mówi .Chyba ze hipotetycznie matka była inkubatorem dla DNA spoza ziemi . Skoro jest to naród wybrany( judaizm) to pewnie pochodzi z innej cywilizacji pozaziemskiej . Co zgadza się z zapisem w ewangelii .
 • @eonmark 23:12:34
  Radzę coś rzetelnego poczytać, a nie tylko Fakty i Fikcje...
 • @Witkacy 23:18:40
  Wiekszość z nas wie, że matka Jezusa była „inkubatorem”, lub matką-surogatką dla DNA spoza ziemi.

  A jeśli chodzi o samozwańczy, i w ten sposób rasistowski, „naród wybrany”, to gdybym był przybyszem „nie z tej Ziemi”, to również wybrałbym plemiona żydowskie. Do naprawy!
  Z innymi nie ma kłopotu.
 • @Lech Mucha 23:25:02
  Chciałbym wiedzieć, czy ocena uzyskana za notkę coś Szanownemu Panu Mówi. Nic więcej. Tylko tyle.
 • @Zdzich 23:39:05
  To jestes slepcem.
  Biblia zaprzecza twoim deklaracjom.
 • @Zdzich 23:02:27
  "Oczywiście, że nie w twoim imieniu!
  Intronizacja Chrystusa odbyła się w imieniu 98% Polaków.

  Margines społeczny może sobie powrzeszczeć … w Neon'ie"

  TAK WŁAŚNIE ZACHOWUJĄ SIĘ SEKCIARZE :) Kto nie wierzy w to co ja tez zero

  kończą się argumenty i zaczynają się epitety ... MARGINES SPOŁECZNY

  TAKI CH.. Z CIEBIE A NIE LEPSZY SORT...

  a te 98% ... bo kurwa padnę ze śmiechu... Duża część społeczeństwa , nie mówię , że większość - bo tą zawsze stanowili głupcy - z niedowierzaniem patrzy jakie szopki odwalają próbujący się dowartościować ludzie...
 • @nikander 23:39:55
  "Chciałbym wiedzieć, czy ocena uzyskana za notkę coś Szanownemu Panu Mówi. Nic więcej. Tylko tyle."

  Nie wie Pan ?
  OCENA 2,6 MÓWI ŻE 98 % POLAKÓW podpisuje się pod intronizacją !

  ;)
 • Koty wszędzie...
  Że to aż tylu jehowitów się tutaj zlatuje, to aże nieprawdopodobne. Pewnie się zwiedzieli, że pan trybeus czasu dzisiej nie ma, bo familią zajęty. On to młot na koty, niejednego już wyegzorcyzmował i na Łono Wiary przywrócił.

  Kociną pośmierduje tutaj więc, całkiem jak na daczy naszego Pana Kapitana, któren też niewykastrowane kocury na posesji trzymie. Ale nic, trzeba poprzez tutejsze bagno przebrnąć, umartwić się na Adwent.

  Władza państwowa składa się, jak wiadomo, z legislatywy, egzekutywy oraz judykatywy. Aby ważnego aktu Koronacji Króla dokonać, wszystkie trzy filary władzy obecne podczas koronacji być muszą. Pani premier brakło, egzekutywa kompletna nie była. To tak, jakby na wesele panna młoda się nie stawiła. Koronacja nieważna, poprzez sabotaż premierowej.

  Nie jest nam dane, by Króla mieć, nie zasługujemy widocznie. Nadal trzeba nam po górach się błąkać, jak owce rozproszone, i Pasterza wyglądać. Dotychczasowi potencjalni pasterze rzeźnikami się okazywali. Tak i tem razem było, miliony dusz ludzkich premierowa uratować mogła i osrała. Niechże jej Pan podług zasług wynagrodzi.
 • @nikander 23:39:55
  Że dużo pracy przed nami, żeby odwrócić to co zepsuły lata lewackiej propagandy.
 • @Paulus.Aquarius 23:45:09
  Nie krzycz, proszę po raz drugi...
 • @Paulus.Aquarius 23:49:02
  zobacz na swoje WPISY
  idealne oceny powyzej 5
 • Autor i jego akolici
  O jakiej Wy intronizacji prawicie. jeżeli sam Kościół nie jest jej pewien?

  http://kobieta.wp.pl/jezus-krolem-polski-teolog-to-naduzycie-6060242797290625a

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/135130,jezus-krolem-polski-czyli-tytulomania-po-krakowsku
 • Ry(ka)cerze Natanka?
  https://youtu.be/cJz7o0fvwq4

  https://youtu.be/rkdKcnEE0DQ
 • Zamiast złotej korony
  Zamiast złotej korony
  wybiera ciernie
  Bo wierzy w nas
  Choć sami wątpimy
  I kocha
  I pragnie królować
  W naszych sercach

  Chrystus Król

  https://pbs.twimg.com/media/Cxm4FSyW8AAfXPo.jpg
 • @Paulus.Aquarius 23:49:02
  Cóż, po długim okresie zawieruchy i zamętu znów wróciliśmy do władców elekcyjnych. "Za króla Sasa, jedz i popuszczaj pasa". Niestety czasy Rzeczpospolitej królów elekcyjnej nie skończyły się dobrze... Polacy mają stare tradycje sprzedajności politycznej i tak zostało do dziś. Ambasadorzy przekupywali magnatów, których klientela szlachecka odpowiednio głosowała.

  Namiestnik ziemski też już chyba został ustanowiony. Będzie się teraz ustawiała kolejka pod Ambasadą Królewską w Toruniu i Częstochowie po instrukcje... Trzeba tylko znaleźć ambasadę, która więcej płaci...
 • @Khaja82 01:52:11
  Co? Namiestnik Chrystusa przeniósł się do Torunia? A byłem pewny, że mieszka w Falentach Nowych.
 • @ Paulus.Aquarius, nikander
  Kto nie wierzy w to co ja, to MARGINES SPOŁECZNY (2%) – napisał Zdzich.

  A epitety zaczynają się tutaj: „TAKI CH.. Z CIEBIE, a te 98% ... bo kurwa padnę ze śmiechu, tą zawsze stanowili głupcy” - napisał Paulus.Aquarius 26.11.2016 23:45:09 (zarzucając epitety Zdzichowi!)
 • @ Paulus.Aquarius, nikander
  Ocena 2.2 oraz „ilość odsłon” NIC nie mówia!
  Taki gość jak Zdzich może sobie klikać ile chce, a „ocena” i „ilość odsłon” pozostają takie same.

  Ale, gdyby napisał to np. żydo-Kosiur, to co innego! Wtedy Ocena byłaby 5, a ilość odsłon ponad 4,5 tys. na samo otwarcie!

  ;) ;)
 • @Lech Mucha 00:08:39
  Niedługo będzie jak za Chrobrego. Powtórna chrystianizacja poprzez topienie i wybijanie zębów. Przemawia przez Szanownego Pana dusza niemieckiego jezuity. Na szczęści Podkarpacie z którego piszę było chrystianizowane w obrządku wschodnim i tam takich ekscesów nie było. Nasz Bóg jest lepszy i to za sprawą trochę lepszego kościoła niż czarna watykańska mafia.
  O tym gdzie jest nasz Bóg i gdzie go szukać napisałem w tej notce.: http://nikander.neon24.pl/post/135258,bo-rzyt-wie-ze-najlepiej-zarabia-sie-na-nedzy Nie zachęcam jednak do czytania, gdyż nie jest ona dla katodebili.

