Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
49 postów 110 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Chciałbym się mylić.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po upływie pewnego czasu od nieudanej próby zakłócenia obrad parlamentu nadszedł dobry moment na pewne podsumowania.

 
Po upływie pewnego czasu od nieudanej próby zakłócenia obrad parlamentu nadszedł dobry moment na pewne podsumowania. Z perspektywy widać wyraźnie, że była to zaplanowana z góry próba obalenia legalnej władzy, pod pozorem troski o wolne media i obronę demokracji. Totalna opozycja przeprowadziła działania mające na celu przejęcie władzy. Z kilkudniowym wyprzedzeniem zgłoszono manifestacje przed Sejmem. Zgromadzono odpowiednie środki techniczne, takie jak podwyższenie dla mówców i nagłośnienie. Później opozycja doprowadziła do awantury w parlamencie, a w tym czasie zwołani pod sejm działacze PO, Nowoczesnej i KOD-u już byli w drodze na "spontaniczną" demonstrację. Przynajmniej niektórzy! Wśród "spontanicznych" demonstrantów największą grupę stanowili działacze opozycji. Równie przypadkowo wszystko zostało zgrane w czasie z przyjazdem do Polski Donalda Tuska. Najzupełniej przypadkowo (!?) w czasie tej awantury doszło do zaniku sygnału TV na trzech czwartych obszaru Polski, co uniemożliwiło oglądanie telewizji państwowej, skazując większość Polaków na TVN i Polsat!
Jeśli jeszcze dziś ktoś daje wiarę twierdzeniu, że to wszystko wina obu stron sceny politycznej, to proszę o rozsądne rozważenie faktów. Skoro cała akcja była zaplanowana, to jest oczywiste, że opozycja doprowadziłaby do zamieszania zupełnie niezależnie od tego, co zrobiłby marszałek Kuchciński. Oskarżanie PiS-u o współudział, a nawet tylko o bycie winnym czemukolwiek, jest nieporozumieniem. To jest jak oskarżanie zgwałconej kobiety, że - głupia - poszła wieczorem do parku, a przecież wiadomo, że tam czasem gwałcą. Właściwie to, żeby analogia była pełna, trzeba by jeszcze dodać, że na tę zgwałconą kobietę gwałciciel czekał na każdej z możliwych dróg. Czegokolwiek by politycy PiS-u nie zrobili, do tego co się stało, doszło by i tak. Politycy Prawa i Sprawiedliwości popełniają masę błędów, bo są ludźmi! Ale to co robią, to tylko błędy. Często głupie, spowodowane różnymi przyczynami. Ale błędy. Natomiast to, co robi totalna opozycja to zdrada stanu. Działanie na szkodę państwa polskiego i Polaków.  Nasuwa się jednakże pytanie: czy byli aż tak naiwni, żeby myśleć, iż są w stanie w ten sposób coś zdziałać? Przyjrzyjmy się jeszcze innemu wydarzeniu: zamachowi terrorystycznemu w Berlinie, w którym w niejasnych okolicznościach zginął polski kierowca.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zamachowiec odpowiedzialny za zamach w Berlinie nie działał sam. Należy uznać, że była to akcja zaplanowana, przygotowana. A jeśli tak, to niech mi ktoś wyjaśni dlaczego porywacz musiał się uczyć prowadzić porwanego TIR-a?! A tak wynika - według doniesień medialnych - z zapisów GPS. Każdy organizator takiej akcji albo wybrałby  zamachowca, który umie prowadzić TIR-y, albo do zamachu wybrałby samochód łatwy w prowadzeniu. Żaden zamachowiec nie ryzykowałby obecności kierowcy w kabinie ciężarówki. Jeżeli nie zabił go od razu - musiał mieć po temu dobry powód! A jeżeli potrzebny był i ten konkretny samochód i jego kierowca, to prawdopodobieństwo, że to wszystko jest dziełem przypadku maleje. Możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że chcieli porwać ciężarówkę z polskimi tablicami, kierowaną przez Polaka. Kolejny dziwny zbieg okoliczności: teren targów był tak źle zabezpieczony, że nie tylko dało się wjechać TIRem na miejsce jarmarku, ale jeszcze ochrona tam była tak kiepska, że pozwoliła uciec terroryście. I to pomimo tego, że służby niemieckie były ostrzegane o możliwości zamachu! Pomimo tego, że w innych krajach, jak Francja, Belgia, czy Wielka Brytania podobne miejsca ochraniane były znacznie lepiej! Trzeci zbieg okoliczności? Wątpię.
Moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że komuś chodziło o tak zwaną "operację pod fałszywą flagą", czyli przeprowadzenie akcji terrorystycznej i zwalenie winy na Polaka! Ale po co? Myślicie Szanowni Czytelnicy, że mam paranoję? Poczekajcie chwilę. Jedziemy dalej!
Moment zamachu wydaje się nieprzypadkowy. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym narażenie na ataki terrorystyczne ze strony islamistów jest większe. Oczywiście! Tak by było, gdyby to miał być istotnie zamach organizowany przez islamistów, a to nie jest już takie pewne, prawda? Przecież, jeżeli w tym wypadku chodziło o zwalenie winy na Polaków, to może chodziło nie o to, co działo się w Niemczech, a o to, co działo się w tym czasie w Polsce?
A w Polsce w tym czasie przygotowano zamach stanu...
Na szczęście coś się nie udało. Dzięki dwójce posłów z Kukiz'15 udało się zebrać quorum i dokończyć głosowanie nad budżetem i ustawą dezubekizacyjną. Nie udało się zwołać pod parlament wystarczającej ilości manifestantów. Dzięki powściągliwości i rozsądnym reakcjom władzy w stosowaniu przymusu bezpośredniego (nawet w obliczu ataków na posłów) nie doszło do jakichś dramatycznych, albo tragicznych wydarzeń przed sejmem. Wszystko skończyło się na jednym pajacu, który sam położył się na asfalcie, ale go nagrano komórką. Zapewne dzięki odwadze i heroicznej walce z napastnikiem i dzięki temu, że ktoś ze świadków widział, jak złapał za kierownicę i zmienił trasę TIR-a, nie udało się zwalić winy za zamach terrorystyczny na Polaka!! Nie udało się tym samym zwrócić międzynarodowej opinii przeciw Polsce! W USA wybory przegrała zdecydowanie antypolska Hillary Clinton, co nie jest bez znaczenia, a było trudne do przewidzenia w momencie planowania operacji w Polce i zamachu w Berlinie! Mieliśmy naprawdę bardzo dużo szczęścia.
Moim zdaniem, nie jest wykluczone, że były takie siły - poza Polską, które korzystając z pomocy obywateli polskich, bo przecież nie można ich nazwać Polakami, a także osób innych narodowości, a kto wie czy nie służb i agentury innych krajów, zaplanowały i przeprowadziły próbę obalenia rządu PiS-u. Nieprzypadkowo został wybrany taki termin. Gdyby cała akcja się udała, to wtedy politycy partii rządzącej znaleźli by się w sytuacji, że w okresie świątecznym muszą atakować i próbować poruszyć opinię publiczną w obronie utraconej władzy! Ze względu na "awarię" przekaźników, legalny rząd Polski nie mógłby zwrócić się do Polaków za pośrednictwem państwowej telewizji! Gdyby udało się wszcząć na tyle duże zamieszki na ulicach, że polała by się jakaś krew, gdyby w tym czasie w sejmie znajdowali się posłowie opozycji, gdyby udało się jednocześnie wrobić Polaka w zamach w Berlinie, żeby skompromitować nas na arenie międzynarodowej, gdyby prezydentem przejmującym władzę w USA nie był Trump, tylko Clinton...
Całą sprawą niewątpliwie powinien zająć sie kontrwywiad. Powinno się sprawdzić źródła finansowania, ustalić międzynarodowe powiązania i to skąd idzie inspiracja do wszczynania rokoszy przeciw demokratycznie wybranej władzy! Polskie służby powinny dotrzeć do wszystkich możliwych danych dotyczących zamachu w Berlinie. Obawiam się, że jeśli we wszystko były zamieszane służby niemieckie, a musiało tak być, to sekcja zwłok wykonana w Niemczech zatarła pewnie mnóstwo śladów. Ale należy zrobić wszystko, by ustalić najwięcej jak się tylko da. Trzeba znaleźć winnych zaniku sygnału TV! Należy też wyjaśnić, którzy z polskich polityków spotkali się z Donaldem Tuskiem, w czasie jego wizyty we Wrocławiu i jaki był temat ich rozmów!
Jeżeli ktoś z Szanownych Czytelników nadal uważa, że mam paranoję, odpowiem: chciałbym. Wolałbym, żeby moją reputację psi zjedli. Bo jeśli to wszystko nie było zbiegiem okoliczności, to zabawa dopiero się zaczyna.
 
