Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 106 komentarzy

Moim zdaniem

Lech Mucha - Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy konserwatysta.Mężczyzna,katolik,mąż i ojciec, motocyklista. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek...

Donald Trump się myli!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęło już wystarczająco dużo czasu od wizyty i słynnego przemówienia prezydenta USA pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, żeby powiedzieć o tym, w czym Donald Trump się pomylił.

 Minęło już wystarczająco dużo czasu od wizyty i słynnego przemówienia prezydenta USA pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, żeby – po wysłuchaniu wszystkich peanów i hymnów pochwalnych na jego i naszą cześć - powiedzieć o tym, w czym Donald Trump się pomylił. Jednak o tym na końcu, zwłaszcza, że nie jest tego dużo. Nie mogę sobie jednak odmówić prawa do kilku słów komentarza do tego, co z Placu Krasińskich usłyszeliśmy. A nie mogę dlatego, że jako jeden z niewielu komentatorów życia politycznego, już przed wyborami pisałem, że z wygranej Trumpa może wyniknąć coś dobrego dla nas. W tekścieTryumf Trumpa, a sprawa Polska, który ukazał się w Warszawskiej Gazecie 15-go kwietnia 2016 roku napisałem m.in.:

 
Brutalna prawda jest taka, że żaden prezydent, ani król, ani cesarz, ani premier żadnego kraju nie zrobi nic dla nas, o ile nie będzie to leżało w jego własnym interesie. Dotyczy to wszystkich prezydentów, cesarzy, królów i premierów, w tym Orbana i Trumpa, ale także Hillary Clinton i nie bądźmy głupi myśląc,  że jest inaczej. 

Jest to kwestia tak oczywista, że nie wspominałbym o niej dziś, gdyby nie pewne zaskoczenie, polegające na tym, że w postępowaniu nowej administracji amerykańskiej widać wyraźnie coś w rodzaju dwóch poziomów tego „interesu”.
Pierwszy i najlepiej widoczny poziom tego interesu jest oczywisty. To sprzedaż broni i gazu łupkowego. W tej sprawie powiedziano już prawie wszystko, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Ponieważ kontrakty na dostawy surowców bezpośrednio do Europy Środkowej są kijem w szprychy dla Rosji, Francji i Niemiec, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zrobią one dosłownie wszystko, żeby temu zapobiec! Między innymi, przy pierwszej nadarzającej się okazji, spróbują Jankesów przekupić. Ale tym razem nie będzie łatwo. Naszym atutem jest wielkość rynku zbytu. Wykpiwana wielokrotnie idea szerokiego porozumienia pomiędzy państwami leżącymi pomiędzy morzami: Bałtyckim, Czarnym i Adriatykiem, jest czymś, co uprawdopodabnia utrzymanie umów z USA. Rynek zbytu, a zatem i spodziewane zyski dla Amerykanów są takie, że potrzeba by jakiegoś niezwykle potężnego lewara, zastosowanego przez Angelę Merkel, czy Putina, żeby Amerykanie nas sprzedali.
Drugi poziom interesu jest chyba jeszcze ważniejszy. Donald Trump zdaje się rozumieć, że świat na którym dorobił się swego majątku i na którym ten majątek chce zostawić dzieciom, jest zagrożony. Rozumie też zapewne źródła tego zagrożenia i wie, że w obronie tego świata również potrzeba mu sojuszników. Z jego licznych wypowiedzi – przypomnijmy, człowieka kilkukrotnie żonatego, którego trudno posądzić o jakąś dewocję – wynika, że zdaje sobie doskonale sprawę, iż żadnej cywilizacji nie da się ani stworzyć, ani rozwinąć, ani też obronić bez Boga. Wszystkie cywilizacje w dziejach ludzkości miały jedną wspólną cechę – spójny system religijny! Stąd jego odwołania i pochwały w stosunku do katolików, stąd jego nawiązania do św. Jana Pawła II w przemówieniu z Warszawy i cytat z pieśni religijnej: ”My chcemy Boga”!  Podejrzewam, że Trump, który sam jest prezbiterianinem widzi, że cywilizacja zachodnia oparta była na katolicyzmie, a dobrobyt społeczeństw – coś co zaistniało po raz pierwszy w całej historii ludzkości – państwa zachodnie osiągnęły dzięki społecznej nauce kościoła katolickiego i wynikającemu z niej etosowi pracy. Myślę, że widzi niebezpieczeństwo, wręcz samobójcze, w relatywizowaniu prawd i norm i w zastępowaniu Boga zbrodniczymi ideami Oświecenia. Stąd jego działania skierowane na przykład przeciw ruchom aborcyjnym. Wydaje się, że jest człowiekiem patrzącym dalej, niż można się było spodziewać. I znów, jak w przypadku handlu bronią i gazem – te sto milionów ludzi żyjących między trzema morzami w centrum Europy, to sojusznicy zbyt cenni, by nie dotrzymać danego słowa i złamać obietnice z byle powodu!
Zatem widać wyraźnie jak niezwykle ważna jest inicjatywa Trójmorza, a przy tej okazji trzeba koniecznie wspomnieć panią prezydent ChorwacjiKolindę Grabar-Kitarović , której wielką zasługą jest namówienie liderów pozostałych państw tworzących tę inicjatywę do udziału w niej. Należy się jej za to nasza wdzięczność i uznanie. Wydaje się, że Opatrzność czuwająca nad światem i Polską sprawiła, że w mniej więcej jednym czasie w Polsce, w USA i w Chorwacji znaleźli się u władzy ludzie, którzy rozumieją współczesny świat na tle dobrze, by pociągnąć go w odpowiednią stronę.
Ponieważ zbliżam się do wyczerpania limitu znaków przydzielonych mi przez redakcję, wypada powiedzieć, gdzie Donald Trump się myli.
 