  Chłopie ogarnij się. Masz ocenę coraz gorszą.
 • @Zdzich 04:54:58
  Liczy się to kto pierwszy próbuje stosować ciosy poniżej pasa. W tym przypadku to Pan zaczął a je nie z tych co nadstawiają drugi policzek...
 • @Husky 00:11:21
  Z deklem coś masz ?
  W sumie to w dupie mam ocenę , ale i tak jest ona z reguły niezła. Jedna czy dwie pały od kserobojów niewiele zmieniają. Weź pod uwagę , że nie kryje swoich poglądów religijnych ( właściwie można by powiedzieć antyreligijnych ) a za to tutaj można spłonąć na stosie :)
  Za to wiem ,że dla was ocena to ból dupy( czytelnicy zawsze was szczodrze pałują )więc i ode mnie pała zawsze z automatu, żeby nie było że niehumanitarnie głodzę was.. No co ,troll też zwierze !
 • @Lech Mucha 00:10:22
  Próbujesz zaczarować rzeczywistość, że niby ja krzyczę ? Takie tanie chwyty, zachowaj Pan dla ćwierćinteligentów..
 • @Paulus.Aquarius 09:17:49
  Powtarzam, jak komu dobrmu. DUŻE LITERY to odpowiednik podniesionego głosu. Więc się człowieku ogarnij i nie krzycz.
 • @nikander 08:32:09
  Są tacy i pewnie do nich należysz, co piszą dla poklasku, dla ocen. A innym zależy na prawdzie, mniej na ocenach.
 • @Lech Mucha 09:31:24
  Poza chwalebnymi wyjątkami KK w Polsce realizował albo prawdę niemiecką albo żydłacką. Czy o takiej prawdzie mówimy?
  Ocen bym jednak nie lekceważył...
 • @Lech Mucha 09:30:19
  DUŻE LITERY podkreślają ważniejszą część wypowiedzi i w moim przypadku nie oznaczają podniesionego głosu. Skup się na treści a nie na stylu rozmówcy bo coraz mniejszy się robisz jako przeciwnik. Tak więc inwektywy w stylu "ogarnij się" zastosuj wobec siebie, bo widzę ,że pozostało Ci już TYLKO PROWOKOWANIE..
  Dlaczego z każdym jednym katolem na Neonie , no może oprócz JANA PAWŁA, KTÓRY PREZENTUJE WYSOKI POZIOM KULTURY W DYSKUSJI , rozmowa sprowadza się do serwowania inwektyw ? Brak argumentów razi aż nadto..
 • @Paulus.Aquarius 09:14:38
  I ty z automatu masz u mnie zawsze pałę
  Ile twoich wpisów to wklejki kseroboju
  Pamiętasz czy ci przypomnieć
 • @Witkacy 22:50:59
  To wszystko byłoby bardzo śmieszne, gdyby nie to, że przesłania zawarte w tych objawieniach się sprawdzają. Wiele z tych zapowiedzi, danych nam w zeszłym wieku, gdzie nie było jeszcze laserów, Blue Beam'ów i innych wynalazków, już się spełniło. Dramatyczne dla nas jest to, że zostały z tych zapowiedzi już tylko te bardzo tragiczne dla nas...
  Wiem, że wyśmiewanie jest jedną z form obrony. Ale dlaczego się bronić przed czymś przed czym nie da się obronić? Nie lepiej to "zaatakować"... NAWRÓCENIEM...
 • @Paulus.Aquarius 22:34:09
  Bez Kościoła Katolickiego, bez Sakramentów w tym Kościele, bez odpuszczenia grzechów (chyba, że nie masz ani jednego grzechu?:-), bez wypędzania złych duchów przez księży Kościoła Katolickiego, którym Jezus Chrystus osobiście dał te różne - nazwijmy to - Barwy Mocy, my zwykli śmiertelnicy bylibyśmy bezbronni, wobec Siły Złego Ducha...
  Pan Bóg z miłości dla nas, w tej naszej bezbronności wobec tych Sił Zła, dał nam Swojego Syna i Jego Kościół...
  Więc nie ściemniaj, nie pluj na to, bo bierzesz wielką odpowiedzialność przed Panem Bogiem za BLOKOWANIE ŁASK BOŻYCH... co jest śmiertelnym grzechem przeciw Duchowi Św (poczytaj o tym), który jest NIEWYBACZALNY... IDZIE SIĘ NIEODWOŁALNIE PROSTO DO PIEKŁA...
 • @Husky 10:42:16
  przypomnij ...
 • @ireneusz 11:10:32
  Jesteś taki mocny w gębie? Obejrzyj sobie co Zły Duch potrafi zrobić z nami i co Cię czeka jak będziesz tak dalej pisał takie głupoty:
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=50s
 • @Jan Paweł 10:59:07
  Wcześniej pochwaliłem Pana ale teraz zastanawiam się czy przypadkiem nie pomyliłem Pana z kimś innym. Powiało średniowieczem.
  Nie przekonuje mnie Pańska logika bo jest oparta na ślepej wierze. Przy tak sztywnych założeniach nie ma miejsca na nieskrępowaną dyskusję.
  Ja mówię, że tylko wolny ( ale zdyscyplinowany!) umysł jest w stanie odnaleźć prawdę, Pan mówi,że bez KK ani rusz.. Dla mnie to co prezentuje KK ( i innej religie , przede wszystkim monoteistyczne) urąga zdrowemu rozsądkowi. Dla mnie to zbędny balast.
  O ile postępuje Pan zgodnie z uniwersalnymi standardami etyczno - moralnymi to dobrze .. Ale jeśli priorytetem są rytuały religijne ..to traci Pan czas... Jak wyjdzie Pan poza ramy światopoglądowe KK to możemy porozmawiać o ŚWIADOMOŚCI, MORALNOŚCI, ETYCE, BOGU ( ABSOLUCIE) ENERGII, WSZECHŚWIECIE I CAŁEJ RESZCIE BOSKIEJ EMANACJI... ale póki co nie widzę płaszczyzny do ONTOLOGICZNYCH dyskusji.
  Pozdrawiam
 • @ireneusz 11:15:55
  Dajesz świadectwo swojej głupawej, infantylnej grafomanii i bezmyślności. Normalnie myślący człowiek, ma przynajmniej odrobinę pokory, która każe mu się zastanowić czy czasami nie jest to tak, że on nie ma racji.
  Ty jesteś przekonany, że masz rację. Gratuluję
 • @ireneusz 11:08:43
  :) trochę obraźliwy ton ... ale jakby się dobrze zastanowić to tak to wygląda poniekąd.. Nie zgodzę się ,że to zlot idiotów.. ale to religijne szczytowanie, w którym biorą udział zaczadzeni kadzidłem ludzie ,ale przecież także gro notabli, którzy jedynie udają religijnych dla politycznych celów, przyprawia mnie o mdłości...
 • @Paulus.Aquarius 11:31:39
  Zachęcam do wsłuchania się w kazania Ks Natanka z którego już coraz mniej ludzi (w tym księży) się śmieje (ostatnio Arbp Dziwisz ponownie przyjmuje go wraz jego Rycerzami). Jego naukowe badania danych nam przez Pana Boga, różnych przekazów, nie pozostawiają pola do dyskusji, czy Kościół Katolicki (ten Tradycyjny, nie ten zniszczony, przejęty przez szatana) jest nam potrzebny, czy nie.
  Pozdrawiam
 • @Paulus.Aquarius 11:31:39
  I proszę się nie obrażać za ewentualny niby nieprzychylny ton mojego komentarza. Nie jest on nieprzychylny:-)
 • @Husky 10:42:16
  WIDZĘ , ŻE POWSTRZYMAŁEŚ SIĘ PRZED TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ

  więc zrobię to za Ciebie, jako że w pełni zasługujesz na zrównanie cie z poziomem gruntu albo rurkowców jak wolisz..

