Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 107 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Z komunistycznego deszczu pod marksistowską rynnę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak pokazują statystyki, z każdego Euro przyznanego Polsce w ramach dotacji unijnych, 80 eurocentów trafia do firm niemieckich. I one na tym zarabiają.

Kilka dni temu zadzwonił u nas w domu telefon. W słuchawce odezwała się niezwykle miłym głosem pani i poinformowała mnie, że jestem szczęściarzem, ponieważ to właśnie mój numer został wylosowany, dzięki czemu uśmiechnęła się do mnie fortuna i otrzymam - zupełnie za darmo - najnowocześniejszy odkurzacz wraz z kilkoma końcówkami... Wiem, że dla tych ludzi to jest ich praca, więc pozwoliłem miłemu głosowi na dokończenie zdania, a w chwili gdy moja rozmówczyni nabierała powietrza, by kontynuować tyradę, zdołałem się wtrącić i powiedzieć, że tak się składa, iż mam odkurzacz, a za to nie mam za dużo wolnego czasu, więc uprzejmie za ten mój uśmiech losu dziękuję. Pani nie dała jednak za wygraną i uświadomiła mi, że moje szczęście jest jeszcze większe, niż mi się pierwotnie zdawało, gdyż naprawdę jedynym warunkiem otrzymania niezwykle wypasionego odkurzacza, jest jego odebranie, a w celu umówienia miejsca i czasu wyśle mi imienne zaproszenie. Odpowiedziałem, że to niemożliwe. Pani bardzo się zdziwiła i spytała, dlaczego? "Ponieważ nie podam pani moich danych" odpowiedziałem.
Myślę, że w dzisiejszych ciężkich czasach większość z nas wie, że nikt nikomu za darmochę nie rozdaje odkurzaczy. Większość z nas wie też, że nie powinno się ujawniać nieznanym ludziom, firmom, ani organizacjom danych, które powinny być chronione! Wiemy, że za każdym takim "podarunkiem", stoi konieczność jakiegoś zobowiązania. ZAWSZE trzeba podpisać jakiś dokument i ZAWSZE w tym cyrografie  jest jakiś fragment napisany drobnym drukiem. Zawsze! Niby wszyscy wiedzą, że tak jest, a jednak....
A jednak jako społeczeństwo łykamy - jak pelikany - pieniądze w ramach tak zwanych dotacji z Unii. Kolejne rządy chwalą się na wyścigi danymi, mówiącymi nam - prawdziwym dzieciom szczęścia - że kolejne wielkie kwoty pieniędzy będziemy mogli otrzymać od hojnych sponsorów niewiadomo skąd.  
 
Przez jakieś ćwierć wieku po 89-tym roku znaczna część społeczeństwa, nie wyłączając niestety niżej podpisanego, żyła w złudnym przeświadczeniu tak zwanego końca historii i idących za tym gwarancji bezpiecznego życia dla nas i następnych pokoleń. Wydawało nam się, że wyrwaliśmy się ze szponów komunizmu. Tymczasem lepiej znający się na sprawie obserwatorzy od jakiegoś czasu zauważali, że historia bynajmniej się nie zakończyła, a nawet - co gorsza - ostatnio zdarzenia bardzo przyspieszyły.
Nie wolno nam, w trosce o przyszłość następnych pokoleń, nie docenić niebezpieczeństwa. Niewątpliwie jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla Polski jest próba stworzenia komunistycznego superpaństwa, o nadrzędnych wobec państw członkowskich uprawnieniach w zakresie gospodarki, obyczajowości, prawa i bezpieczeństwa, którą na naszych oczach, raz za razem podejmują eurokraci. Plan ten jest - słowo po słowie - realizacją tak zwanego Manifestu z Ventotene. Dokumentu programowego stworzonego w 1941 roku przez włoskiego komunistę Altiero Spinellego! Na podstawie tego manifestu opracowano w  1984 roku projekt konstytucji nowego komunistycznego państwa, znany pod nazwą Planu Spinellego. Nazwę tego człowieka, włoskiego komunisty Altiero Spinellego, nosi jeden z budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Od 2010 roku przy Parlamencie Europejskim działa tak zwana Grupa Spinelli, zrzeszająca najaktywniejszych działaczy na rzecz likwidacji samodzielnych państw narodowych i utworzenia ponadnarodowej unii opartej na komunistycznych i marksistowskich zasadach. W tej grupie działają między innymi "polskie" europosłanki: Róża Thun i Danuta Hubner.
Manifest z Ventotene można w całości łatwo odszukać, żeby samemu przekonać się jak bardzo poronione są marksistowskie idee, a ja pozwolę sobie tu tylko zacytować dwa krótkie fragmenty:
 
„Własność prywatna musi być – w zależności od sytuacji – zniesiona, ograniczona, skorygowana albo rozszerzona i to nie według jakichś dogmatycznych zasad.”
 
„Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego.”
 
Takie to właśnie superpaństwo, taka idea zalęgła się w chorych umysłach komunistów w połowie XX wieku i taki właśnie twór zamierzają nam dziś wprowadzić następcy Spinellego! Jest to projekt skrajnie niebezpieczny, który - jeśli zostanie zrealizowany - zakończy się niewątpliwie upadkiem. Cechą marksizmu jest bowiem stwarzanie utopijnych systemów produkujących biedę, całkiem niezdolnych do produkowania dóbr. To, co powiedziała kiedyś Margaret Thatcher, że z socjalistami jest ten problem, że zawsze w końcu kończą się im cudze pieniądze, jest nadal aktualne.
Wracając do początkowej myśli tekstu, musimy mieć świadomość, że kiedyś trzeba będzie zapłacić za pieniądze otrzymywane z Unii, wydawane zresztą często na kiepskie z ekonomicznego punktu widzenia przedsięwzięcia, w rodzaju aquaparków; na najdroższe  w świecie  (poza rosyjskimi) autostrady i na szkolenia na których zarabiają zachodnioeuropejscy prelegenci, a które nijak mają się do naszych potrzeb.
 
Jak pokazują statystyki, z każdego Euro przyznanego Polsce w ramach dotacji unijnych, 80 eurocentów trafia do firm niemieckich. I one na tym zarabiają. A pozostałe 20% służy uzależnieniu nas od centrali. I robi się to nie dla naszego dobra, ale po to, by odebrać nam samodzielność, uzależnić gospodarczo. Unia nie finansuje naszych zakładów pracy (a co najwyżej aquaparki), bo nie leży to w niczyim interesie. Im zależy na uzależnieniu nas od centrali, a nie na naszym dobrobycie. To jest pierwszy krok! A następnym będzie ustanowienie europejskiej armii, posłusznej nie wobec rządów państw członkowskich, tylko wobec centrali.
 
Pamiętajcie. Zawsze jest jakiś cyrograf, zawsze jest jakiś fragment pisany drobnym drukiem i zawsze później jest jakiś rachunek do zapłacenia!
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się drukiem w tygodniku Polska Niepodległa(08.02.2017.)

KOMENTARZE

 • Tak
  To jest to! Bingo!
  Dzięki EU zostaliśmy parobkami na własnej ojcowiźnie, na tym co jest nasze.
  Zabrali nam wszystko, a teraz chcą nam nawet zabrać godność.

  pozdrawiam
 • @Zorion 11:14:02
  WOLNOŚĆ! Przede wszystkich chcą nam zabrać wolność, poprzez uzależnienie gospodarcze, a następnie przezzniszczenie narodowych armii i zastąpienie ich centralnie sterowaną policją...
 • @Lech Mucha 11:20:43
  ...no ale w tej materii nic się nie zmieni...Pisiory pielęgnują pieczołowicie nasz "pobyt" w eurokołchozie, poza tym 1066 dalej obowiązuje...wygląda na to, że i te "dobre pisiory" boją się suwerena, który mógłby się kiedyś wściec:))..pozdr
 • @trybeus 13:22:15
  Faktem jest, że 1066 jest bardzo niepokojące. Z tym, że myślę, że PiS nie może otwierać zbyt wielu frontów jednocześnie. Ale jakiś promyk nadziei może jest. Kto wie, czy nie jest nim Angela. Ona głupia nie jest. Możliwe, że do niej dotarło, że Unia w tej postaci, którą się promuje, to utopia. Te głupie marksistowskie gadki słychać z Brukseli, ale mniej - a przynajmniej ja sobie nie potrafię teraz takich przypomnieć - z Berlina. Marksizm zniszczy Niemcy tak samo jak każdą inną część świata. Jeśli Kaczyńskiemu, wraz z Orbanem, udało by się ją przekonać, że i Niemcy i Polska i inne kraje stracą na takiej superorganizacji, że trzeba nie tylko powstrzymać, ale i odwrócić proces jednoczenia i powrócić do związku suwerennych państw... Mam do Pisu dużo zastrzeżeń, naczelne takie, że to są jednak socjaliści, ale nie sądzę, by kłamali w kwestii chęci zachowania suwerenności dla państw członków UE.
  Pozdrowienia.
 • @Lech Mucha 11:20:43
  Jarosław Kaczynski dla Rzepy w czerwcu 2017 roku

  - Uważam też, że należy dążyć do tego, by Unia Europejska stała się realnym podmiotem polityki międzynarodowej również w sferze militarnej - zresztą proponowaliśmy to już dziesięć lat temu. Nie chodzi o to, by być przeciw NATO, lecz razem z NATO - powiedział lider PiS.