Nad tym kontynentem nie unosi się już widmo komunizmu –powiedział prezydent USA.
I tu się niestety mylił. Europa jest w szponach komunizmu! Komunizm, o czym już wielokrotnie pisałem, jest – jakkolwiek nieoficjalną – to jednak z całą pewnością naczelną doktryną przywódców Unii. Stary kontynent tkwi pod butem najgorszego z możliwych systemów opresji, który tylko sprytnie został upudrowany, by nie widać było jego prawdziwego szpetnego oblicza! I chyba jedyna nadzieja na ratunek tkwi w ludziach naszego rejonu Europy, w ludach, które ten komunizm poznały najdokładniej, czyli w nas Polakach, w Czechach, Słowakach, Węgrach, Bułgarach, Rumunach, Chorwatach…
Już na sam koniec nasunęła mi się pewna myśl. Dyskutujemy w Polsce o sensie takich heroicznych zrywów, jak Powstanie Warszawskie. Zdaniem niektórych było ono zupełnie niepotrzebne i nic nie dało. Na pewno krytycy Powstania mają swoje racje, ale 6-go lipca 2017 roku, miliard ludzi na całym globie usłyszało z ust najpotężniejszego człowieka świata historię o obronie wąskiego przejścia przez ulicę w centrum naszej stolicy:
 
Na nic zdadzą się największe gospodarki świata i broń największego rażenia, jeśli zabraknie silnej rodziny i solidnego systemu wartości. Tych, którzy zapomnieli o ich kluczowym znaczeniu zachęcam do odwiedzenia kraju, który nigdy tego nie zapomniał – niech przyjadą do Polski.
Niech przyjadą tu, do Warszawy i niech poznają historię Powstania Warszawskiego.  Niech poznają historię Alej Jerozolimskich…
 
Teraz zbieramy owoce męstwa Powstańców Warszawskich! Dlatego wypada mi na zakończenie powtórzyć to, co krzyczeli ludzie na spotkaniu z prezydentem USA, w reakcji na jego powitanie skierowane do weteranów Powstania:
Cześć i Chwała Bohaterom!
Cześć i Chwała Bohaterom!
Cześć i Chwała Bohaterom!...
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się w tygodniku Polska Niepodległa(12.07.2017.)
 
P.S. Okazało się że Donald Trump potrafi być również uszczypliwy. Dokładnie w rocznicę Rewolucji Francuskiej, na francuskiej ziemi prezydent USA zwrócił się do Francuzów słowami: „Niech Bóg ma w opiece Francję”! Złośliwiec…

KOMENTARZE

 • Szanuję marzycieli!
  .
  ale oni są w stanie pisać jedynie świetne bajki... :)))
 • @RAM 10:35:29
  .
  zaznaczam przy tym, że nie uwalam tekstu jedną gwiazdką!
 • @
  //Trump zdaje się rozumieć, że świat na którym dorobił się swego majątku i na którym ten majątek chce zostawić dzieciom, jest zagrożony.//

  I bardzo dobrze rozumie. Tylko, że jest to już proces zaawansowany a USA są na równi pochyłej i staczają się coraz szybciej. Od tego nie ma już odwrotu i dlatego USA robią różne ruchy, wywołują coraz to nowe wojny i podsycają już rozpoczęte.