  NA 39 moich art. nie ma ani jednego w 100% przeklejonego ...
  Są dwa lub trzy, w których treść w 90% stanowi mix cudzych treści...
  Natomiast znakomita większość to teksty autorskie z niewielką ilością cudzych treści lub zupełnie jej pozbawione..
  I to się nazywa blogersko - dziennikarskie podejście .
  A CZYM TY SIĘ MOŻESZ POSZCZYCIĆ ?
  CHCESZ SIĘ JESZCZE PORÓWNYWAĆ ...

  ...TROLLU - KSEROBOJU ?
 • @Paulus.Aquarius 11:31:39
  Zaś co do średniowiecza, to czy my czasami teraz nie mamy średniowiecza w wymiarze o wiele większym niż wtedy? Tak powszechny obecnie okultyzm (niemal każdy portal informacyjny ma okienko okultystyczne, itd) oficjalny satanizm na najwyższych świecznikach polityki, "kultury" itd, itp...
  W takim wymiarze z całą pewnością nie miało to miejsca w Średniowieczu, gdzie rozkwitała Wiara, gruntowała się Tradycja Chrześcijańska. Proszę zwrócić uwagę na budownictwo sakralne, będące wyrazem Wiary ówczesnych ludzi (przecież to wszystko musiał ktoś sfinansować, wykonać itd, bez dzisiejszych środków technicznych).
  To dzisiaj mamy do czynienia z ciemnogrodem i zabawami ciemnymi mocami. Egzorcyści mają pełne ręce roboty. I nie jest to także to oni się pchają do egzorcyzmów, tylko to bezbronni, opętani, doprowadzeni już do skrajności ludzi przychodzą do Kościoła, jako do ostatniej już deski ratunku (jak trwoga to do Boga). I stąd się wzięła tak wielka liczba księży egzorcystów. to za tej niby antykatolickiej komuny w całej Polsce było dwóch egzorcystów a teraz w każdej diecezji jest po kilku i mają pełne ręce roboty.
 • @ireneusz 12:09:45
  Rozumiem, że obejrzałeś film i nadal jesteś taki mocny w gębie, więc gratuluję.
  Chociaż obawiam się, że go nie obejrzałeś i nadal jesteś taki "mocny" w gębie... ze strachu.
  Obejrzyj sobie koniecznie ten film....
 • @Jan Paweł 11:43:00
  Za co miałbym się obrażać ;)

  "Dajesz świadectwo swojej głupawej, infantylnej grafomanii i bezmyślności. "

  Za to ?
  W żadnym razie ! Bo samo to, że się Pan denerwuje, to dobry symptom bo być może zaczyna się erozja twardej skorupy zbudowanej ze skostniałych poglądów. Taka jest pierwsza reakcja - stanowczy protest i gniew- gdy coś zagraża silnie zakorzenionemu światopoglądowi.

  "Normalnie myślący człowiek, ma przynajmniej odrobinę pokory, która każe mu się zastanowić czy czasami nie jest to tak, że on nie ma racji"

  CZY PAŃSKIE SŁOWA SĄ POTWIERDZENIEM POWYŻSZEJ TEZY:
  "Bez Kościoła Katolickiego, bez Sakramentów w tym Kościele, bez odpuszczenia grzechów (chyba, że nie masz ani jednego grzechu?:-), bez wypędzania złych duchów przez księży Kościoła Katolickiego, którym Jezus Chrystus osobiście dał te różne - nazwijmy to - Barwy Mocy, my zwykli śmiertelnicy bylibyśmy bezbronni, wobec Siły Złego Ducha...
  Pan Bóg z miłości dla nas, w tej naszej bezbronności wobec tych Sił Zła, dał nam Swojego Syna i Jego Kościół...
  Więc nie ściemniaj, nie pluj na to, bo bierzesz wielką odpowiedzialność przed Panem Bogiem za BLOKOWANIE ŁASK BOŻYCH... co jest śmiertelnym grzechem przeciw Duchowi Św (poczytaj o tym), który jest NIEWYBACZALNY... IDZIE SIĘ NIEODWOŁALNIE PROSTO DO PIEKŁA"

  TO AUTORYTARNE STWIERDZENIA BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI co do własnej racji...

  Chciałbym dodać, że nie pragnę umniejszać Pańskiej wartości, gdyż mimo ,że się nie zgadzamy to szanuję Pana za autentyczność. Zakładam ,że intencje są czyste, bo tak odczuwam Pańską działalność na tym portalu. Niestety tak jak powiedziałem póki rozmowa toczy się na poziomie zinstytucjonalizowanej wiary nie widzę płaszczyzny do ontologicznych* dyskusji..

  *Ontologia – podstawowy (obok epistemologii i aksjologii) dział filozofii starający się badać strukturę rzeczywistości i zajmujący się problematyką związaną z pojęciami bytu, istoty, istnienia i jego sposobów, przedmiotu i jego własności, przyczynowości, czasu, przestrzeni, konieczności i możliwości
 • @Jan Paweł 11:54:13
  Zaś co do średniowiecza, to czy my czasami teraz nie mamy średniowiecza w wymiarze o wiele większym niż wtedy? Tak powszechny obecnie okultyzm (niemal każdy portal informacyjny ma okienko okultystyczne, itd) oficjalny satanizm na najwyższych świecznikach polityki, "kultury" itd, itp

  ZGODA...

  Uważam ,że to część programu budowy nowej globalnej religii.. gdy stare religie się rozlecą ...tudzież wykrwawią w nadchodzącym starciu..

  LEPIEJ BYĆ POZA CAŁYM TYM BAŁAGANEM..
  BOGA MAMY W SERCU ,więc duchowa samorealizacja poprzez rozwijanie współczucia i empatii wystarczy.
 • @ireneusz 11:08:43
  Uważaj. Jak będziesz tu obrażał katolików i zamiast dyskusji wypisywał argumenty ad personam, to Cię usunę. Dotarło?
 • Mniej więcej
  "To my wszyscy, wierzący Polacy, musimy uznać Go za Króla".

  Za mało.

  Jezus Chrystus musi zostać uznanym za naszego Króla w wymiarze społecznym, a więc zwłaszcza przez nasze władze państwowe obecne i przyszłe.  "Musimy poddać naszą wolę Jego woli".

  Za dużo.

  Twierdzenie popularne, ale heretyckie. Do tego wyraźnie lizusowskie...

  Wolnej woli nie wolno nam się wyzbywać nigdy.

  Nie walczyć przeciw woli Bożej jest naszą logiczną koniecznością, bo ona zawsze jest tym, co dla nas najlepsze, ale to wcale nie znaczy, że mamy się jej poddawać.
  "Do wolności powołał nas Pan".

