Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 106 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz, Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W lutym 1944 roku zakończyło się ukraińskie okrążenie Przebraża. Próżno na mapie dzisiejszej Ukrainy szukać wsi o tej nazwie. Po wojnie sowieckie władze zmieniły jej nazwę na Hajowe.

W lutym 1944 roku zakończyło się ukraińskie okrążenie Przebraża. Próżno na mapie dzisiejszej Ukrainy szukać wsi o tej nazwie. Po wojnie sowieckie władze zmieniły jej nazwę na Hajowe. Polskie Przebraże, była to niewielka osada w powiecie łuckim na Wołyniu, jeden z bardzo wielu punktów oporu przeciwko Ukraińcom, placówka samoobrony zorganizowanej przez Polaków w czasie Rzezi Wołyńskiej. Pomiędzy lutym 1943, a lutym 1944 roku, kiedy Ukraińska Powstańcza Armia została wyparta z Wołynia przez Armię Czerwoną, rejon Przebraża był największym polskim bastionem na Wołyniu. Cały obszar obronny otoczony był zasiekami, strzeżony przez polskie patrole, zabezpieczony system bunkrów i umocnień, które uzupełniały gniazda karabinów maszynowych i naturalne fortyfikacje, czyli bagna. Znalazło tam schronienie około 10-12 tysięcy Polaków, nie tylko mieszkańców samego Przebraża, ale wielu okolicznych miejscowości, którzy uciekali przez banderowcami. W czasie heroicznej obrony, oddziały liczące w szczytowym momencie cztery kompanie, czyli łącznie około 800-1000 ochotników, w większości cywilów, odparły kilka ataków ukraińskich nacjonalistów, z których największy miał miejsce na przełomie sierpnia i września 1943 roku. Wzięło w nim udział około 6000 tysięcy napastników, bojowników UPA, ale i zwykłych kryminalistów. Polscy obrońcy nie ograniczali się wyłącznie do obrony. Prowadzone były działania zaczepne, wyprawy aprowizacyjne, w czasie których zdobywano na Ukraińcach zboże i bydło konieczne do przetrwania, uwalniano Polaków pozostających w innych enklawach otoczonych przez UPA, a także prowadzono ataki na ukraińskie siły. Największym problemem obrońców był brak broni palnej. Część udało się uzyskać, kupując ją od Niemców i Węgrów, później udało się nawet uzyskać od okupanta zgodę na jej legalne posiadanie w związku z zagrożeniem ze strony UPA. W posiadaniu obrońców  były też dwa działka kalibru 45mm, wymontowane z wraków sowieckich czołgów.
O szczegółach bohaterskiej obrony ludności polskiej na Wołyniu, można szerzej przeczytać w dostępnych źródłach. Z kronikarskiego obowiązku napiszę, że dowódcą samoobrony od kwietnia 1943 roku był podoficer rezerwy, porucznik Armii Krajowej, Henryk Cybulski, pseudonim Harry, a komendantem cywilnym były legionista Ludwik Malinowski.
 
Z historii powinniśmy wyciągnąć pewną naukę. W razie konieczności, w obliczu wrogów Polacy zjednoczyli się i zorganizowali skuteczną obronę. Dzięki temu ocalono życie kilkunastu tysięcy naszych rodaków. Sukces został odniesiony dzięki dobrej organizacji, polegającej na umiejętności zgromadzenia zapasów żywności, dzięki solidarności, która sprawiła, że mieszkańcy Przebraża potrafili podzielić się z uciekinierami tym co mieli, choć nie było tego dużo, ale przede wszystkim dzięki organizacji obrony militarnej z użyciem broni! Ważne w tej historii jest to, że obrońcy nie tylko Przebraża, ale i innych polskich enklaw nie byli żołnierzami - to byli w znakomitej większości cywile! Ale potrafili obchodzić się z bronią na tyle skutecznie, że umożliwiło im to odpieranie ataków banderowców!
 
