Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 106 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Stają tam, gdzie stało ZOMO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba dążyć do tego, żeby organizacje takie jak: SB, UB, czy ZOMO zostały uznane za organizacje przestępcze

Zbliża się 13-ty grudnia. Kolejna rocznica wprowadzenia przez komunistyczne władze, kierowane przez generała Jaruzelskiego, stanu wojennego. Przez wiele lat rocznica grudniowa była pretekstem do manifestacji pod domem generała. Zbierali się tam ci, którzy nie wierzyli w naciągane tłumaczenia, jakoby wprowadzenie stanu wojennego było wymuszone przez Związek Sowiecki, albo było dla Polski "ratunkiem", ponieważ pozwoliło uniknąć wojskowej interwencji państw Układu Warszawskiego. Dziś wiemy, że żadna interwencja nam nie groziła. Wiemy, że sowieccy mocodawcy polecili Jaruzelskiemu, by sam sobie poradził z problemem Solidarności.
Ale ten tekst nie został napisany po to, by przypominać fakty, o których zapewne wszyscy czytelnicy wiedzą. Powstał dlatego, że komuniści, esbecy, ich rzeczywiści lub ideologiczni potomkowie i następcy wyłażą na ulice miast w obronie status quo, w obronie swych koryt, władzy, wpływów, emerytur i wszystkiego tego, czego nachapali sie dzięki haniebnej umowie z Magdalenki. Wyłażą i wystawiają na próbę cierpliwość ludzi, którzy pamiętają tamte czasy albo wiedzą, jak one wyglądały. Najnowszym pomysłem KOD-omitów jest manifestacja właśnie w dniu 13-go grudnia, skierowana przeciw demokratycznie wybranej władzy. W apelu, zawierającym stek takich bzdur i nonsensów, że naprawdę nie ma sensu ich cytować, podpisanym między innymi przez Władysława Frasyniuka, Krystynę Jandę, Mateusza Kijowskiego, Martę Lempart, pułkownika Adama Mazgułę, Ryszarda Petru, Krzysztofa Pieczyńskiego, Grzegorza Schetynę, Lecha Wałęsę, nawołują Polaków, by w tym dniu  przeciwstawili się władzy i wypowiedzieli jej posłuszeństwo!
Zbigniew Hołdys na swoim twitterowym koncie w ten sposób przekazuje wezwanie do protestów:          - Władek Frasyniuk wzywa na demonstrację całego narodu w "dniu wolności" 13 grudnia... - pisze.
Hołdys nazywa dzień 13-ty grudnia - dniem wolności!
Dla niego, a pewnie dla tej całej kliki, trzynasty grudnia to symbol wolności! To jest tak samo, jakby dzień 1-szy września nazwać dniem pokoju, albo jakby 17-ty września wybrać dniem przyjaźni polsko-radzieckiej! To już nie jest zwykła głupota, ani niedouczenie. To bezmierna wprost buta i arogancja.
Jakiś nieznany mi z wcześniej esbek, na manifestacji w obronie emerytur, którymi obdarował ich  PRL i  III RP, krzyczy tak:
"A sam stan wojenny, czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to przecież byli internowani w sposób, no nie powiem, były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury, w tym wszystkim, w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania i tak dalej. Pamiętam jednak, że zarówno general Jaruzelski, jak i cała jego ekipa w sposób dobrowolny, w sposób pokojowy, mało tego na skutek oddolnych, jakichś takich mocy, które na nich były wywierane, oddał władzę w sposób pokojowy!"
Jego zdaniem w czasie pacyfikowania zrywu wolnościowego, jakim była Solidarność, "dochowano jakiejś kultury"! On nie pamięta, by "na ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy"! Ciekawe czy byłby w stanie powiedzieć to w oczy komuś, kto w czasie stanu wojennego, wskutek "kulturalnych" działań oddziałów ZOMO stracił ojca, lub syna?
Wbrew słowom tego esbeka, za oddanie władzy w sposób pokojowy nikomu żadna chwała, ani podziękowania się nie należą, gdyż nikt nikomu żadnej władzy nie oddał. Komuniści widząc, że nie będą w stanie się utrzymać, w trosce o swoje własne bezpieczeństwo, mając na uwadze swoje własne dobro, majątki i wpływy podzielili się władzą z częścią opozycji, odpowiadającą im ideologicznie.
Nie jest ich zasługą oddanie władzy, a ściślej mówiąc podzielenie się nią, bo w 89-tym żadnego innego wyjścia nie mieli, natomiast odpowiadają za wydarzenia roku 81-go! Za wszystkich tych, którzy w czasie pacyfikacji zakładów pracy i manifestacji ulicznych stracili życie! Za rannych w czasie pacyfikacji kopalni "Manifest Lipcowy", za Dziewięciu z Wujka, za Grzegorza Przemyka, za zabitych i ranionych przez zomowców manifestantów w Gdańsku, Krakowie i innych polskich miastach! Odpowiadają za wszystkich, którzy na skutek internowania w ciężkich warunkach tracili zdrowie, a czasem również życie! Odpowiadają za dramaty rodzin, rozdzielanych przymusową emigracją! Odpowiadają za to, że posłali żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, którzy przecież musieli wykonywać rozkazy, przeciwko własnym rodakom!
Ten tekst jest po to, by w przeddzień tej smutnej rocznicy powiedzieć wszystkim, którzy mając na uwadze wyłącznie swoje interesy bredzą o łamaniu prawa i konstytucji i  o powrocie do totalitaryzmu, że manifestują przeciw legalnej władzy. Że to oni właśnie stoją tam, gdzie trzydzieści pięć lat temu stało ZOMO. To oni właśnie po raz kolejny próbują zatrzymać zmiany. Nikt inny tylko właśnie oni, kolejny raz, przedkładają interesy swoje i swoich mocodawców, ponad interes narodowy. Ponad polską rację stanu!
Ten tekst jest po to, by przypomnieć, że nikt z architektów stanu wojennego nie został za swoje czyny skazany. Ale skazany został ten, który domagając się sprawiedliwości, rzucił w sędzinę tortem. Zygmunt Miernik dalej odsiaduje karę bezwzględnego pozbawienia wolności. A Kiszczak i Jaruzelski, nadal są generałami! I dopóki to się nie zmieni, nie należy spoczywać na laurach i zadowalać się tym, że esbekom wreszcie odbiera się niesprawiedliwie wysokie uposażenia. Trzeba dążyć do tego, żeby organizacje takie jak: SB, UB, czy ZOMO zostały uznane za organizacje przestępcze. Koniecznie trzeba jednoznacznie potępić stan wojenny, a jego twórców, ideologów i czynnych krzewicieli uznać za winnych zdrady stanu.
A wszystkich tych, którym da się udowodnić jakiekolwiek przestępstwo popełnione w czasie stanu wojennego, postawić przed sądem!
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się drukiem w tygodniku Polska Niepodległa(07.12.2016.)
 