  Żyjąc w łasce uświęcającej żyjemy w Bogu, ale i to nie znaczy, że Bóg ma za nas żyć, a my możemy pozostać w bierności.
  Przeciwnie - On ma żyć i w nas. To zaś oznacza, że nasza wola będzie Jego wolą. Jednak cały czas są to dwie wole, a nasza wola jest naszą wolną - NIE PODDANĄ.

  Poddajemy się my, jako ludzie, ale w ten sposób, że UZNAJEMY BOŻE PANOWANIE, CZYLI PANOWANIE WOLI BOŻEJ, ale uznajemy to AKTEM WŁASNEJ WOLNEJ WOLI.
  WOLNEJ, A WIĘC NIE PODDANEJ NIKOMU.
  WOLNEJ, A WIĘC ZAWSZE ZDOLNEJ COFAĆ I ZMIENIAĆ SWOJE DECYZJE O ILE TYLKO SĄ ODWRACALNE - nawet gdy to się wiąże ze stratą, poświęceniem, czy ofiarą.

  TO ZAŚ WYKLUCZA STAN PODDANIA NASZEJ WOLI KOMUKOLWIEK.
  "Do wolności powołał nas Pan"

  Póki jest choćby cień możliwości, że nasza wola może być spełniona, to o jej spełnienie mamy walczyć, a gdy nie dajemy rady na miarę posiadanych sił, środków i możliwości działania, czy woli innych ludzi to się modlić, by mogła być urzeczywistniona.
  I to modlić się wytrwale - nawet gdyby to miała być prośba o zmianę Bożych planów (była taka modlitwa Abrahama o uratowanie Sodomy ze względu na sprawiedliwych - i byłaby uratowana, gdyby w niej było chociaż 10 sprawiedliwych).
 • @Autor, Nie oceny za wpis są tutaj najważniejsze
  NEonowe lewactwo wyje, co widać dobitnie po powyższych komentarzach pod piękną notką w Dzień Adwentu oraz ocenach wystawianych przez tych komentatorów. Po tym widać, że takie notki są tutaj na NEonie bardzo potrzebne, nie tylko dla tzw. "katodebili", do których ja też widocznie należę, ale też dla tych, którym właśnie dzisiaj te wartości, o których mowa w notce są zupełnie obce
 • @Pan podporucznik 23:59:42
  "Władza państwowa składa się, jak wiadomo, z legislatywy, egzekutywy oraz judykatywy. Aby ważnego aktu Koronacji Króla dokonać, wszystkie trzy filary władzy obecne podczas koronacji być muszą. Pani premier brakło, egzekutywa kompletna nie była. To tak, jakby na wesele panna młoda się nie stawiła. Koronacja nieważna, poprzez sabotaż premierowej".

  To bardzo ważne stwierdzenie. Ta koronacja ma sens wyłącznie w wymiarze społecznym.

  Ta pani premier Narodu Polskiego nie reprezentuje i powinna jak najszybciej znaleźć się na śmietniku historii.
 • @eonmark 21:52:50
  "intronizacji idola"

  >> tak, na to wygląda..
 • @Lech Mucha 22:28:18
  Ale państwo świeckie to utopia. I trzeba naprawdę ślepym być, by tego nie widzieć.
  Nigdy jeszcze żadnemu ateiście nie udało się stworzyć cywilizacji.
  Walka z religią, dążenie do świeckości państwa, to przepis na samozagładę, co wyraźnie widać, wystarczy tylko spojrzeć na zachód...

  >>> w takim razie dlaczego hierarchia KRK i JP II namawiali do integracji z tym zachodem, poprzez wstąpienie do UE ? Nie wiedzieli, że to przepis na samozagładę ?
 • @Jeremi 13:21:28
  Dziękuję za komentarz. :-)
  Teksty publikuję w POlsce Niepodległej, a potem na dziewięciu blogach i nie robię tego w żadnym razie dla ocen. Właściwie, to piski wojujących ateistów i lewaków, raczej dają mi pewność, że trafiłem w jakiś czuły pubkt, co jest ważniejesze niż oceny.
  Pozdrowienia. LM.
 • @Jeremi 13:21:28
  ja też należę do "katodebili" i mam głęboko w dupie komentarze i opine sektodebili
  Pozdrowienia
 • @Lech Mucha 22:38:02
  "100% cywilizacji, które istniały w dziejach miały spójny system religijny oparty na instytucjach"

  >>> ISTNIAŁY, ale nie przetrwały, zatem te 'systemy religijne oparte na instytucjach' o których wspominasz nie maiły waloru ponadczasowego, bo nie pozwolił przetrwać tym cywilizacjom. Były tylko nieudolnym wytworem.
 • @ekoludek 13:43:27
  Chyba, że upadały wtedy, gdy porzucały system wartości wynikający z religii, prawda? Gdy na przykład zaczynały wierzyć w humanizm, ekologię itp? Prawda? A poza tym, założenie cywilizacji nigdy nie udało się żadnemu ateiście! To o czymś świadczy. Moim zdaniem o nieskuteczności ateistów, do stworzenia spójnego systemu etycznego.
 • @Husky 01:00:34
  Zamiast złotej korony
  Zamiast złotej korony
  wybiera ciernie
  Bo wierzy w nas
  Choć sami wątpimy
  I kocha
  I pragnie królować
  W naszych sercach

  Chrystus Król

  >>> to dziwne bo zwolennicy Intronizacji juz w 1996 roku przygotowali ZŁOTĄ KORONĘ >> http://www.rozalia.krakow.pl/proces/-korona.htm
 • @Lech Mucha 13:52:40
  Chyba, że upadały wtedy, gdy porzucały system wartości wynikający z religii..

  >>> Gdybasz czy wiesz?
  Można porzucić rzeczy boskie, doskonałe ( o ile takimi były?) na rzecz przyziemnych ?
 • @eonmark 14:03:54
  Uważaj na słowa. Nie lubię takich, co nie potrafią obejść się bez epitetów. Ja z takimi delikwantami nie dyskutuję, a w przypadku braku poprawy - bedzie ban. BAN! KUMASZ?
 • Preferujesz dyskusje jednostronną ?
  Sporo cenzurujesz - usuwasz posty np: Nikander'a, krzyczysz (tak określasz używanie dużej czcionki) o Banach itd.. Po co ?
 • @ekoludek 14:43:06
  Na ponad 100 postów usunąłem kilka, po tym jak ostrzegałem, że nie lubię argumentów ad personam. Za epitety usuwam. O niekrzyczenie tylko proszę.
 • @Lech Mucha 14:45:11
  Nie wiem co gorsze cenzurowanie czy pozostawienie ewentualnych epitetów w nielicznych komentarzach?
  O ile epitety były, to świadczyły o autorach którzy ich użyli, a nie o Tobie.
  Natomiast usuwając posty z dyskusji, jakby nie było dorosłych ludzi, pozostawiłeś wrażenie sprowadzenia rozmowy do poglądów akceptowalnych przez Ciebie.
  Czy Chrystus banował, odbierał głos ?
  A przecież jest Twoim Królem ?
 • @ekoludek 14:54:11
  To jest mój blog, za epitety - po ostrzeżeniu usuwam.
  Wiem, że do Jezusa mi daleko...
 • @Lech Mucha 14:45:11
  Pomodl sie do kolejnej nadzieji bialego czlowieka-trumpa.
  Nie bedzie roznicy, to jeden z idolii tego swiat wraz z intronizowanym horusem.