Lech Mucha
 
P.S.
Blokada trybuny sejmowej i fotela marszałka dobiegła końca. Harcownicy spod znaku totalnej opozycji, zrozumiawszy, że są już tylko śmieszni, poszli do domów. Ale nie wierzmy w to, że na tym koniec. Nie dajmy się zwieść. Oni - a mam tu na myśli nie tę grupę pajaców, których wystawiono na pierwszą linię, ale tych, którzy nimi sterują - nie odpuszczą.
I już na sam koniec chciałbym ostatnie słowa skierować do lidera Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. A będzie to parafraza znanego fragmentu z Wesela Wyspiańskiego.
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
chciałeś, chamie, wygrać z PiS-em,
ostał ci się Michnik z Lisem.
 
Tekst ukazał się drukiem w tygodniku Polska Niepodległa

KOMENTARZE

 • Przypadki?
  Do 20 stycznia szanse mial Obama, zeby uznac nowy rzad w Polsce.Dzisiaj w mediach informacja.Merkel chce sie spotkac z Kaczynskim.Nie udal sie pucz, pozostaly rozmowy.Po dojsciu do wladzy Trumpa, Polska jest potrzebna Niemcom.Polska Tuska, Petru czy Kijowskiego.Wiadomo ze Trump Niemcom na zbyt wiele nie pozwoli.Nie pozwoli takze Ukrainie.Polska wyzwolona od kaczyzmu mogla by byc przeciwwaga dla....uciekajacej Niemcom Francji.To juz pewne -w kwietniu lewak nie bedzie juz Prezydentem.Niemcy pozostana osamotnione w swojej polityce, chyba ze zagraja , jak bedzie chcial Trump
 • @prese 11:01:05
  "Wyzwolona od kaczyzmu"??? Polska Tuska i jego kolegów, była kolonią Berlina.
 • Ciąg zdarzeń układa się w logiczną całość, która każdemu powinna dawać do myślenia
  Moim zdaniem, bardzo wymowna była także obecność pod Sejmem gen. Marka Dukaczewskiego.
  Kto jak kto, ale on nie znalazł się tam przypadkiem.
  Zapewne liczył na to, że PiS podejmie desperacką próbę odbicia sali posiedzeń, aby uratować przegłosowanie ustawy budżetowej i w związku z tym w Sejmie wybuchnie ogólne mordobicie.
  W takim przypadku łatwo byłoby tam wkroczyć za Strażą Marszałkowską, aby "zaprowadzić porządek".
  Kaczyński pokazał, że jest rasowym graczem i ograł wszystkich, przenosząc posiedzenie do Sali Kolumnowej.
  Pisze Pan o Kontrwywiadzie, ale ja się obawiam, że jest tam wciąż sporo ludzi generała Marka. Tutaj potrzeba małej i niezależnej, a przede wszystkim - sprawdzonej - ekipy, która zostałaby wyposażona w uprawnienia śledcze i postawiona ponad istniejącymi służbami przez samego Prezydenta.
  Wszyscy są podejrzani, łącznie ze Strażą Marszałkowską, która musiała mieć zadanie wpuszczenia KOD na teren Sejmu.
  Inaczej bez sensu byłoby się zbierać w jego okolicy.
  Wszystkim tym, którzy chcieliby te dywagacje podsumować słowami - teoria spiskowa, dedykuję cytat z F. D. Roosevelta:
  "In politics, nothing happens by accident. If it happens, you can bet it was planned that way".
  (W polityce nic nie dzieje się przypadkiem. Jeśli tak, możesz być pewny, że właśnie tak zostało zaplanowane)
 • @alek.san 11:38:05
  Bardzo pradziwy ten cytat.
  Ja mam nadzieję, że jeśłi służby coś ustalą, np jakąkolwiek winę Niemców, za cokolwiek, to nigdy się o tym nie dowiemy, tylko zostanie to użyte zgodnie z racją stanu - do szantażu naszych wrogów.
 • dobrze pan kobinuje tylko słabiutko
  Żeby nabrać klarowności w czytaniu wydarzeń z kraju i ze świata polecam geopolitykę Bartosiaka. Owszem pan doktor ma lekkie proizraelskie skrzywienie które prostuje Grzegorz Braun ale mimo wszystko bardzo prosto i logicznie uzasadnia układankę międzynarodową.