KOMENTARZE

 • Hołdys nazywa dzień 13-ty grudnia - dniem wolności!
  -Oczywiście że dla takich jak on był to dzień wolności. -Wolności od strachu przed poniewieranym i wykorzystywanym przez nich narodem, (-Narodu, który im śpiewał, że na drzewach zamiast liści będą dyndać komuniści), bo udało im się ten naród spacyfikować i oszukać. -Sądząc , że po drobnym przefarbowaniu się dalej mogą działać bezkarnie, -(Ruska matrioszka leży na powązkach, szefowie nierozliczeni, czerwona elita i utrwalacze "władzy ludowej" mają zachowane przywileje...), więc uważają że nie ma powodu by się bać tego ogłupionego narodu. a widząc że naród się budzi i zaczyna odpędzać ich od zawsze pełnego koryta, chętnie by Polakom zafundowali powtórkę. -Osobiście myślę, że im się to nie uda. -Uda się za to narodowi przeprowadzić na nich bolesną operację odcinania pasożytującego na owocach jego pracy, żarłocznego czerwonego ryja, -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 16:33:36
  Szczęść Boże!
 • Hołdys, Janda, itd
  znowu mącą. Myślą, że ludzie znowu dają się na nich nabrać.
 • chichot losu
  (Taka mała dygresja)
  Dziwna sprawa gdyż coraz więcej ludzi pamiętających tamte czasy
  i biorących w tamtych wydarzeniach udział oficjalnie deklaruje iż gdyby wiedzieli co dalej się stanie, zamiast do Solidarności wstąpili by do ZOMO. Proszę tego nie negować bo będzie to samo jak z "Koronacją" i ankietą gdzie zdecydowana większość opowiadała się na "NIE".