Jak mówi mądre przysłowie: chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Jeżeli chcemy obecnym i przyszłym pokoleniom Polaków dać szansę na to, by w razie konieczności mogli stanąć do walki w obronie życia swojego, swych sąsiadów i bliskich, trzeba dać im możliwość nauczenia się posługiwania bronią. Dom, szkoła, kościół i strzelnica, to miejsca w których kształtuje się charakter. O wartości rodziny mówić nie muszę. To oczywiste. Szkoła i kościół też na tych łamach nie wymagają reklamy. Ale jest jeszcze strzelnica. Przestrzeń, w której nie tylko można nabywać umiejętności strzeleckie. To też jest miejsce, w którym można i trzeba kształtować propaństwowe i patriotyczne postawy. Jest okazja, by poprzez organizowanie się w różnego rodzaju towarzystwa strzeleckie, kultywować piękne tradycje polskiego oręża, przypominać dzieje niezwyciężonej husarii, jak i bohaterstwo Powstańców Warszawskich, obrońców Helu i Westerplatte i wołyńskiego Przebraża, a także jeszcze bardziej współczesne  osiągnięcia, jak na przykład polska obrona City Hall w irackiej Karbali.
 
Ale żeby to wszystko osiągnąć, nie można dalej blokować dostępu uczciwych obywateli do broni palnej. Przypomnijmy raz jeszcze. Bezimienni obrońcy Polaków z Przebraża, z przełomu 1943-go i 44-go roku, to w większości byli cywile. Tylko dzięki ich obyciu z bronią, wspartemu determinacją, dobrą organizacją, umiejętnością wykorzystywania szans, solidarnością, udało się im przeżyć rzeź, którą próbowali im zgotować Ukraińcy. Nie ma żadnych powodów, by utrudnienia w dostępie do broni były nadal tak nonsensowne, jak są obecnie. Mamy liczne dowody, świadomie przemilczane przez media liberalne, na to, że na tych obszarach Stanów Zjednoczonych, w których legalnie można poruszać się z bronią palną jest znacznie mniej gwałtów i napadów. O czym również sie nie mówi, poszczególnych Stanów w których chodzenie z bronią jest dopuszczalne, od kilkudziesięciu lat przybywa. Najwyższy czas i u nas zliberalizować prawo i oddać zwykłym ludziom możliwość wybrania sobie formy obrony siebie i własnej rodziny. Niech ci, co dają wiarę lewackim bredniom, uzbroją się w kredki, kwiaty i znicze.  A ci, którzy wolą wziąć sprawy w swoje ręce, powinni - po spełnieniu jasnych warunków i uzasadnionych wymagań - mieć prawo do posiadania broni!
 
Nie mamy pewności, że takie zagrożenia, wymagające obrony z użyciem broni palnej nigdy się już Polakom nie przytrafią! Mamy taką nadzieję, ale na samej nadziei nie należy budować przyszłości państwa i narodu. Tak jak nie da się jej zbudować na wierze w obronną siłę muzyki fortepianowej, na ufności w marksizm i wynikające z niego aberracje. Nadzieję na przetrwanie daje nam: dom, szkoła, kościół i strzelnica!
 
"Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz, Polskę..." wtedy potrzebny nam będzie bagnet i broń! I umiejętność posługiwania się nimi!
 
Lech Mucha
 

Tekst ukazał się w tygodnikuPolska Niepodległa (18.01.2017) 

KOMENTARZE

 • Stanowczo brak Panu politycznej konsekwencji
  Ładna, patriotyczna notka, wnioski także w zasadzie słuszne (osobiście nie pochwalam powszechnego dostępu do broni z bardzo wielu powodów, społecznych i politycznych).