  Polska nie zrobi żadnego interesu we współpracy (czytaj - będąc podnóżkiem) USA. Choćby z tego powodu, że my leżymy w sercu Europy a USA gdzieś na końcu świata. USA jakoś nie słyną z dotrzymywania umów więc tak będzie także w tym przypadku.

  Optymizm Autora co najmniej nieuzasadniony.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:20:58
  No, chyba nie tylko mój optymizm...
  Jeśli USA istotnie się załamią, a jest oczywiście taka możliwość, to nie będzie wesoło. Natomiast nie zgadzam się, że USA wywołują coraz to nowe wojny, żeby odwrócić to niebezpieczeństwo. Oczywiście trochę wywołują, ale z innego powodu.
 • @Lech Mucha 13:29:45
  A z jakiego powodu wywołują?
 • @Lech Mucha 13:29:45
  .
  o, sancta simplicitas! ... :)))

  niech Pan oprzytomnieje!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:38:03
  Moim zdaniem z głupoty. To znaczy, uważam, że nie jest powodem wywoływania tych konfliktów machiaweliczny plan ratowania w ten sposób zagrożonych Stanów ( nie neguję oczywiście, zagrożenia dla Stanów), tylko głupota. Błędy. Np. błąd Trumpa w bombardowaniu Syrii na podstawie oskarżeń Assada o atak chemiczny. Innym powodem może być chęć szkodzenia - o takie intencje podejrewano poprzednią administrację w kwestii "arabskiej wiosny".
 • @RAM 13:56:31
  Proszę Pana/Pani. albo proszę dyskutować przy pomocy argumentów, albo niech Pan/Pani sobie odpuści. Bo mnie Pan/Pani nudził/a już przy pierwszym komentarzu, czwarty taki usunę...
 • @ Autor
  "Stary kontynent tkwi pod butem najgorszego z możliwych systemów opresji, który tylko sprytnie został upudrowany,..."

  Myślę, że z komunizmem jest jak z diabłem - ich największym sukcesem jest przekonanie ludzi, że komunizm i diabeł nie istnieją.

  Właściwie nie tylko Europa, ale i cały świat ma z tym problem. Usrael wciela w życie idee Trockiego przy pomocy kłamstwa i masowej propagandy ogłupiając ludzi na całym świecie. Teraz największy problem mają z nim Rosja i Chiny, które zaczynają się dźwigać po komunizmie w wydaniu bolszewickim. My i Europa się w nim coraz bardziej zanurzamy...

  Pytanie: czy Trump się pomylił, bo jest ogłupiony czy może... będzie wcielał go z drugiej strony?
  Oby to pierwsze.

  5*

  Ukłony
 • @Lech Mucha 13:57:11
  "Np. błąd Trumpa w bombardowaniu Syrii na podstawie oskarżeń Assada o atak chemiczny."

  Po rozmowie z Putinem na G20 Trump był poddenerwowany. Może dowiedział się prawdy także i na ten temat...
 • @ Autor
  "I chyba jedyna nadzieja na ratunek tkwi w ludziach naszego rejonu Europy, w ludach, które ten komunizm poznały najdokładniej,..."

  A mimo to:

  - daliśmy się zrobić w bambuko ze "stołem bez kantów", po którym komunizm został w zasadzie wzmocniony
  - daliśmy się ozusować i upitolić w większości uważając, że to dla naszego dobra
  - daliśmy się wpędzić do euro... kołchozu w porównaniu z którym Układ Warszawski i PRL to wyżyny suwerenności...

  Ludzką mentalność jest ciężko zmienić....
 • @Jasiek 17:21:38
  Bo nam sie wydawało, ale większości i dziś się wydaje, że z zachodu, to musi przyjść kapitalizm. A tymczasem marksizm urodził się w Niemczech....
 • Mała korekta
  Zginęło w Powstaniu nie 150 a 200 tys warszawiaków.
  180 tys cywili i ponad 18 tys powstańców.