  'Goodbye, travel well'
 • @ekoludek 14:54:11
  Jezus obrzucal czesto epitetami.
  : )))
 • @Paulus.Aquarius 10:01:59
  Guzik prawda. Siła argumentów podkreśla ich ważkość, a nie wielkie litery.

  Wielkie litery są reprezentacją krzyku (podniesionego głosu) w internecie i tak są przez większość odbierane. Ja np. na ogół ich nie czytam, bo czytanie wielkich liter mnie męczy i odbieram je jako natręctwo, obojętnie przez kogo są pisane.

  Dawniej, w mowie pisanej, należało do złego tonu podkreślanie, pogrubienie czy używanie wielkich liter. Siła przekonania zależy od umiejętności autora, natomiast interpretacja powinna należeć do odbiorcy, bez żadnych nacisków ze strony nadawcy. No może poza tekstem podręcznika, gdzie np. reguły są wyłuszczone grubym drukiem.
 • @Lotna 16:09:53
  //@Paulus.Aquarius 10:01:59
  Guzik prawda. Siła argumentów podkreśla ich ważkość, a nie wielkie litery.

  Wielkie litery są reprezentacją krzyku (podniesionego głosu) w internecie i tak są przez większość odbierane.//

  A nie jest tak ze i tobie sie zdarza uzywac duzych liter w slowach ktore nie maja uzasadnienia?

  Jezeli tak, czy w twoim wykonaniu jest to tez krzyk czy juz nie?
 • @Lech Mucha 13:41:00
  ,,n. Właściwie, to piski wojujących ateistów i lewaków, raczej dają mi pewność, że trafiłem w jakiś czuły pubkt, co jest ważniejesze niż oceny."

  No proszę, przygadywał kocioł garnkowi,że osmolony, a teraz sam zniżył się do epitetów.
  Nie jestem ani ateistką, ani lewaczką, a mam bardzo mieszane uczucia co do intronizacji, bo może ona prowadzić i zapewne tak się stanie, w kierunku dalszego zniewolenia Polski.
  Z pewnością nie jest ona rozumiana tak jak to opisuje miarka, w znaczeniu społecznym, w jakim zapewne rozumie ją ks. Natanek, z pewnością rząd okupacyjny z wiecznie klęczącym Dudą na czele nie zwróci się w kierunku prawdy i sprawiedliwości po intronizacji, którą olewa, czemu premier dała bardzo wyraźne świadectwo swoją absencją.

  Zazwyczaj, zarówno przez zwolenników jak i oponentów, intronizacja jest rozumiana w sensie dosłownym, można więc się spodziewać jeszcze silniejszej ingerencji zwierzchników KK, którym bliżej do odchłani piekielnych niż Światłości Świata, w polityczne i nie tylko, sprawy Polski i można się spodziewać coraz częstszych wypowiedzi o ,,poddaniu" Jemu - czyli im, ,,swojej woli", a jak wiadomo, bezkrytyczne poddawanie się czyjejś woli prowadzi do opłakanych skutków.

  Zgrozą powiewa już wystarczająco, gdy polityczną poprawnością staje się wychwalanie rządu okupacyjnego, bez względu na skalę i konsekwencje ich zdradzieckich poczynań, tylko dlatego, że ktoś z nich uklęknie, pomodli się przed krzyżem, albo zatrzepocze flagą narodową. Trudno przewidzieć, jak daleko się posuną współpracujący z tym rządem zwierzchnicy KK w okiełzaniu polskiego stada, ale podejrzewam, że nie będą sobie żałowali.

  Przy okazji, tym, którzy słuchają prof. ks. Natanka, którego bardzo cenię jako Polaka, kapłana i patriotę, zalecam fragment jego kazania, w którym mówi o intronizacji Szatana w podziemiach Watykanu. To każdemu wiernemu powinno dać wiele do myślenia, zanim podda swoją wolę woli zwierzchników Kościoła.
 • @Lotna 16:51:53
  Przeciwnika wstawiono do ludzkich swiatyn juz dawno temu.
  W sumie siedzi w nich od poczatku pod roznymi postaciami.
  Natanek wpisuje sie w stara hegelianska dialektyke.
 • @eonmark 16:29:09
  Nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek używała wielkich liter, chyba że na początku zdań, w skrótach i na początku nazw i imion własnych. Jeśli znasz przykład mojej wypowiedzi wielkimi literami, to ją podaj, a nie insynuuj.
  Jeśli natomiast użyłam kiedykolwiek. - czy użyję. - wielkich liter, to napewno będzie to oznaczało krzyk.
 • @eonmark 16:56:28
  Może pasuje do schematu, ale wątpię, aby świadomie był jego częścią. Jest raczej tak jak ze wszystkimi oddolnymi ruchami: zostają przejęte i wykorzystane w celu odwrotnym do zamierzonego.
 • @Lotna 17:02:37
  Skoro pasuje do schematu i jest przejety i wykorzystywany jak sama przyznajesz, jak mozesz go cenic?
 • @eonmark 17:05:37
  Przeczytaj jeszcze raz, co napisałam, tym razem ze zrozumieniem. Nie, nie powtórzę kluczowych części zdania wielkimi literami: sam je sobie wyłuskaj.
 • @Lotna 17:08:10
  Najpierw piszesz:
  //Przy okazji, tym, którzy słuchają prof. ks. Natanka, którego bardzo cenię jako Polaka, kapłana i patriotę,...//

  Pozniej w odpowiedzi na moj komentarz:
  //Natanek wpisuje sie w stara hegelianska dialektyke//

  Odpisujesz:
  //Może pasuje do schematu, ale wątpię, aby świadomie był jego częścią. Jest raczej tak jak ze wszystkimi oddolnymi ruchami: zostają przejęte i wykorzystane w celu odwrotnym do zamierzonego.//

  Wiec podsumowuje to pytaniem:
  //Skoro pasuje do schematu i jest przejety i wykorzystywany jak sama przyznajesz, jak mozesz go cenic?//

  Zbita z tropu uciekasz w odwracanie kota ogonem:
  //Przeczytaj jeszcze raz, co napisałam, tym razem ze zrozumieniem. Nie, nie powtórzę kluczowych części zdania wielkimi literami: sam je sobie wyłuskaj.//


  Zmieniajac delikatnie temat, rowniez krzyczysz w swoich komentarzach uzywajac duzych liter w slowach ktore nie tylko stoja na poczatku, w skrotach i na poczatku nazw i imion wlasnych.

  Czy 'Hilaryrzyca' albo 'Polin' czy 'Taniec Chocholi' ewentualnie Unia Jewropejska, czy 'NWO' to imiona wlasne, formalne skroty?