  Tak jak Pan w swoim nagłówku napisał... "moim zdaniem"... dlatego
  nie oceniam. Przynajmniej jeden z niewielu Polaków wysila się aby myśleć
  i mieć swoje zdanie.

  Do rozważenia podsunę Panu temat "kto ówcześnie podzielił Polski Naród? Moim zdaniem była to właśnie Solidarność i kościół jako instytucja. Dodam iż absolutnie nie chodzi mi o wiarę lecz władzę polskiego kościoła. Jak każdy z dawnych czasów pamięta Polacy nie byli podzieleni a garstka "komunistów" i polityczna sytuacja dominacji ZSRR nad Polską tylko potęgowała scalanie Narodu.

  Napisał Pan o "Wujku". Czy wie pan dlaczego tak naprawdę i w jakich okolicznościach ci ludzie zginęli? Nie mówiąc już ze prominenci Solidarności z Wujka przed draką najzwyczajniej zwieli?!
 • @Stara Baba 18:06:43
  "...oficjalnie deklaruje iż gdyby wiedzieli co dalej się stanie, zamiast do Solidarności wstąpili by do ZOMO."
  Do dzisiaj nie mogę sobie tego wybaczyć....
 • Moim zdaniem......
  "Odpowiadają za wszystkich, którzy na skutek internowania w ciężkich warunkach tracili zdrowie, a czasem również życie! "
  Jak to w życiu, byli równi i równiejsi
  Komorowski ,,siedział'' w ośrodku wczasowym Wilga w Jaworzu.
  „… W autobusie przywieziono 106 paczek Było w nich pełne wyposażenie, a więc: ·ubrania, kosmetyki, żywność, książki i notatki. Przywieziono również owoce południowe: banany, cytryny, pomarańcze.
  W chwili przyjazdu do Jaworza nie było wytycznych dotyczących postępowania z internowanymi, zastosowano, zatem regulamin ośrodka obowiązujący wczasowiczów podczas turnusu wypoczynkowego.
  Dwa pawilony spełniały standard wczasowy, w pokojach ok. 10 m2, z przedpokojem mieszczącym szafę i umywalkę, mieszkały 3 osoby. Dwa prysznice i cztery kabiny WC na piętrze przypadały na 20-30 osób. Czystość w pokojach, na korytarzu i w pomieszczeniach sanitarnych utrzymywali sami internowani. W oknach nie było krat, pokoje były otwarte, panowała swoboda poruszania się po korytarzach i wewnątrz pawilonu – ale już nie swoboda wychodzenia na zewnątrz, na teren bez muru i wieżyczek strażniczych. Spacery odbywały się pod nadzorem, w kółko po wyznaczonym terenie. Posiłki, przyrządzane smacznie, podawano do stolików w stołówce.
  Jak Pan widzi "Racja jest jak dupa - każdy ma swoją."(Piłsudski)
 • autor
  Mocne słowa... 8-))

  5+
 • sie pasie sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  w skrócie:
  "Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego "Jekke", która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji "Jekke" jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. - znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!)."
  całość:
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03470-Watpliwy-przetarg-na-audyt-reprywatyzacji.htm
 • Ustawić tak by wyłączyć górali zer wzgórz Golan i Piotrowicza z Bermanem Cyrankiewiczem i Kaczyńskimi
  Wieloletni ministrowie i prokuratorzy generalni wiedzą jak operować popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowymi zioobrohakami za przykładem Mariusza Kamińskiego i judeobanderowskieghopsychola z kamaryli prezessimusa. nie czekając na zupełny paraliż TK usunięcie paskudnego Rzeplińskiego. A bardziej szczerrzse judeopsycholiczna i antykukizowo prob andertowska opozycja pozostaje otwarcie darwinowsko społeczna czekając na usunięcie prezessimusa i jego macierewiczowskiej gwardii narodowwej przez sankcje UE po doprowadzeniu kraju do stanu walmanowskiej Ukrainy
 • @telewidzacy 22:15:05 - nie płacz
  Jeszcze tylko 9 dni i 2 godzin gry w "bilardzik kieszonkowy". 8-)))