  Ale nie wiem, czy Pan wie, że zarówno ci, których Pan broni i których potępia w poprzednim tekście "Chciałbym się mylić." wspierają wespół żydo-banderwoską politykę na Ukrainie.
 • @Rzeczpospolita 13:05:35
  To nie jest brak konsekwencji. To normalna publicystyka! Natomiast to co Pan proponuje, to rodzaj publicystycznej utopii, która zakłada, że jeśli z kimś w jakimkolwiek miejscu się nie zgadzamy, to nigdy nie możemy go popierać. Tymczasem ja mam prawo i obowiązek popierać PiS w sporze z totalną opozycją, a krytykować PiS za stosunek do Ukrainy. I to właśnie robię. Proszę odnaleźć i przeczytać moją notatkę: "Problem Rzei WOłyńskiej, a polska racja stanu". Moge lubić i popierać opinie Maxa Kolonko, czy Rafała Ziemkiewicza, ale nie muszę zgadzać się z nimi zawsze i wszędzie. To jest pewien rodzaj - proszę wybaczyć określenie - choroby prawicy, która polega na tym, że wystarczy znaleźć jedną tezę, z którą się nie zgadzamy i grzmieć potem grubym głosem, jaki to ten, czy tamten jest niegodziwy, bo cośtam. A ja będę popierał PiS we wszystkim, co uważam za dobre dla Polski, jak na przykład spór z ciamajdanem, ale krytykował wszystko co robi źle, na przykład za tydzień - projekt zmian w ochronie zdrowia.
  P.S. Być może zbyt mało śledzę publicystykę lewicową, ale tam to chyba aż tak daleko nie jest posunięte, ta choroba o której mówie.
 • Nikt nas nie przyjdzie podpalać.
  Nas przyjdą zlicytować!!!!!
  Po co wywieszać fałszywą flagę. Komu to służy????
 • do
  łozyłem swoje 5 do jakiejś sk-yńskiej jedynki, pozdrawiam
 • @nikander 14:11:37
  Możliwe, że będą chcieli zlicytować. I na to też są odpowiednie środki obrony. A tezy o fałszywej fladze, nie skomentuję, bo mi szkoda czasu...
 • @rymark 14:19:52
  Dzięki, :-))
 • @Lech Mucha 13:23:07
  Problem w tym, że Pan udziela poparcia wrogom Polski i Polaków, a więc nie rozumie Pan, na czym polega polityka w ogóle i nie potrafi ocenić realnej polityki PiS. - To oczywiście nie jest publicystyczna utopia, to jest po prostu polityczna głupota.
 • @Lech Mucha 13:23:07
  Re: interesariusz.neon24.pl/post/136451,quo-vadis-18-1-2017r-wojna-o-nasze-dusze.

  Jest to wojna o nasze dusze, gdyż o nasze dusze tutaj chodzi.
  Cały Nowy Porządek Swiata (NWO), totalitaryzm, globalizacja, Większy Izrael, okupacja przez żydo-komunistów kraju za krajem, cała ta Międzynarodówka to NIC innego, jak eliminacja i likwidacja Chrześcijaństwa!
  Dlaczego? Opracował to syn rabina Karol Marx:
  „Abysmy MY Żydzi mogli kontrolować ludzkość, najpierw trzeba zlikwidować Boga”;
  „Religia jest opium ludu”;
  „Byt (czyli materializm) kształtuje świadomość”.
  I tak to się zaczęło. Od Rewolucji Francuzkiej, poprzez Rewolucję Bolszewicką, rządy żydo-komuny w ZSRR, a potem w USA.

  Przyszłych liderów tego świata najpierw szkolono w Moskwie (Hillary, Bill Clinton). Potem żydostwo przeniosło się do amerykańskich uniwersytetów.

  Departament IV MSW zajmujący się dezintegracją kościoła katolickiego nie tylko mordował księży w Polsce, ale również rozpoczął wydawanie paszportów „ Na wszystkie kraje świata” swoim zaufanym współpracownikom.
  Czegoż oni na tym świecie nie zdziałali? Zamach na papieża, morderstwo synów płk. Kuklińskiego, infiltracja Watykanu, ...

  Tam, w Stanach, nauczyli się również dywersji i demontażu Bloku Wschodniego przez żydo-komunę Zachodu.
  Zenon Płatek i Radosław Sikorski zrobili na tym karierę w rządzie.
  Wielki Syjonista i Anty-Katolik Władysław Bartoszewski zaczął uprawiać filozofię jako „dzienniakrz” i „historyk”; prof. Monika Płatek, też.
  A Dariusz Kosiur (WPS)? Młuci swoje surrealistyczne i anty-Chrześcijańskie ataki jako „blogger-komentator” w Neon'ie.
  Nawet sam Zuckerberg nie mógł znieść teorii żydo-Kosiura, wg którego „żydzi to katolicy” i na odwrót, i zablokował mu konto w Facebooku.
  Natomiast p. Ryszard Opara tego nie uczynił! „Tutaj mogą pisać wszyscy” - a przede wszystkim nawiedzeni anty-Chrześcijanie! Rzeczpospolita, roux, eonmark, Oświat, Zawisza Niebieski, ninanonimowa, nana, Redaktor 1966, zadziwiony, nikander … wspólnymi siłami z byłymi agentami MSW, WRON, i WSI – już podpalają ten dom.