  Krzyczysz, daj pokrzyczec innym, pozwol rowniez innym na inne rozumienie zastosowania duzych liter w komentarzach.
  Zarzucasz ze sila argumentow nie moze podkreslac forma pisania duzych liter, dodajac ze nie czytasz tego wogole, jednak znajdujesz czas zeby to roztrzasac.
  Duze litery sa prymitywna proba zwrocenia uwagi prymitywnej swadomosci.
  Jak nie bedziesz gadac jezykiem prymitywniejszym, to prymityw wogole nie bedzie sluchal, tak przynajmniej doczepi sie formy, zamiast tresci.
  Na to druge potrzeba troche wiedzy, a to juz inna bajka.
  Niech sobie brzmi maloskromnie, chociaz nie ma to nic wspolnego z osobistym poczuciem wlasnej wartosci a z warunkami realnego swiata kulki ziemskiej.
 • No to
  namieszali ciemnej kuchcie we łbie,teraz siedzi i zastanawia się-Rzeczpospolita to czy Królestwo.. wolny to kraj czy nie...
 • @Paulus.Aquarius 08:54:39
  Tym pierwszym i JEDYNYM był Paulus.Aquariu.
  „Margines społeczny” to nie epitet, ale dana statystyczna.
 • @eonmark 17:26:32
  Ależ oczywiście, że masz rację każdy ma prawo użyć dużych liter według uznania, przecież to on pisze tekst, jeżeli chce coś podkreślić. Dla mnie jest to przejrzyste i tyle! W dłuższym komentarzu jest to wręcz bezcenne, bo wszystko się zlewa.

  Nazywanie tego prymitywnym zwracaniem uwagi jest śmieszne, tak jak szykanowanie innych za jej używanie jest po prostu niepoważne, bo dla jednych jest to wyłuskanie sedna, a dla innych nie musi i tyle! A już roztrząsanie tego, jako złego tonu, krzyku itp to właśnie jest przerażające, jakieś totalne przewrażliwienie!

  Tak zasadnicze i bezwzględne podejście jest charakterystyczne raczej dla tzw belfrów na forum i dla starszych blogerów, młodsi z pewnością nie mają takiego problemu. Nie można innym zabierać prawa do sposobu używania czcionki, to jakaś paranoja. A cała dyskusja i roztrząsanie tego tematu na forum to odwracanie uwago od tematu. Ludzie! Więcej tolerancji dla czcionki, nie narzucajmy prawa jej używania, bo robi się jakiś zamordyzm.
 • @Lotna 16:51:53
  "Zgrozą powiewa już wystarczająco, gdy polityczną poprawnością staje się wychwalanie rządu okupacyjnego, bez względu na skalę i konsekwencje ich zdradzieckich poczynań, tylko dlatego, że ktoś z nich uklęknie, pomodli się przed krzyżem, albo zatrzepocze flagą narodową."

  Bardzo cenny komentarz. Świetnie demaskujesz ten cały kociokwik. Też mam wrażenie, że będziemy oto świadkami takiego zachowania grupy rządzącej:

  Mamy teraz władzę, a nasza władza jest od Chrystusa!
 • @
  Lucyfer kazał trzem diabłom przygotować strategię przejęcia ludzkich dusz. Po pewnym czasie ich wezwał i zażądał relacji z ich przemyśleń.

  Pierwszy diabeł powiedział:
  - Przekonam ludzi, że nie ma Boga.
  - A ja wmówię im, że nie ma piekła – postanowił drugi.
  - A ja mam inny pomysł– Ja nakłonię ludzi, żeby do niczego się nie przykładali, i odkładali wszystko na później bo mają dużo czasu.
  Lucyfer na to :
  -Ty synu będziesz najbardziej skuteczny


  pozdr.
 • @Autor
  To było do przewidzenia ,że przy takim temacie notki wypełznie wszelkie lewacko-sekciarskie robactwo aby przy świętym dniu rzygnąć jadem.Po reakcji widać ,że uderzył Pan celnie i stąd ten kwik.Tym aqariusom,eonmarkom czy witkacym pozostało tylko ujadanie i podgryzanie nogawek ,an nic więcej ich nie stać.


  Co do samej idei intronizacji to moje zdanie jest nieco odmienne.Otóż sama idea wyszła z objawień bł.Rozalii Celakówny.I skoro kośćiół wyniósł ją na ołtarze to uznał,że to nie są jakieś brednie biednej prostej zakonnicy.
  W tych objawieniach Chrystus ustami Rozalii sam domagał się aby poszczególne kraje uznały Go za Króla i jeżeli Polska to uczyni będzie pod Jego szczególną ochronąChrystus mówił wyraźnie,że za Króla musi uznać go Rząd Polski wraz z duchowieństwem i wiernymi.I tu jest problem ponieważ Rząd wycofał się rakiem i czmychnął do Izraela.Więc warunek nie został spełniony.Obecność samego Prezydenta to trochę za mało bo to premier Rządu miał zadeklarować oddanie się pod opiekę Króla na Niebiosach.
  Faktem jest,że Chrystus jest królem świata i tego żadne skamlenie robactwa nie zmieni.Polacy od dawien dawna uznają Go za Króla.Ś wiadczą o tym pieśni i modlitwy odmawiane w kościołach:

  "O Chryste Królu""Króluj nam Chryste"czy "Chrystus vincit"
  Bycie Królem świata wcale nie koliduje i nie przeszkadza by został Królem Polski

  "1. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie,

  To nasze rycerskie hasło,

  Ono nas zawsze prowadzić będzie 2x

  I świecić, jak słońce jasno.

  2. Naprzód przebojem młodzi rycerze,

  Do walki z grzechem swej duszy.

  Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty 2x

  Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

  3. Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie,

  Podnosząc w górę swe czoła.

  Przed nami życie rozkwita w wiośnie. 2x

  Odważnie, bo Jezus woła.

  4. Odważni, ufni w przyszłość my spójrzmy.

  Przecież nie jesteśmy sami.

  Szatańskiej złości nic się nie bójmy, 2x

  Bo Jezus wszechmocny z nami.

  5. Zapalmy młodych życia przykładem

  Do wiernej służby Królowi

  Niech idą śmiało za naszym przykładem, 2x

  W walce wydanej grzechowi.

  6. Dołóżmy starań w naszej idei,

  By Chrystus w duszach królował.

  Potęga Jego źródłem nadziei 2x

  Chcemy, by światu panował.

  7. Chryste, nasz Królu, o to prosimy

  Niech w naszej kochanej Polsce

  Wszyscy Cię w sercach naszych nosimy 2x

  Żyjąc na co dzień w Twej łasce"

  "Christus vincit, Christus regnat, Christus, Christus imperat.

  Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam"

  Alleluja i do przodu-robactwu precz!!!!
 • @Paulus.Aquarius 11:54:13
  Jak się nie ma prywatnego życia to wiedzie się żywot internetowy.
  Na oczach "publiki " dowartościowujesz się poprzez usiłowanie wpływania na cudze życie, wiarę, przekonania.
  Ale zbyt cienki klarnet z ciebie by ci się to kiedykolwiek udało
  No może przez skype 8-)))
 • dla ochłody ;)
  https://youtu.be/r8ONAIi4J6E
 • Dziś rozpoczyna się Adwent
  http://p4.storage.canalblog.com/47/33/599298/59536716_p.jpg

  W niedzielę 27 listopada, w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.

  Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Opuszczenie hymnu Gloria nie jest wyrazem pokuty, jak w Wielkim Poście, lecz znakiem czekania na nowe zabrzmienie hymnu anielskiego śpiewanego w noc narodzenia Jezusa (Łk 2, 14).
  Teologicznie czas ten wyraża oczekiwanie Kościoła na podwójne przyjście Chrystusa. W pierwszym okresie akcent położony jest na Paruzję, czyli ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata. Ostatni tydzień natomiast bezpośrednio przygotowuje do narodzenia Chrystusa, przez które Bóg wypełnia wszystkie obietnice złożone w historii.
  Adwentowe czytania mszalne dotyczą m.in. dramatycznych nawoływań proroków, którzy zachęcają do nawrócenia, podkreślają zbliżający się kres czasu i ostateczne nastanie Królestwa Bożego. Równocześnie jednak Kościół przypomina o nadziei, jaka wiąże się z paruzją, czyli ponownym przyjściem Chrystusa - w każdej Mszy św. padają słowa: „abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym, zwłaszcza w Polsce, są Roraty. Jest to Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwykle bardzo wcześnie rano. Wierni, często w ciemnościach przenikniętych jedynie blaskiem trzymanych w ręku świec, wraz z Maryją czekają na wybawienie jakie światu przyniosły narodziny Zbawiciela.
  W niektórych miejscach na roratnich Mszach na początku w procesji z kruchty kościoła do ołtarza z lampionami w ręku idą dzieci. Mszę św. rozpoczyna się przy wyłączonych światłach, mrok świątyni rozpraszają jedynie świece i lampiony. Dopiero na śpiew „Chwała na wysokości Bogu” zapala się wszystkie światła w kościele.
  Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich wiąże się ze zwyczajem podejmowania różnych dobrych postanowień na czas Adwentu. Dzieci często zapisują te postanowienia na kartkach, składanych następnie przy ołtarzu. Mają one wyrażać wewnętrzne przygotowanie do Bożego Narodzenia i chęć przemiany życia.
  Z Roratami związany jest zwyczaj zapalania specjalnej świecy ozdobionej mirtem, nazywanej roratką. Symbolizuje ona Maryję, która jako jutrzenka zapowiada przyjście pełnego światła - Chrystusa. Innym zwyczajem jest zawieszanie w kościele wieńca z czterema świecami oznaczającymi cztery niedziele Adwentu. Z upływem kolejnych tygodni podczas Rorat zapala się odpowiednią liczbę świec. Świece i lampiony tak często używane w liturgii adwentowej wyrażają czuwanie. Nawiązują one do ewangelicznych przypowieści m.in. o pannach mądrych i głupich. Światło jest też wyrazem radości z bliskiego już przyjścia Chrystusa.
  Nazwa „roraty” pochodzi od pierwszego słowa łacińskiej pieśni na wejście śpiewanej w okresie Adwentu - „Rorate coeli” (Niebiosa, spuśćcie rosę).
  W liturgii adwentowej obowiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Jako barwa powstała ze zmieszania błękitu i czerwieni, które odpowiednio wyrażają to co duchowe i to co cielesne, fiolet oznacza walkę między duchem a ciałem. Zarazem połączenie błękitu i czerwieni symbolizuje dokonane przez Wcielenie Chrystusa zjednoczenie tego co boskie i tego co ludzkie. Wyjątkiem jest III niedziela Adwentu - tzw. Niedziela „Gaudete” (radujcie się). Obowiązuje w niej różowy kolor szat liturgicznych, który wyraża przewagę światła, a tym samym bliskość Bożego Narodzenia.
  Adwent dzieli się na dwa podokresy, z których każdy ma odrębne cechy, wyrażone w dwóch różnych prefacjach adwentowych.
  Pierwszy podokres obejmuje czas od pierwszej niedzieli Adwentu do 16 grudnia, gdy czytane są teksty biblijne zapowiadające powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i przygotowujące do spotkania z Chrystusem Sędzią. Dni powszednie w tym okresie przyjmują wszystkie obchody wyższe rangą (tzn. wspomnienia dowolne, obowiązkowe, święta i uroczystości).
  Drugi okres Adwentu, od 17 do 24 grudnia, to bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W tym okresie w dni powszednie można obchodzić jedynie święta i uroczystości.
  Dawniej Adwent był czasem szczególnej aktywności różnych bractw. Przy kościołach istniały kapele rorantystów, które śpiewem i muzyką uświetniały celebracje, przez co przyciągały wiernych i upowszechniały zwyczaj Rorat. W XIX w. w Warszawie istniało również bractwo roratnie, które ze sprzedaży świec uzyskiwało fundusze na pomoc ludziom ubogim. Obecnie corocznie podobną akcję sprzedaży świec prowadzi pod hasłem katolicka Caritas. Od 6 lat w akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom uczestniczą też organizacje charytatywne Kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego.
  Pierwsze wzmianki na temat Adwentu jako okresu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia pochodzą z IV w. W Rzymie zwyczaj ten znany był od VI w. i obejmował cztery tygodnie przed świętami. Przez pewien czas Adwent był okresem postu, co dalej jest zachowywane w liturgii wschodniej.

  http://wpolityce.pl/kosciol/317039-dzis-rozpoczyna-sie-adwent-czas-radosnego-oczekiwania-na-boze-narodzenie
 • @Husky 19:26:11
  O, widzę że już nie wiesz łosiu jak wyjść z twarzą z próby udowodnienia mi, że to nie ty lecz ja jestem kseroboy. Napisałeś:

  "Ile twoich wpisów to wklejki kseroboju
  Pamiętasz czy ci przypomnieć"

  Napisałem ,żebyś przypomiał.. i co ?
  NIE DOCZEKAŁEM SIĘ ODPOWIEDZI - typowe dla frajera bez honoru,
  :) Husky J F K - Jełop-Frajer-Kseroboy
  ...But na ryj i do budy !!!
 • @Paulus.Aquarius 19:53:40
  Oj klarnecie,klarnecie
  Wypad
 • @Husky 20:14:54
  O jejku, ale riposta.. hau, hau

  HUSKY : OJ KLARNECIE , KLARNECIE
  PAWEŁ : CO ODCIĘTY NAPLECIE ??? :)

  ...A poza tym nie jestem u ciebie gościem
  tak więc czołgaj się do budy...
 • @Katana 17:05:46
  To jest wolny kraj. Każdy może oceniać jak chce.
  Pozdrowienia.
 • Autorze
  dlaczego nie wypierdolisz tego lewactwa spod swojej notki? Dobry chirurg wie jak wycinać wrzody...nie wahaj się autorze używać skalpela:))pozdrawiam
 • @Katana 21:47:22
  Racja. I dlatego życzę Ci świadomego oceniania.
  Pozdrowienia.
 • @eonmark 17:26:32
  Czep się tramwaju, jak się nie masz czego przyczepić.

  Napisałam wyraźnie: ,,może pasuje do schematu" , czyli być może tak to wygląda, ale nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, o czym mówiłam w dalszej części zdania. Czyli, innymi słowy: na pozór Natanek może się wpisywać w schemat, w co wątpię.