  Co do ostatnich wydarzeń.
  Niemcy przerosły wszystkie państwa Europy co jest niebezpieczne dla hegemona - USA. Francja - bryndza maxima nigdzie nie ucieka, stan wojny i degradacji cywilizacyjnej. Rosja - bryndza maxima, demograficzny regres niemożliwy do opanowania z powodu ateizmu i alkoholizmu, Syberia kolonizowana przez Chiny. Polska jawi się jako jedyna możliwa przeciwwaga rosnącej potęgi Niemiec. USA postawiły na międzymorze ze stolicą w Warszawie. Polska stara się o rotacyjnego członka RB ONZ, co zamyka projekt mitteleuropy albo przynajmniej mocno go opóźnia. Właśnie dlatego tyle zamieszania wokół Polski aby zniechęcić głosujących do poparcia polskiej kandydatury.
  Zupełnie inną bardzo ciekawą kwestią jest dlaczego PO (Pruska Ofensywa) zrezygnowała z dalszej okupacji parlamentu RP
 • Kto oplaca tych terrorystow?..
  Sluznie jeden z blogerow skupia sie na kanale finansowym,by nasze sluzby ,a nie jest to dzis trudne dotarly do klebka.
  Nigdy terrorysci nie dzialaj tak ot sobie spontanicznie .na wszystko sa pieniedze potrzebna.czy to na aborcje ruchy ,czy na edukacje ruchy ,czy na media ruchy ,czy na przewroty rzadow.U nas w Polsce jest to ulatwione poniewaz ten gangster/wg prasy usa wrog nr 1 USA/zwany teraz sorozowatym ,przedtem nzywal sie schwarcem/nie bez powodu ciemna kanalia/jak ksiazki go opisuja np A.Black Financing the Flames.Tam on nie ukrywa wywolania-finasowania przewrotu na Ukrainie.Jak to mozliwe jest w Polsce,ze taki gangster finasowal rodzine rzeplinskiego czy comory.Za co otrzymywal od urzednika comora najwyzsze ordery panstwowe.Dzis szef tego gangu terrorystow ze starodawnej pod przykrywka plemnikow swych ustalal/to trzeba sprawdzic /na maderze element finasowy przewrotu w Polsce/.TJak taki prostak rumun mogl poza naszymi sluzbami to robic .Ufam ze chodza mu po pietach.Bo to jest mocny paragraph na osadzenie w wiezieniu.drugi cinkciarz z opola o orientacji faszystowskiej reprezentujacy ineteresy Vkolumny niemieckiej w ustanowieniu koloni niemieckiej w Polscej,tez jest latwy do sprawdzenia/on juz za 2008 r winien gnic w wiezieniu za tortury na Polakch w Warszawie.Nas Polakow zastanawia tylko dlaczego co wrogowie polski chodza legalnie po ulicach ,legalnie okupuja polskie urzedy,legalnie dostaja ordery o kase od niemca ,jak ten o korzeniach vermachtu.Dlaczego ten chlopak za stocznie I telefoniczne -osobiste sterowanie przetargiem NIE JEST JESZCZE W WIEZIENIU.Dzis dziala przeciw polsce ze stolka uni,dziala jako wrog polski ,majac tylko oddech merkel ,sam bedac tylko errendboyem.U niego tez sciezka finasowa jest bardzo prosta.Rozwalenie Polski -stolek w uni.To ze robi dzis proste czynnosci nie jest wazne,wazne ze to wrog Polski.
  Wszedzie w tych przewrotach jest jeden wspolny mianownik FINANSE zewnwtrzne.Popatrzmy no przewrot w polsce zke VICTORY,tam sa przelewey na bolka z ktorych sie nie rozliczyl.czy znowu mamy robic te same bledy.?
 • @ Autor - "Chciałbym się mylić" - ma Pan to jak w banku, myli się Pan w 100%
  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg

  Poniżej rok 2016 - rząd PiS w Tel-Awiv

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg
 • @Rzeczpospolita 14:16:35
  "...myli się Pan w 100%"
  Moim zdaniem, to Pan się myli, utożsamiając obie opcje, równając PO=PIS.
  Nie można zaprzeczać, że PIS jest opcją proamerykańską i proizraelską i pomimo tego, że za zamachem z 10.04.2010 roku stały interesy izraelskie i amerykańskie a także niezbity fakt, że powierzenie zewnętrznych znamion władzy w Polsce PO w 2007 roku i PIS-owi w 2015 roku stały służby amerykańskie i izraelskie(za pośrednictwem usadowionych swoich agentach w służbach IIIRP), to jednak jest zasadnicza różnica w realizacji celów obu tych opcji.
  Opcja PO była potrzebna wtedy, gdy interesy USA i Izraela wymagały dogadania się z Rosją a koszt tego dogadania miała ponieść Polska- wtedy potrzeba słabiutkiej Polski co świetnie realizowała PO.
  Opcja PIS jest potrzebna wtedy, gdy trzeba prowadzić konfrontację z Rosją; wtedy potrzeba silniejsza Polska, która będzie strefą buforową pomiędzy Niemcami i Rosją, bo połączenie sił Niemiec i Rosji(przy zmarginalizowaniu Polski i konfrontacyjnej postawie Rosji wobec USA) jest bardzo groźne dla interesów USA.
  Czy wobec powyższego, można postawić znak "=" pomiędzy PO i PIS?
 • @35stan 15:07:59
  Dziwne, neguje Pan, a treścią komentarza potwierdza moje stanowisko.

  Otóż wg Brzezińskiego (za tygodnikiem FORUM w 2010r) polska polityka winna kierować się następującymi priorytetami (ich kolejność podaję wg Brzezińskiego):

  1. ścisły sojusz polityczny i współpraca RP z USA (w domyśle także z Izraelem – przyp. D.K.),
  2. zaangażowanie RP w działaniach militarnych w ramach NATO,
  3. zaangażowanie RP w strukturach UE i dbałość o dobrą pozycję w unii,
  4. dobre stosunki z Niemcami,
  5. dobre stosunki z Rosją.

  Oczywiście p.4., p.5. są pochodną p.1. i wynikają wprost z polityki USA w tym zakresie.