  Pytany, czy jest za powstaniem wspólnej armii UE, ocenił, że jeśli chcemy traktować to serio, powinniśmy wydawać rzeczywiście 2 proc. PKB na armię unijną. - Oczywiście każde państwo mogłoby też mieć własną. Jeśli państwa europejskie gotowe byłyby do takiego wysiłku, to taka armia byłaby partnerem dla Stanów Zjednoczonych - uznał.

  Kaczyński uważa, że "jeśli Unia chce się liczyć, powinna mieć też prezydenta wybieranego na długą kadencję". Dopytywany, czy w wyborach bezpośrednich, odparł: "Nie, ciężko będzie znaleźć kogoś, kto będzie łączył Portugalczyków z Polakami".
 • @Lech Mucha 11:20:43
  Jarosław Kaczynski


  Stworzenie wspólnej armii przez Unię Europejską dałoby Brukseli status supermocarstwa porównywalnego z Waszyngtonem – powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  – Chcę, by Europa była supermocarstwem – powiedział polityk. – Jestem eurorealistą i popieram silną Europę, zwłaszcza w aspekcie polityczno-militarnym – dodał.

  http://lubczasopismo.salon24.pl/rodzynkizzakalca/post/341813,kaczynski-jest-antynarodowcem

  2/ „Do wzięcia udziału w referendum i głosowania za przystąpieniem do Unii Europejskiej zachęcał w poniedziałek w Krakowie członków Prawa i Sprawiedliwości szef partii Jarosław Kaczyński.

  „Zwracamy się do elektoratu konserwatywnego. W tym elektoracie jest wiele niepokojów, bywa nawet wyraźny sprzeciw. Właśnie tych ludzi chcemy przekonać” – powiedział Jarosław Kaczyński w poniedziałek na konferencji prasowej.

  „Konserwatywny wyborca musi sobie uświadomić, że Polska ma wybór między byciem w Europie a byciem poza Europą, czyli pozostawaniem w sferze wpływów rosyjskich” – powiedział lider PiS. „Konserwatysta musi być aktywny i wiedzieć, że Unia to szansa i zadanie i, że nie opłaca się być na zewnątrz, choć trzeba niejedną bitwę tam stoczyć” – dodał Jarosław Kaczyński.”
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=2752
 • @Wrzodak Z. 14:22:11
  Oczywiście chodzi o czerwiec 2016 roku
 • @Lech Mucha 14:04:40
  Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej Codziennie", w którym został zapytany o zwiększenie potencjału obronnego naszej armii. Według prezesa PiS Polska powinna podnieść w tym celu wydatki na obronność do 3 proc. PKB. Wszystko po to, by powiększyć armię, lepiej ją wyposażyć i w efekcie zwiększyć możliwości obronne obywateli i państwa.

  Prezes PiS przyznał, że chciałby potencjał militarny polski połączyć z amerykańskim systemem obrony. Ale - co ważne - nie chodzi tylko o możliwości wykorzystania broni konwencjonalnej. - Jeśli chodzi o sprawy czysto wojskowe, to jestem zdania, że powinniśmy działać na rzecz włączenia Polski w amerykański system obrony atomowej. To w mojej ocenie byłoby optymalnym rozwiązaniem - przyznał Kaczyński.

  To nie pierwszy raz, gdy lider PiS wspomina o atomie, jako wzmocnieniu obronności Polski i Unii Europejskiej. Kaczyński mówił już o tym w wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikowi "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

  Odpowiadając na pytanie niemieckiego dziennikarza, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, Europa powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński odpowiedział, że "byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję".

  - Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne - zaznaczył.


  ps. T.j. wizja człowieka bez koncepcji strategicznej dla Polski.
  Trudno te wypociny antypolskie nazwać koncpecjami. To są bardzo niebezpiczne myśli człowieka pozbawionego wizji, w kazdej jego propozycji to zagłada Polski i Polaków, ponieważ w jednej koncepcji i drugiej, to ,,teatrem wojennym" jest terytorium Polski.
  Ten szkodnik udaje katolika, myśliciela RM??????
 • @Wrzodak Z. 14:35:50
  ...a jaką ma Pan koncepcję ?
  Wyjście z UE i Nato ?

  Potem co...? Polska między Rosją, a Niemcami (w UE i Nato) - toby się mogło skończyć ja na Ukrainie,banderowców ciągną U.S.A.,Niemcy z jednej strony,a z drugiej Rosja na wschodzie Ukrainy.

  Ale pożyjemy zobaczymy.
 • @Zorion 11:14:02
  Trzeba jak najszybciej zrobić Polexit. Ostatnio jewrokomisja wydaliła z siebie instrukcję przymierzania kaloszy! Koszt to 50 tys ojro! Oto w jakie jewrolewackie bagno wdepnęliśmy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930