  https://pbs.twimg.com/media/CzVHHaCXgAEnt5E.jpg
 • @telewidzacy 22:15:05
  Piłeś, nie pisz...
 • @Husky 22:29:21Może jesteś kobietą? lub pedałem?
  Mnie taki bilard nie podnieca.
 • @Lech Mucha 22:38:47
  -To chyba nie alkohol, zważywszy permanetny bełkot w wykonaniu tego autora. -Jest to raczej nieodwracalne uszkodzenie kory płatów czołowych wskutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie "wiedzy" z ekranu telewizora. (co jednak faktycznie nie wyklucza, że skutki tego są spotęgowane jednoczesnym spożywaniem nadmiernych dawek alkoholu.) http://us.123rf.com/450wm/Andreus/Andreus1409/Andreus140900366/31970629-kto%C5%9B-kasowania-rysunek-ludzkiego-m%C3%B3zgu.-koncepcyjne-obrazu-zwi%C4%85zane-z-demencj%C4%85-i-pami%C4%99ci-straty.jpg (-Nie jestem pewny tej diagnozy w 100%, gdyż bez specjalistycznych badań, nie można wykluczyć innych przyczyn tych objawów, np. wady wrodzone lub uszkodzenia okołoporodowe, przebyte choroby, czynniki jatrogenne, ewentualnie urazy powypadkowe, np. kopnięcie w okolice czoła przez konia). -Pan doktor wie o tym dobrze, ale wzmiankuję to dla ludzi spoza medycznej profesji. -:)))
 • @Moher 00:08:23Gdybym był moherem aj waj bum
  jechał bym na świni aj waj bum
  trzymał isie szczeciny aj waj bum
  wspominał jak Ryfka kurę łapała aj waj bum
  a rychtyk isie kłapała aj waj bum

  a nie bilard Rzeplińskiego, który nigdy nie przeprosił Kaczyńskich za chodzenie w pierwszej czwórce na zajęcia studium wojskowego na Uniwersytecie Warszawskim gdy dwaj tacy co ukradli księżyc w sjonistycznej szkole filmowej PRL chodzili w ostatniej jako kurduple i często nosili pomoce naukowe. Teraz śmiał zasiadać w fotelu prezesa TK gdy pokatastrofalny bliźniak jako prezessimus z ławy zwykłego posła pokarany ulgowo zamachokatastrofą przez Jahwe talmudycznej rasy za wykonanie zaledwie w 2/3 żądania Abrahama Foxmana opublikowanego na stronie adl.org w 2006r w czasie wizyty bliźniaczej w USA do usunięcia z polskiej sceny politycznej Giertycha , Lepera i Rydzyka jako antysemitów i ksenofobów siejących nienawiść. Z Rydzykiem weszli w geotermalny kompromis za stępienie propagandy przeciw sabotowaniu legislacji ochrony życia poczętego niemiłej pierwszej damie jako antymoherwej wiedzmie judeopsycholicznej.
  http://telewidz.neon24.pl/post/80973,rocznica-objawienia-na-adl-org-katastrofalnej-lini-politycznej-blizniakow-kaczynskich
 • @telewidzacy 00:48:32
  -Objawy potwierdzają diagnozę. -:)))
 • Zwyczajna grabież emerytów i rencistów
  Jak Autor raczył zauważyć, żadni złoczyńczy nie zostali ukarani, wręcz przeciwnie - wielu z nich leży w Alejach Zasłużonych, a ich potomkowie mają - i będą mieli, nawet po obcięciu ich świadczeń - dostatnie życie.