  Ameryka się wycofa. Agenci żydo-komuny, czyli użyteczni idioci, pozostaną. Polaków nie będzie – i o to właśnie im chodzi.

  „Z punktu widzenia interesu Państwa Polaków, należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce.” - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
 • @Zdzich 18:37:20
  Dziduś,
  chociaż wiem, że w gruncie rzeczy jesteś świnia i głupek, to muszę ciebie pochwalić: pierwszy raz zacytowałeś moją wypowiedź poprawnie.

  „Z punktu widzenia interesu Państwa Polaków, należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce.”

  Zapamiętaj to zdanie Dziduś. Do upadku Kościoła dojść w Polsce musi. Jeśli nie dojdzie, to Polska zniknie.
 • @Kosiur vel Kurzweil 18:55:59
  Do upadku żydów z Otwocka (i pewnych rabinów czy cadyków) dojść w Polsce musi. Do upadku Wiernych Polsce Syjonistycznej już doszło jeszcze tylko .....
  Jeśli nie dojdzie, to Polska zniknie.
  shalom
 • @Rzeczpospolita 17:57:32
  Problem w tym, że nie rozumie Pan, iż w polityce liczą się wyłącznie cele. Nie metody. Nie mają zastosowania zasady fair play, nie liczy się przyjaźń, ani nienawiść. TYLKO CEL. Jeśli w celu odbrania władzy marksistom z UE, trzeba czasowoi w pewnych sprawach pochwalić PiS, to trzeba i już.
  W sporze PO,N - PiS - trzeba poprzeć PiS. I fakt, że PiS popełnia jakieś tam błędy, że nie nie zgadzam sie z ideologią, którą prezentuje w wielu dziedzinach, nie ma nic do rzczy. Popieranie PiSu w grudniu 2016 jest mądrością etapu. Jeśli Pan tego nie dostrzega, to jest Pan czymś zaślepiony. Ja nie wiem czym, ale tak jest.
 • @Rzeczpospolita 18:55:59
  Istnienie zewnętrznego, ponadpaństwowego kościoła, jest warunkiem koniecznym dla przetrwania cywlilizacji.
 • @Lech Mucha 19:14:35
  Musi Pan poważnie zgłębić polityczną wiedzę, a nie powtarzać językiem mediów i Kościoła nieprawdziwe komunały.
  Chwaląc PiS chwali Pan skrajnych syjonistów przeciwstawiając ich syjonistom z PO, czyli jak się Pan nie obróci z każdej strony z tyłu ma Pan plecy.
  Marksizm Pan sobie odpuści, bo zrobi się Panu przykro, gdy dowie się Pan kiedyś, że zarówno żydowski marksizm oraz żydo-katolicki Kościół (filozofia personalizmu) negują potrzebę istnienia narodów.
 • @Lech Mucha 19:15:28
  Ten aj waj z Otwocka jeszcze zapomniał napisać że sam ma ślub kościelny a i jego (?) dzieci też
  Dziś udaje (sic) wariata.
  Taka natura tych żydów
 • @Lech Mucha 19:15:28
  Pytanie tylko jakiej i czyjej cywilizacji? - bo ani nie słowiańskiej i nie europejskiej.

  Polecam:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/09/chrzescijanstwo-i-kosciol-a-upadek-polski/
 • @Rzeczpospolita 19:36:21
  Łacińskiej. Ja jestem elementem cywilizacji łacińskiej.
  Marksizm odpuściłem sobie już dawno.
  Pan potępiając w czambuł wszystko, pozbawia się jakiegokolwiek wpływu na rzeczywistość.
 • @Lech Mucha 20:11:44
  Pan także nie ma wpływu na rzeczywistość, nie zależnie od tego, za czym i za kim się Pan opowie. Na tym właśnie polega system, który współtworzą syjonistyczne organizacje takie jak PiS, PO i pozostałe - jedną z nich Pan nawet popiera osobiście i brużdżąc - nieświadomie - sobie i nam wszystkim Polakom.