  Ta polityka jest realizowana od 1989r. przez wszystkie kolejne żydowskie rządy IIIŻydo-RP.
 • @Rzeczpospolita 15:35:43
  "Dziwne, neguje Pan, a treścią komentarza potwierdza moje stanowisko."
  Pytam Pana, czy można postawić znak "=" pomiędzy PO i PIS i czy w jednakowym stopniu ich rządy (trzeba stwierdzić, ze wasalne) wpływają na stan Polski i Polaków?
  To, że obie opcje realizowały interesy amerykańsko izraelskie, nie oznacza, że takim samym kosztem Polski i Polaków, a że musimy ponosić te koszty, to wynik naszej historii.
  Ta opcja, której udaje się prowadzić politykę wasalną mniejszym naszym kosztem, zasługuje na wsparcie.
 • A jak PiS pomaga obalić legalną władzę na Ukrainie to dobrze?
  "Z perspektywy widać wyraźnie, że była to zaplanowana z góry próba obalenia legalnej władzy, pod pozorem troski o wolne media i obronę demokracji".
  I co w tym złego?
  PiS brał udział w obalaniu legalnej władzy w OBCYM kraju!!!
 • @35stan 15:56:00
  Sam twierdzisz, że to rządy wasalne - tu masz znak równości. Posunięcia PiSu jak wprowadzenie CETA i obcych wojsk na teren kraju nie mają precedensu w działaniach PO. Kosztować to nas będzie bardzo drogo, bo kompletną utratą suwerenności gospodarczej i militarnej i nie widzę, jak ta okupacja jest lepsza od tamtej. "Mniejsze zło" jest nadal złem (polemizowała bym, czy jest faktycznie mniejsze), a nie dobrem.
  Takie to trudne?
 • @35stan 15:56:00
  Tak jest. Znak równości "=" należy postawić.

  Od 1980r. od sierpnia mamy w Polsce żydowską władzę.
 • @Rzeczpospolita 17:36:44
  Dlatego trzeba rozpowszechniać wiedzę o tym, aż do "punktu krytycznego", po którym "zwykli ludzie" SAMI POgonią "rasę panów"... za granicę, lub w komin.
 • "Jeśli jeszcze dziś ktoś daje wiarę"
  Zgrabna fraza, zasługująca na tytuł komentarza ;)

  Ja nie daję wiary i z wywodem autora zupełnie się nie zgadzam. Nie dlatego, że można mu przypiąć łatkę teorii spiskowej. Do teorii spiskowej mam stosunek pozytywny, dopóki teoria pozostaje kierunkiem myślenia, a nie jego celem. U autora spisek jest celem par excellence, więc trudno nawet mówić o łatce. Zatem spiskowcy ułożyli dalekosiężny transgraniczny plan, z morderstwem w środku, tylko potknęli się na paru drobiazgach: a to nie udało się zgromadzić więcej manifestantów, a to reakcje władz były powściągliwe, a to dwóch posłów nieoczekiwanie zagwarantowało kworum. Zaiste, do spisku w celu obalenia legalnej władzy siłą zabrał się istny gang Olsena.

  Znacznie bardziej podoba mi się teoria spiskowa zakładająca, że "legalna władza" i "totalna opozycja" to jedna mafia, która tym cyrkiem na Wiejskiej coś przepchnęła poza światłami sceny.

  A już zupełnie poważnie dodam, że zwycięstwa Clintonowej oczekiwała obecna władza jak przysłowiowa kania dżdżu. Nie udało się, więc trzeba będzie "robić gruchę" komu innemu. To jest Polska właśnie!
 • @Lech Mucha 11:16:38
  "Wyzwolona od kaczyzmu???" ...była kolonią Berlina." "///...wyzwolona od kaczyzmu mogla by byc przeciwwaga dla -....uciekajacej Niemcom Francji."/// -Oba te zdania zawierają tą samą myśl. -SZCZĘŚĆ BOŻE! -POLSKAWWW!
 • @35stan 15:56:00 "Ta opcja, której udaje się prowadzić politykę wasalną mniejszym naszym kosztem, zasługuje na wsparcie."
  -Bardzo mądre zdanie! -Ta "opcja", ktora jak widzimy ratuję Polskę przed "opcją" bycia tym, co Braun nazywa "Kondominium Niemiecko-Moskiewskim", a którą to opcję realizował folksdeutsh Donald i chrabia Bul -Obecna "opcja" daje Polsce szansę na niezależność i bycie sobą. -Od Polaków zależy, jaką pozycję sobie wyrobią wykorzystując mądrze obecną "opcję" i czy potrafią się w przyszłości uwolnić się od wszelkich opcji i byc sobą! -Sądzę, że tak będzie. -Wszystko jest na dobrej drodze.-PolskaWWW! (Wielka, Wolna iWspaniała) http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/136378,antoni-macierewicz-polska-miala-byc-panstwem-upadlym#comment_1359631 -SZCZĘŚĆ BOŻE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031