  To jest zwykła grabież na zwykłych szarakach, którzy wykonywali rozkazy swoich przełożonych i którzy często kompletnie nic wspólnego ńie mieli ze stanem wojennym na przykład. Ich przewinieniem jest ,,służba na rzecz totalitarnego państwa", tak jak gdyby każdy, kto żył w Polsce w tamtym czasie nie robił tego samego, czyli pracował "na rzecz totalitarnego państwa" - oskarżenie zawarte w projekcie ustawy.

  Tu nie chodzi o żadne rozliczenie z przeszłością, a po prostu o pozyskanie pieniędzy, które zdradziecki rząd PiSowski jest zobowiązany wobec Foxmana (i Sorosa) w USA (roszczenia żydowskie) oraz wobec Netanjahu (emerytury i renty dla tych zbrodniarzy UBP żydowskiego pochodzenia, którzy uciekli z Polski przed wymiarem sprawiedliwości (polską Służbą Bezpieczeństwa) po marcu 1968.

  Chyba wiadomo, że Duda spotkał się w jakimś konkretnym celu (a że pary z gęby nie puścił i nie wiadomo, o co chodzi - znaczy, że chodzi o pieniądze) z żydostwem w Nowym Yorku i że Szydło nie pojechała do Izraela, po to, żeby odwiedzić Grób Chrystusa? Ktoś ma złudzenia, że pojechali tam po wytyczne, a teraz wykonują rozkazy?

  PiSowi chodzi o to, aby skądś wziąć (czyli komuś zabrać), by spłacić swoje zobowiązania wobec tych (Icków i Mośków), którzy finansowali kampanię wyborczą i szkolenie idiotów i zdrajców PiSowskich w USrAelu.

  Nie zdziwcie się, Robaczki, jeśli za niedługi czas dotkną Was jakieś obcięcia i podwyżki, bo obawiam się, że z tego, co obetną mundurowym, może dla żydków nie starczyć. Podejrzewam, że większość z tych, którzy się cieszą z tych cięć, również pracowała ,,na rzecz państwa totalitarnego" i teraz jest na emeryturze bądź rencie. Ewentualnie będzie musiała wziąć na utrzymanie starych rodziców, którzy tę zbrodnię popełnili.
 • Jaruzelski i 13 XII
  Dla mnie największą zbrodnią Jaruzelskiego nie było wprowadzenie stanu wojennego ale to co nastąpiło po 13 XII.
  Zadłużanie i rujnowanie gospodarki oraz sprzedanie Polski Zachodowi w zamian za nikłe własne korzyści.
  Patrząc na to w ten sposób to beneficjentami polityki Jaruzelskiego jest zarówno obóz rządzący jak i opozycja.
  Dlatego nikt nigdy nie ruszył Jaruzelskiego jak i Kiszczaka.
 • @Robik 04:41:16 -"Dlatego nikt nigdy nie ruszył Jaruzelskiego jak i Kiszczaka."-
  -No to kto tu był większym beneficjentem od tych bandytów?
 • @Moher 05:08:21
  Piszę wyraźnie, że na "przemianach" skorzystali Ci którzy posiadali władzę przed 89 rokiem (elita PZPR-owska) oraz tzw. "opozycja solidarnościowa (również tylko elita tego obozu).
  Większym beneficjentem od tych dwóch grup był tzw. "Zachód" czyli elita dążąca do panowania nad światem.
 • @Robik 08:46:10 -E tam. -Zachód to i tak był beneficjentem od dawna.
  -Przecież już Gierek nie nadążał eksportem w spłacaniu samych procentów od bezmyślnie zaciągniętego długu. -Największym beneficjentem to ta wspomniana przez Ciebie elita, a ich ojczyzną nie jest zachód. -Oni mówią, że ich ojczyzną jest cała ziemia i są wszędzie! :(
 • @Moher 01:03:12
  Zgadza się ☺
 • @Moher 01:03:12
  stan krytyczny 8-)))
 • Brat Michnika chce obalić rząd PiS
  l [Powodzenia]! – powiedział reporterowi „Gazety Polskiej” Stefan Michnik, stalinowski zbrodniarz sądowy, a prywatnie brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika. To kolejna postać związana z aparatem represji państwa komunistycznego wspierająca KOD.

  https://i2.wp.com/telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/148130405914510190492.jpg

  Nasz reporter w rozmowie ze Stefanem Michnikiem podał się za działacza Komitetu Obrony Demokracji, który potrzebuje wsparcia autorytetów. Stalinowski zbrodniarz sądowy dał się przekonać do dłuższej pogawędki, której szczegóły opiszemy w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”. Jednym z jej ważniejszych fragmentów dotyczył Komitetu Obrony Demokracji.