  PS. Ja cudem ocalałem.
 • @Lech Mucha 19:48:04
  Panie Lechu..mialo byc o bledach Trumpa w Polsce????
  Obiecanki cacanki...nie napisal pan.... o zadnym!
  A to- ze cos panu wydaje sie bledem, to sie panu tylko tak wydaje...mimo -ze wcale nie jest zadnym bledem Trumpa.
  Zaczynam sie powaznie obawiqac , czytajac podobnne opinie Polakow..ze jedynym bnledem jaki byc moze popelnil Prez Trump to to ..ze przyjechal do Polski..i ze wygloscil to niezwykle przemowienie...ktore juz drugi tydzien maci ton politycznej poprawnosci w skali globalnej...,..
 • Gdybanie, gdybaniu nierówne.
  Gdyby Amerykanom tak zależało aby sprzedać nam gaz zrobili by to za Obamy gdyż za PO za drobną łapówkę podpisaliby wszystko.
  To Polsce zależało na zakupie tego gazu aby nie być zdanym na rosyjską cenę i ich szantaż.
  Polska chcąc się zbroić musi kupować gdzieś broń a że ta amerykańska jest dobrą bronią to już nie jest ichh wina.
 • @Lech Mucha 19:48:04
  „USA robią różne ruchy, wywołują coraz to nowe wojny i podsycają już rozpoczęte z głupoty.”

  Nie, to nie z głupoty!

  Prosze zauważyć, że Mandell HOUSE (jego pomnik w W-wie i Krakowie) był najbliższym przyjacielem prezydenta Woodrow Wilson'a. Woodrow Wilson, naiwny marksista i lider Ruchu Postępowego, mianował swojego zaufanego przyjaciela i agenta rodziny Rothschildów, Madell Housa, na funkcję Pierwszego Doradcy d.s. Zagranicznych w swoim DEMOKRATYCZNYM rządzie. Od tego czasu rozpoczeła się infiltracja rządu Stanów Zjednoczonych za pomocą żydów i syjonistów.
  Walczył z tym Joe McCarthy, ale było już za późno.

  Na skutki infiltracji rządu USA przez żydo-komunistów nie trzeba było długo czekać. Za ich namową, Woodrow Wilson zasiał ziarna zniszczenia Stanów Zjednoczonych w postaci wprowadzenia takich koniów trojańskich jak Federal Reserve, podatki od dochodu, oraz Ligę Narodów - prekursora ONZ'tu. W konspiracji z House'm, Wilson również wyposażył Leona Bromstein'a, znanego jako Leon TROTSKY, w worki dolarów oraz paszport amerykański celem finansowania Rewolucji Bolszewickiej.

  Tyle z historii, a nieustanne wojny to tylko współczesny wynik tej historii. Nic nowego. Śpiewaliśmy o tym w szkołach:
  "Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran drży!
  Ruszymy z posad bryłę świata,
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!"

  Wie o tym Trump! Prezydent Trump, który:
  1) Powiedział: „Musimy walczyć z (KOMUNIZMEM) siłami, które zagrażają wartościom, skądkolwiek by one nie były, które starają się zaszkodzić kulturze, wierze i tradycji, temu co czyni, że jesteśmy kim jesteśmy. Jeśli nie stawimy im czoła, te siły odbiorą nam ducha.
  Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy (Chrześcijański) Zachód ma wolę, by przetrwać”.

  2) „Pochwalił Polskę za wydatki na cele wojskowe w wysokości 2% PKB, z czego tylko mała część będzie wydana na najnowocześniejsze rakiety Patriot, finansowane z drugiej strony z zapomogi Foreign Aid i budżetu NATO opłacanego przez podatników amerykańskich.” - Reuters

  3)Zaproponował gaz LGT jako ALTERNATYWĘ do innych gazów sprowadzanych do Polski.

  4) Rozpoczął wojnę z żydo-komunizmem odwołując wszystkie umowy Obamy podpisane na rzecz finansowania komunistów kubańskich i europejskich (Układ Paryski). Do żydowskiej Ukrainy Trump już dawno odrócił się plecami.

  5) Po rozmowie Trumpa z Putinem 7 dni temu, ustały wszystkie walki w Syrji!

  Mądry Polak wyciągnie z tego pozytywne wnioski. A głupi będzie powielał ataki lewicowych media i siał zamęt.
 • @Casey 22:47:27
  "Zginęło w Powstaniu nie 150 a 200 tys warszawiaków.
  180 tys cywili i ponad 18 tys powstańców."

  Co Pan o słowach Mackiewicza, który stwierdził, że łączna liczba ofiar nie mogła w żaden sposób przekroczyć 50 tysięcy? Opierał się na opinii statystyka. Zawyżanie liczby ofiar przypisywał sovietom - miało to na celu wywołanie większej nienawiści do szkopów.

  "Ja cudem ocalałem."

  Czy mam Pan spisane wspomnienia?
  Podzieli się Pan nimi?

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031