  Przykłady, które podałeś to imiona własne i skrót. Mowa była o całych wyrazach, zwrotach i zdaniach pisanymi wielkimi literami. To co robisz, jest manipulacją, bo nie wierzę w to, żebyś nie rozumiał, o czym mowa. Dobranoc.
 • Do zwolenników chybionych deklaracji:
  Zwolennicy Intronizacji przede wszystkim mają, wynikający z rażącej ignorancji Biblii, problem teologiczny:

  Król Jezus Chrystus nie jest zainteresowany wspieraniem Polski ani jakimkolwiek kraju, jako Państwa( królestwa).
  W rozmowie z Piłatem(przedstawicielem państwa rzymskiego) powiedział:
  "Moje Królestwo nie jest z tego świata"

  A wcześniej wielokrotnie przekonywał swoich uczniów, że władcą tego świata(ze wszystkimi państwami), jest przeciwnik Boży, Szatan Diabeł.
  - Jana 12:31, Jana 14:30, Jana 16:11
  Zresztą duchownych kolaborujących często z ówczesną władzą, nazwał synami Diabła - Jana 8:44

  Z drugiej strony, Jezus jest Królem w Królestwie swojego Ojca. Nie tyle oczekuje wasalnych hołdów poszczególnych państw, co uświęcania Imienia Ojca, pełnienia Jego woli.
  Zgodnie ze słowami Modlitwy Pańskiej Ojcze nasz, Królestwo Boże będące również Królestwem Jego Syna, PRZYJDZIE Z NIEBA, a nie będzie domeną oddolnych deklaracji i proklamacji.
 • @ireneusz 00:36:11
  Ani grabież ani wyłudzenie. To inwestycja!
  Ponadto nawet gdyby było tak że ktoś z adwentu zrozumie tylko tyle żeby nie pić wódki to już jest dobrze. Poważnie myślisz że masz lepszy sposób na namowienie tego typu ludzi do trzeźwości? Zgłoś to zaraz gdzieś. ... Może i nagrodę jakąś dostaniesz!
 • @Katana 12:22:25
  OK. To teraz ja.

  "Jeszcze jedno brzydkie zdanie:
  //nie da się stworzyć silnego narodu bez spójnej religii i bez systemu etycznego opartego na zewnętrznych, ponadczasowych i niezmiennych zasadach.//
  Tylko Jeden Jest niezmienny - Bóg. Wszystko inne, "zewnętrzne" przemija."

  Co w tym zdaniu brzydkiego? Przecież mówi ono o tym właśnie, że nie da się stworzyć cywilizacji opartej na prawach ludzkich, skuteczne są tylko zewnętrzne, niezmienne - boskie!

  "Powiem Panu tak, że gdyby wróbel, który siadł na gałęzi 10 000 lat temu by zrobić kupę gdyby to zrobił z gałęzi wyżej lub niżej to "nie istniały by narody dzisiejsze"

  To jest zupełny absurd. Pomiędzy tym wróbem, a dniem dzisiejszym było mnóstwo zdarzeń, ale było też mnóstwo pokoleń ludzi obdarzonych przez Boga wolną wolą. I ci ludzie kształtowali świat na swój sposób. Jedni robili rzeczy dobre, inni złe. Ale przypisywanie całej mocy sprawczej kupie wróbla, albo drgnieniu skrzydeł motyla jest sprzeczne z Ewangelią bo wyklucza wpływ człowieka i jego wolnej woli na kształt świata!

  "Tak odrębne jak odłamy Kościoła... Zależy kto odrąbuje."

  Nie w tym rzecz, "kto odrąbuje". KK działał i działa na korzyść cywilizacji. Jego ponadpaństwowy charakter był podstawą istnienia cywilizacji. A protestanyzm i schizma wschodnia tę cywilizację osłabiały, co wyraźnie widać dzić, np. po tym, w jakiej kondycji są kościoły protestanckie. I jak wygląda zależność Cerwkii od Putina.

  Twój początkowy cytat z NT nijak ma się do tematu, więc nie wiem jak go skomentować. Albo może za głupi jestem by zrozumieć o co Ci chodzi w tym przypadku...

  I jeszcze o sukcesie i przewadze. Czym jest? Ano tym czym jest. W wieku XIX na skutem różnych czynników przewagę i sukces osiągnęły państwa protestanckie. W XX wieku na znaczeniu zaczeła zyskiwać błędna i szkodliwa, demagogiczna filozofia lewicowa, oparta na zaprzeczeniu istnieniu Boga i złudnym, nadmiernym znaczeniu przypisywanym humanizmowi. A teraz możliwe, że wobec niebezpieczeństwa islamizacji wzrośnie znaczenie prawdziwej wiary.

  Pozdrowienia.
 • @Katana 16:33:26
  Proponuję poczytać Konecznego. On doskonale opisuje sprawę cywilizacji.
 • @Lotna 00:47:17
  Chcialbym uczepic sie tramwaju nawet w tym momencie.
  Lubie takie chwile.
  W tym kontekscie najlepiej w slonecznym san francisco.

  Co do natanka, wyrazilas sie przynajmniej dwuznacznie z przechylem w kierunku przyznania ze ten duchovny jest wykorzystywany przez system.

  Od kiedy 'hilaryrzyca' to imie wlasne?
  Albo NWO formalny i uznany ranga skrot?

  Krzyczysz w swoim stylu wedlug wlasnej definicji, mowie tylko pozwol innym, rowniez na to by widzieli w stosowaniu duzych liter inna funkcje niz ta ktora widzisz ty.
  Pozatym jezeli na ogol ich nie czytasz to niepotrzebnie zwrocilas na nie uwage tym razem, chyba ze kreci ciebie rozwodzenie sie o formach czyli z reguly o pierdolach.
  Mozemy za to porozmawiac o konkretach, bo mam chwilowo czas na pojedynek z nuda.
  : )
 • @Khaja82 18:15:30
  Czesc khaja, chyba jestesmy podobni wiekiem i to moze miec zwiazek z tym ze nie koncentrujemy sie na pierdolach...
  : )))
  Takich jak jakosc 'formy'.
  W tym jest sedno wielu spraw.
  Z reguly, im bardziej utytulowane towarzystwo, a ludzie panicznie uciekaja od kompleksow ktore sa efektem budowania wlasnego zycia na pustej iluzji, tym bardziej pochlania ich koncentracja na formach.
  I tak swiat akademicki, swiat prawnikow, lekarzy, naukowcow, literatow, ludzi zwiazanych zawodowo ze sztuka posrod innych tego typu szufladek, zyje w bardzo duzym stopniu tytulami, ortografia, stylistyka, procedurami...
  Mozesz takim, z reguly, przyjsc i od a do z wyspiewac wszystkie najwazniejsze tajemnice matriksa, a zatrzymaja sie na pierwszej literze alfabetu kontemplujac jakosc uzytej czcionki...
  Jak bedziesz gadal ich jezykiem, to wpuszcza cie do swojego klubu ale zamiast koncentrowac sie w koncu na tresci, dalej beda prowadzic gre tym razem rywalizujac kto lepiej posluguje sie forma.
  Czyj styl jest lepszy.
  Beda rozkoszowac sie subtelnosciami, oczywiscie glownie w poszukiwaniu w nich potwierdzenia wlasnej wyzszosci, bo w gruncie rzeczy, wiekszosci nie zalezy na sluchaniu by cos zrozumiec na dlusza mete, a o to by jak najbardziej wysunac sie w swiatlo lampy.
  Daleko nie trzeba szukac.
  Taki suber bohater obecnych czasow zrobi o sobie opis forma wstepu i umiesci spora ilosc informacji ktore nalezy przyjac za dobra monete...ze inteligentny, madry, wysportowany, oczytany, oczywiscie utytulowany...zeby przepis byl pelen, szczypta pseudo negatywnosci urozmaici calosc lapidarnym okresleniem laczonym z czyms zwyczajnym.
  Kazdy sulerbohater musi w koncu miec w sobie jakis ludzki element...
  : )))
  Voila, czegoz chciec wiecej.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031