  Popieram inicjatywę KOD-u. Doskonale rozumiem o co walczy. To co widzę, mi się nie podoba – mówił o sytuacji w Polsce Michnik.

  Kim jest Stefan Michnik, prócz tego, że przyrodnim, starszym o 16 lat bratem Adama?

  Urodził się 28 września 1929 r. w Drohobyczu. Jego miastem, jak deklaruje, do dziś pozostał Lwów – tu do 1939 r. uczęszczał do szkoły powszechnej (której zresztą nie ukończył). Ważniejszy od Lwowa był dla niego jednak komunizm, który wyssał z mlekiem matki. Helena Michnik – aktywistka Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej „Życie” – po 1945 r. uczyła kadetów KBW i pisała zakłamane podręczniki do historii. Ojciec, też komunista, zginął w stalinowskich czystkach lat 30. Przyrodni ojciec, Ozjasz Szechter, został przed wojną skazany za antypolską działalność w nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Po „wyzwoleniu” kierował m. in. Wydziałem Prasowym Centralnej Rady Związków Zawodowych.
  Stefan Michnik razem z braćmi: Jerzym (późniejszy elektryk) i Adamem (późniejszy naczelny „GW”) mieszkał przy Alei Przyjaciół 9/13, obok kierownictwa PZPR i MBP. Karierę rozpoczął w Związku Walki Młodych, potem był Związek Młodzieży Polskiej, PPR i w końcu upragniona PZPR. To partia umożliwiła mu karierę zawodową: od elektryka (był laborantem w elektrowni warszawskiej) do zbrodniarza.
  Stefan Michnik pracę w warszawskim sądzie wojskowym rozpoczął 27 marca 1951 r. Już dwa tygodnie później skazał na dożywocie żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Stanisława Bronarskiego „Mirka”. Jego ofiarami byli również żołnierze AK, NSZ, WiN, działacze niepodległościowi. Zarzuty: szpiegostwo, próba obalenia przemocą ustroju, spisek w wojsku.
  Tekst o rozmowie dziennikarza ze stalinowskim zbrodniarzem w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

  Gazeta Polska Codziennie, telewizjarepublika.pl
  fot. niezalezna.pl
 • @Husky 10:16:06
  -Dawno przekroczony! :(
 • @Moher 09:32:17
  Nie powiedziałem, że ich ojczyzną jest Zachód.
  Skoro dążą do panowania nad światem to świat miałby być ich własnością.
  W tym kontekście słowo "ojczyzna" raczej tutaj nie przystaje.
  Z Gierkiem nie było aż źle a obecne "elyty" do pięt jemu nie dorastają.
  Prawdziwe zadłużeniowe tsunami dopiero nadciąga...
 • @Husky 10:20:00Nasz reporter w rozmowie ze Stefanem Michnikiem podał się za działacza Komitetu Obrony Demokracji, który potrzebu
  je wsparcia autorytetów." -To ten nędzny sądowy morderca i kat niewinnych ludzi też uważa się za autorytet? -Bezczelne i zuchwałe są te komuchy, jakby rzekł Dobry Wojak Szwejk, czyli Sodoma i Gomorra! :(
 • @Moher 10:49:40
  Andrzej Gwiazda: Najemnicy armii sowieckiej sprawdzają, na co mogą sobie pozwolić

  Założyciel Wolnych Związków Zawodowych Andrzej Gwiazda komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl ostatnie przypadki wzmożonej aktywności byłych funkcjonariuszy milicji i ZOMO, którzy dziś deklarują się jako sympatycy lub aktywiści Komitetu Obrony Demokracji.

  https://i0.wp.com/niezalezna.pl/uploads/still2016/148114422414491290386.jpg

  W ostatnim czasie nastąpił prawdziwy wysyp tego typu prowokacji. Jedni pochwalają m.in. antysemickie czystki ’68 i mówią o „kulturalnym stanie wojennym”, inni nawołują do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy. – Tak jak kiedyś chcą nas przestraszyć (…) to jest już temat, którym powinna się zająć prokuratura – podkreśla w rozmowie niezalezna.pl Andrzej Gwiazda.