  A cywilizacja nie jest łacińska (to określenie jest mało precyzyjne), tylko judeo-chrześciajńska - taką była od zawsze, o czym jako żydo-katolik winien Pan wiedzieć.
 • @Rzeczpospolita 20:28:38
  Ja się posługuję klasyfikacją Konecznego. I jestem elementem cywilizacji łacińskiej w jego rozumieniu. A pisząc to, co piszę, mam minimalny wpływ, ponieważ przekonuję ludzi do kroku w dobrym kierunku, choć drobnego. Moje teksty są drukowane. I nie dlatego, że lepiej piszę od innych. Tylko dlatego, że są strawne. Pan pisząc to, co Pan pisze, zniechęca ludzi do tego kierunku. Dlatego tacy jak Pan, są częściej ignorowani, nawet, jeśli macie trochę racji. Ale tylko trochę racji, bo nie widzieć różnicy, pomiędzy PiSem i PO, znaczy być całkiem ślepym.
 • @Lech Mucha 20:40:58
  Rzeczpospolita nie tylko zniechęca wielu do tego co pisze, to jest za słabo powiedziane. Te jego częste chamskie odzywki do tych o odmiennych poglądach, powodują to, że nawet jeżeli widzę jakiś sens w jego notkach, to zwykle odbieram je negatywnie. Pisanie pod tym powyższym wpisem, że -----że Autor udziela poparcia wrogom Polski i Polaków----, tzn.PiS-owi, świadczy nie tyle o ślepocie, ale o jakimś zacietrzewieniu, wręcz nienawiści.
  Z drugiej strony, właśnie na tym portalu, takie wpisy jak Rzeczpospolitej nie są wcale ignorowane, powiem więcej, zwykle dobrze oceniane przez ludzi o podobnych poglądach, których na NEonie jest znacznie więcej, niż jeszcze do niedawna myślałem.
  Pozdrawiam, a wpis normalnie na 5
 • @Lech Mucha 20:40:58
  Panie Doktorze,
  pańska ocena mojej publicystyki jest tyle samo warta co i pańska spostrzegawczość. Proszę porównać tylko poczytność swoich tekstów z moimi na Neon24.pl - wnioski są chyba oczywiste i dla Pana raczej niezbyt korzystne.

  Panie Doktorze,
  studiował Pan medycynę 5 lat, potem odbył okres stażu, kilka lat praktyki pod okiem starszych kolegów i dopiero został Pan pełnoprawnym lekarzem. Gdyby ktoś z ulicy, nie lekarz, tylko jakiś dyletant zwrócił Panu uwagę, że nie zna się Pan na swoim zawodzie to by go Pan przynajmniej zlekceważył.
  Otóż proszę Pana,
  polityka, czy publicystyka polityczna, jest także dziedziną wymagającą sporej wiedzy, której nie zdobywa się w miesiąc i na pewno nie w dzienniku tv, czy innych mediach. Nie mam zamiaru Pana obrażać, ale w dziedzinie polityki jest Pan co najwyżej dyletantem.
 • @Jeremi 21:36:54
  Komentatorze,
  jeśli prawo do posiadania odmiennych poglądów utożsamić z prawem do głupoty, to będziesz miał rację.

  Gdybyśmy tu gawędzili sobie o modzie, kuchni, urodzie pań, itp., to miałby Komentator święte prawo do posiadania własnej opinii w każdej z tych kwestii.
  Polityka to nie jest dziedzina typu widzi mi się, widzi wam się, to jest także dziedzina wiedzy, która nakazuje jednoznacznie oceniać polityczne działania i podmioty przy oczywistym kryterium dobra narodu i państwa. Nie może istnieć w polityce sytuacja, że istnieją dwie równoprawne przeciwne oceny (odmienne poglądy) tych samych działań i podmiotów politycznych.
 • @Jeremi 21:36:54
  bingo
 • @Lech Mucha 20:40:58
  Pan ma problemy ze zrozumieniem sytuacji politycznej III RP, którą znakomicie ilustrują poniższe fotografie:

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg

  poniżej rok 2016

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg
 • @Husky 22:30:49
  kundlu,
  spiesz się powoli.
  Komentator "Jeremi" wykazał się właśnie głupotą, nawet większą niż ty tutaj: 19:15:28
 • @Kosiur vel Kurzweil 22:43:56
  No a co z tym twoim aj waju ślubem kościelnym.Wkleisz nam tu jakieś pamiątkowe zdjęcia.
  A może napiszesz nam tu jakie jest prawdziwe rodowe nazwisko twojej mamy.
  Pamiętasz
  shalom
 • @Katana 23:02:45
  Znajdź jeden wpis Kosiura vel Kurzweil który nie byłby o żydach.
  Co wcale nie dziwi.gdyż zasadą jest że żydzi są największymi antysemitami.
  Ten Otwocki gostek jest tego klasycznym (encyklopedycznym) przykładem.
  Oni mają tak we krwi.Pisać,pisać,pisać
  Byle co tylko by pisać i kręcić odsłony.Sam ma tych odsłon więcej niż pozostali blogerzy razem wzięci.Oszołom czy tylko kretyn
  Zadaniowy klasyczny chazarski żydzior, ktorego zna cały Otwock.
 • Przebraże
  Wielka szkoda , że przez jednego blogera, wszystkie trzydzieści powyższych komentarzy dotyczy fobii.
  Współczuję Panu. Dałem 5.
  ------------------------------------------
  Tymczasem, brakuje nam pamięci zwycięskich wydarzeń z Kresów. Analizy ich źródeł. To nie była tylko umiejętność posługiwania się bronią, czy geniusz militarny konkretnych osób. Dowódców wartych wpisów na kartach historii, na równi z dowódcami oddziałów wojskowych.
  To była też umiejętność współpracy z sowiecką partyzantką.

  Miejmy nadzieję, że kolejny film o Wołyniu poświęcony będzie tej heroicznej prawdzie ...
 • @Lech Mucha 19:14:35
  Pozwolę się wtrącić w gorącą dyskusję.
  Czy nie uważa Pan, że właśnie w najważniejszych kwestiach dla Polski i Polaków nie ma wielkiej różnicy pomiędzy PO a PiS-em?
  Te nagłaśniane w mediach spory nie mają przełożenia na życie przeciętnego Polaka i siłę Polski.
  Kwestie zasadnicze (to co Pan nazywa CELEM) które dotknęły nas wszystkich to:
  1. zmiana sojuszu z Moskwą na sojusz z Waszyngtonem
  2. wejście do UE
  3. Traktat lizboński
  4. system finansowy (kreacja złotówki)
  5. wejście do NATO
  6. udział w niesprawiedliwych wojnach w interesie "zachodu"
  7. podpisanie umowy CETA
  8. wspieranie puczu na Ukrainie
  9. popieranie banderowców i zalewanie Polski Ukraińcami
  10. wieczna przyjaźń z Izraelem
  We wszystkich wyżej wymienionych punktach jest pełna zgoda pomiędzy PiS i PO!
 • @ Husky, Lech Mucha
  Obserwuję przez monitor i zauważyłem, że DEBILOWI znowu udało się wybiec na korytarz.
  Zabawne jest również to, że w pierwszym momencie doktor potraktował go poważnie.
  „Widzisz pieseczku, ale żeśmy doktora nabrali” - powiedział DEBIL do swojego sanitariusza.
 • @Rzeczpospolita 17:57:32 -"Problem w tym, że Pan udziela poparcia wrogom Polski i Polaków,"-
  -A Ty komu? :))) -Napisz o sobie!
 • @Robik 01:26:57
  Dzieje się tak dlatego, ponieważ przynajmniej od czasów zamordowania Chrystusa prawdziwa linia podziału ludzkości przebiega pomiędzy niewierzącymi Żydami (z ich „rajem na Ziemi”) i Gojami.
  Żydzi uzurpowali sobie stanowisko „ludzi wybranych” i „sprytniejszych”.
  Goje natomiast, również wg żydowskich teorii, „rodzą się tylko po to, by służyć Żydom" – wyjasnił naczelny rabin Izraela Owadia Josef.
  Brnąc głębiej w teorie Żydów odkrywamy, że „Goje są zwierzętami o wyglądzie człowieka”.