  W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu pojawiają się wypowiedzi nawołujące do wsparcia Komitetu Obrony Demokracji, m.in. aktywność płk. Mazguły, oraz opisanego przez nas byłego łódzkiego milicjanta Mirosława Mrozewskiego. W przypadku tego ostatniego pojawiły się nawet sugestie że wpisy zamieszczane na Facebooku pochodzą z fałszywego konta, jednak nie ma to znaczenia, ponieważ niezależnie od tego, wpis i tak jest oburzający i nosi znamiona prowokacji.

  Ten ostatni, co warto odnotować, zamieścił na swojej stronie m.in. anty „Apel pamięci” w którym pochwala zbrodnie sowieckiego LWP i m.in. antysemickie czystki roku ‘68.

  Andrzej Gwiazda nie ma wątpliwości, że takimi działaniami powinna zająć się prokuratura.

  Takimi wypowiedziami powinna niezwłocznie zająć się prokuratura. Najemnicy sowietów, pozwalają sobie na to, ponieważ przez lata, nigdy nie spotkała ich za te zbrodnie ze strony Polaków żadna kara, nie poczuli najmniejszego nawet dyskomfortu – wręcz przeciwnie uzyskiwali z tego tytułu różne przywileje, przez co się niesamowicie rozzuchwalili. Ich mentalność się zakonserwowała przez to, że państwo nie funkjonowało tak jak powinno funkcjonować normalne państwo. Dzięki Komitetowi Obrony Demokracji ujawniają się Ci o których (przez to, że IPN nie funkcjonował tak jak powinien) nie wiedzieliśmy. Sowieccy żołdacy chcą nas podobnie, jak to robili przez 50 lat PRL-u zastraszyć. podkreśla współtwórca NSZZ „Solidarność”. – Zobaczymy czy tym razem Polacy oprzytomnieją

  – mówi Andrzej Gwiazda.

  niezalezna.pl
  fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska
 • @Robik 10:42:25 "Z Gierkiem nie było aż źle"
  -Masz rację. -Było gorzej niż źle. -(Co do tych, ziemia jest ich ojczyzną, bo wszędzie czują się "u siebie" reszta ludzi to tylko służebne masy -:)))
 • P. S.
  -Słyszałeś, jak komuniści zawsze mówili; "Pracujemy dla dobra mas pracujących miast i wsi"? -Pożyteczny idiota Kominternowiec Gierek też pracował. -Dla centrum Moskiewskiego.
 • @Moher 11:12:36
  To kim są Ci wszyscy Tuskowie, Kaczyńscy i Komorowscy?
  Dla kogo oni pracują?
 • @Husky 10:59:33Prezessimus wie jak ustawiać autorytety
  zaśpiewajcie z nim " Naszym przodkom wystarczył marszalek Śmigly Rydz choć nie nauczył nas nic, ale przyszedł Hitler Złoty i nauczył nas roboty, prawo nawet przeciw swemu przeznaczeniu będzie z nami bo Puotrowicza jak niegdyś Bermana, Muszkata i Zampolskiego mamy"
 • @Robik 11:18:45 -Tusk jest folksdojczem brzydzącym się Polskością.
  -Pisał na ten temat dawno temu. -Mówił też, że w jego domu rodzinnym mówiło się i spiewało kolędy tylko po niemiecku. -Komuruski (Szczykunowicz) służy Rosji. -Kaczyńskiego z nimi nie mieszaj. -On służy Polsce.
 • @Robik 11:18:45
  Też uważam, że mieszanie Kaczyńskich, z tą zgrają, jest dla nich krzywdzące. Bardzo krzywdzące.
 • Trzeba dążyć do tego
  aby idiotów uznać za idiotów. No takich jak tu: http://f36690.mojasonda.pl/?arg1=wyniki. Katodebilizm jest wyjątkowo widoczny.
 • @ireneusz 12:13:25
  -Tylko na tyle Cię stać "wielki" intelekcie?
 • @nikander 12:20:03 -"Katodebilizm jest wyjątkowo widoczny."-
  -Następny Katożerca się melduje? -Jest was tu niezły pomiot... -:)))
 • @ireneusz 12:16:33 -Wybacz, ale;
  -Takie niesmaczne UBeckie dowcipy to ty lepiej opowiadaj w swoim gronie.
 • @Moher 12:35:02
  a zacne to grono 8-))))