  W tym właśnie duchu wypowiada się żydo-Kosiur pisząc: „Marsz z powrotem na krzyż - i wyglądaj zbawienia.” - Rzeczpospolita 29.12.2014 12:08:03

  Wobec tego odwiecznego i rzeczywistego podziału, nazwy partii politycznych wprowadzają tylko sztuczne linie podziału wymyślane przez Żydów celem łatwiejszej kontroli nad Gojami.
  Jak się ostatnio okazało, nawet Kaptalizm nie różni się praktycznie od Komunizmu – w jednym jak i w drugim z tych systemów bogacą się tylko i wyłącznie Żydzi-ateiści (nie mylić z ortodoksyjnymi), oraz ich użyteczni idioci (np. Tusk lub Sikorski).

  Jeszcze raz powtarzam, rzeczywista, moralna, oraz filozoficzna linia podziału przebiega pomiędzy Ateistami i Wierzącymi w Boga. Reszta jest żydowską fikcją.
 • @Katana 19:04:25
  Imie Piotr czyli Petros wcale nie znaczy skala.Ta skala(Petra) byl i jest Jezus.Petros (odlamek skaly) sam o tym napisal .1 Piotra 2:7,8
 • @Herkules 03:16:03
  Czy spędziłeś choć rok w Seminarium Duchownym, aby wyjaśniać nam Biblię?
 • @Katana 03:32:59
  Jeśli jesteś uczciwym Żydem, to musisz przyznać, że wypowiedź Owadia Josefa jest wypowiedzią encyklopedycznie rasistowską!
  I jeśli TAK, to znaczy że mam rację. A jeśli NIE, to znaczy że jesteś typowym żydowskim kłamcą.
 • @Zdzich 03:34:40
  Glupie pytanie.Mialem szwagra ksiedza,ktory na temat Bibli nie wiedzial praktycznie nic! Bo go tam tego nie nauczano!Ciekawe,ze podobnie opinie do Twoich wyrazali Faryzeusze pogardliwie mowiac o apostolach jako o niwyksztalconych prostakach.
 • @Katana 03:30:16
  Mozesz myslec co chcesz o mojej wiedzy,wolna wola.Jednak nie powinienes kwestionowal wiedzy Benjamin Wilson'a Tworcy slownika Emphatic Diaglott gdzie jest tlumaczenie wers po wersie z greki na angielski
 • @Zdzich 03:11:53 -"linia podziału przebiega pomiędzy Ateistami i Wierzącymi w Boga."-
  -"Goje natomiast, również wg żydowskich teorii, „rodzą się tylko po to, by służyć Żydom" – wyjasnił naczelny rabin Izraela Owadia Josef." -"bogacą się tylko i wyłącznie Żydzi-ateiści (nie mylić z ortodoksyjnymi)" -To ten rabi jest biedny, czy ateista? -Bo pogubiłem się...?
 • @Rzeczpospolita 18:55:59
  Zauważ debilu, że Polska ZNIKA obecnie na twoich własnych oczach właśnie dlatego, że Kościół UPADA.
 • @Herkules 03:49:17
  Nie opowiadaj mi o szwagrach i Faryzeuszach. Wazny jest tutaj tylko Herkules, ktory pisze komentarze.
  Jestes wyksztalcony w Biblii, czy prostak?
 • @Moher 03:55:05
  Zasoby materialne tego rabina zupelnie mnie nie intersuja.
  Jesli dla Ciebie to wazne, to zadzwon do niego i zapytaj.
 • @Katana 04:15:59
  Nie odpowiedziales na moje pytanie.
  "Jeśli jesteś uczciwym Żydem, to musisz przyznać, że wypowiedź Owadia Josefa jest wypowiedzią encyklopedycznie rasistowską!
  I jeśli TAK, to znaczy że mam rację. A jeśli NIE, to znaczy że jesteś typowym żydowskim kłamcą."

  Nie rob uniku. Albo, albo.
 • @Zdzich 04:13:35
  -Ależ mnie chodzi tylko o to, czy on jest wierzący, czy ateista? -Bo taki przecież podział zastosowałeś?
 • @Moher 04:28:02
  Pytałeś, czy ten rabi jest biedny, więc Ci odpowiedziałem.
  Teraz pytasz, czy on jest wierzący.
  Jako rabin judaizmu, z pewnością nie jest Chrześcijaninem.
  Wg nauk rabinów (reprezentowanych tutaj przez żydo-Kosiura), „Chrześcijaństwo ma być wypalone”.
  Praktycznie, swój cel osiagają poprzez udzielanie związków małżeńskich homoseksualistom oraz sprowadzaniem do Europy całych watah Muslimów którzy mają za zdanie wyciąć Chrześcijaństwo od korzeni i wprowadzić wiarę pedofilów Allahów i Mahometów, wielożeństwo i inne zboczenia.
  Żydo-Kosiur natomiast proponuje socjalistyczne rozwiązanie: „kula w łeb” lub „powiesić na krzyżu”.
 • Skasowanie wpisu
  Czy Administrator lub Gospodarz mógłby skasować chamski wpis podpisany Katana z godziny 01:57:32 ?
 • @Husky 23:07:41
  kundlu,
  najpierw wklej zdjęcie swojej żydo-katolickiej gęby i podaj swoje ostatnie nazwisko.
  Już ci to sugerowałem syjonistyczny durniu
 • @Andrzej Madej 08:24:00
  Więcej miłosierdzia, to jest przecież pański żydo-katolicki brat, który nie zrozumiał pańskiego komentarza.

  A'props fobii, o której Pan napisał.
  My, Polacy, jesteśmy obecnie na pozycji przegranej, pod żydowską okupacją, a więc bać się już nie mamy o co.
  Boją się i to coraz bardziej Żydzi, którzy mogą stracić dominującą pozycję w Polsce - a więc fobia jest ich udziałem.
  Ta fobia jest także udziałem żydo-katolików, których wiara służy jedynie obronie i propagowaniu interesu narodu wybranego.

  Doskonale to zrozumiał Żyd, Karol Modzelewski, jeden z twórców Solidarności. Stwierdził, że gdyby nie Kościół, to Żydów czekałaby zgroza.
 • @Katana 13:45:51
  Zalecam nerwosol - działa uspokajająco.
 • @Rzeczpospolita 13:05:35
  " (osobiście nie pochwalam powszechnego dostępu do broni z bardzo wielu powodów, społecznych i politycznych)."

  Tun się Pan demaskuje: Panu nie chodzi o wolność Polaków, a o "wolność" według Pańskiej ideologii.

  Pomijając wszelkie POPiSy i stosunek do nich - każdy wolny obywatel powinien mieć dostęp do broni i mieć prawo obrony własnej, obrony własnej rodziny i swojej własności.
  Nie ma wolności bez tej możliwości, jest tylko czcza gadka o wolności. Państwo opiekuńcze obywatela nie zabezpieczy, zabezpiecza co najwyżej scenę zbrodni.
 • @nikander 14:11:37
  " Nikt nas nie przyjdzie podpalać"
  Nie byłabym taka pewna, jak chodzi o Upowców i innych migrantów o złych zamiarach.
 • @Lotna 19:39:55
  Jak widać, z całego szkolenia w Departamencie IV MSW, żydo-Kosiur zapamiętal tylko tyle, co jego kolega Grzegorz Piotrowski: „Mordować katolickich bydlaków”.

  Nawet kursy demontażu Bloku Wschodniego i dywersji tych państw przez żydo-komunę Zachodu w USA na nic się nie zdały. (Sikorski zrobił na tym karierę.)

  Żydo-Kosiur swojej działalności nie zaprzestał, pomimo tego, że po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki Departament IV MSW zajmujący się dezintegracją Kościoła katolickiego w Polsce zacierając swoją poprzednią strukturę organizacyjną został przemianowany na „Wydział Studiów i Analiz”, a jego kierownik Zenon Płatek zdechł 20 czerwca 2009.

  Maniakalni psychopaci tego Departamentu są wśród nas do dzisiaj, i to tu w NEon'ie!
 • @Lotna 19:39:55
  Ks. Jerzy Popiełuszko
  Przypomnijcie sobie obowiązki Polaków, o których uczyła Kossak-Szczucka "...Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz. 1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie. 2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody. 3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie. 4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną. 5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich. 6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem. 7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego. 8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem. 9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę. 10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat. Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego". Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno! [Ks. Jerzy Popiełuszko] Przeciw piekłu podnieść kord! Bić szatanów, czarny ród! Rozciąć szablą krwawy knut, Barbarzyńskich w świecie hord!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031