  a takim to :

  https://pbs.twimg.com/media/CzQpBisWIAAqyZB.jpg
 • @nikander 12:20:03
  "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem"

  https://pbs.twimg.com/media/CzTUigVXAAAtoxt.jpg
 • @Moher 12:32:57
  Rzytki stworzyli katodebilizm (wersję light talmudyzmu) aby wpoić w tubylców żydowski stosunek do siódmego przykazania. Udało im się to znakomicie.
 • @Husky 12:54:34
  ---------tylko pod krzyżem ! tylko pod tym znakiem
  ŻYD będzie ŻYDEM --a Polak ŻEBRAKIEM !.
 • @ninanonimowa 13:22:41
  shalom
 • @nikander 12:20:03
  Moim zdaniem, w tym punkcie, wieki zniewolenia i strach przed okupanta represjami się kłania. Oczywiście w wyzwoleniu przed strachem kościół zainteresowany tu nie jest. Faktem jest iż "niewolnikiem" dla wszystkich zainteresowanych stron lepiej sterować.
 • @Husky 12:50:47 -Przejęzyczyłeś się.
  Bo "nie zacne" tylko "czerwone"... -:)))
 • @Stara Baba 17:35:58
  Wielu z nas próbuje poznać Prawdę, patrzymy w tą samą stronę, ale azymut trochę inny..
  Pod jakąś notką widziałem napierdalankę Wrzodaka z Kulą..
  obu szanowałem.. a teraz staję po jednej stronie.. z przykrością.. bo chciałbym budować wspólnotę i pojednanie.. tak jak Wojtas z Nikanderem nie mogli się dogadać..
 • @Moher 18:38:22
  za kłamstwa propagowane na tym portalu powinieneś mieć wilczy bilet.. nie mam pojęcia, kto Cię tu chroni.. pewnie jacyś admini z obrzezaną duszą..

  JESTEŚ WROGIEM POLSKI I POLSKOŚCI
 • @wk..ny 18:56:17 -Ale się wysiliłeś...
  -Chroni mnie Ktoś w Kogo Ty nie wierzysz. -:))) -Nawróć się, a też będziesz miał protekcję. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Lech Mucha 12:03:59
  Nie uważam, że to krzywdzące.
  W najistotniejszych dla Polski i Polaków kwestiach PiS i PO (UW, PC, AWS etc.) ZAWSZE mieli to samo zdanie! ZAWSZE!
  Wstąpienie do UE, NATO, Traktat lizboński, wojny w obcym interesie, wyprzedawanie Polski, kolosalne zadłużanie Polski, podległość wobec interesów Izraela, TTIP (wprowadzenie GMO!), poparcie dla banderowców a nawet ostatnio PiS jest chwalone w UE za politykę wobec mniejszości seksualnych, gender itd...
  Tak na marginesie, czy uważasz, że w tej chwili Polska ma większą swobodę w prowadzeniu niezależnej polityki czy za tzw. "komuny"?
  Czy Moskwa bardziej dyktowała co możemy a czego nie, czy też Bruksela?
 • @Robik 08:23:47
  Jak widać, dwa plus dwa nie zawsze daje cztery. PiSowska retoryka jest najważniejsza, a że Polska praktycznie została podporządkowana międzynarodowym korporacjom dzięki CETA, a Polacy popadają w coraz większą biedę dzięki kreatywności PiSu, jak np. właśnie to okradanie szarych mundurowych emerytów, podczas gdy zbrodniarze pozostają nieosądzeni - to nie ma znaczenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031